Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz erdoke #35 üzenetére

    Jobban kéne ismerni a szituációt és az épület szerkezetét illetve a szükséges vezetékes csatik számát és helyét, hogy igazán jó tanácsot lehessen adni.

    Ha a földszinten több vezetékes csatlakozási pontra van szükség, megfontolandó egy olcsó 5 portos giga switch, az AC-s eszközökhoz képest elhanyagolható az ára (én 5 ropiért vettem 5 portosat), vagy az egyik routert a földszintre telepíteni, a másik pedig marad az első-második szint között, és onnan egyetlen kábel elég a tetőtéri vezetékes csatlakozáshoz (már ha nincs szükség a tetőtérben is több drótos aljzatra).

    A telefonokban és tabletekben elég gyenge a wifi adási oldala ezért egy combosabb födém nagyon el tudja rontani az elérhető sebességet, bár tény, hogy azért ezeken a készülékeken nincs szükség brutális sávszélességre, és mivel az AC-t szinte semmilyen eszköz nem tudja, lehet hogy inkább két olcsóbb szimultán rádiós megoldással + egy switch-csel jobb üzletet tudsz csinálni és előnyösebb helyre tudod rakni az AP-kat.

    Összességében ha több szinten kell lefedettség és nincs elég router (meg minek annyi), akkor továbbra is a lépcsőház lehet a jó megoldás: nekem minden esetben sikerült egy tisztességes router/AP jobb elhelyezésével lefedni két szintes 200+ m2-es házakat lefedni így hogy a födém kikerült a buliból.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák