Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Mrsoska #5 üzenetére

    Teljesen egyetértek ! :R

    (#7) Steve1207: +1 :K

    (#4) Narxis: azért azt nem mondanám, h totál felesleges a Modern UI, mert van néhány dolog, amit szívesebben nézek azon, pl. időjárás, térképek, számológép és a "start menü funkciója" is tetszik.

    Másik topikban már kifejtettem véleményemet amblock a témával kapcsolatban, akit érdekel: katt

    (#8) djculture: mi 4-5 kattintás, pl. leállítás :F , az 8.1-ben is csak 2, ahogy 7-esben, ráadásul előbbi startgomb menüjéből rendszer eszközök is közvetlenül elérhetőek, ami 7-esnél vezérlőpultból volt megoldható, vmint amit fentebb kifejtettem, kezdőképernyőról sokkal gyorsabb program ikonokat keresni, indítani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz jFox #17 üzenetére

    Pontosan, hatékonyan használható, gyors, arra szerintem nem lehet nagy panasz :K Keresési funkcióját elsőre kicsit szokni kell, de használható, alkalmazások, programok név szerinti teljes megjelenítése is nagyon hasznos dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz julius666 #97 üzenetére

    Neked, meg a nyavalygóknak lehet az, másnak tetszik... :))
    Vsz nagyon nem is merültél el benne, azért fikázod élből első benyomás után.

    (#98) Fontos?: elég satter egy hsz :DDD mért kéne 3 rd party progi hozzá, 8.1 már anélkül is frankón használható?

    (#104) Kisbundzsel: + 1

    (#108) Kasya: végre vki, aki nem csak nyafog :R

  • King Unique

    titán

    válasz julius666 #214 üzenetére

    Lehet te befürödtél vele (kékhalálok, driver gond), de másnál ok volt. Nálam is akadt kékhalál, de főleg dualboot miatt és addig, amíg a fast startup-ot ki nem kapcsoltam. Driverek terén a 8.1 inkább háklisabb bizonyos hardverekkel, de az gyártók hibája is.
    Amúgy használata, kezelése azért gondolom nem bonyolult, 1 év alatt csak sikerült megszokni, Metro meg opcionális, ha akarod hozzá sem kell nyúlnod, de mert neked nem tetszik, haszontalan, attól még másnak tetszhet.

    Én ezt a desktopra való optimalizálás mizériát nem értem, mert 8.1-ban asztalra boot, aktív sarkok letiltása simán pár kattintással helyileg beállítható és onnan a kezelése egérrel szinte ugyanaz, mint a W7 esetében, de Metron egerezni se kihívás.
    8.1 update-ben ezt is tényleg ovisan be kell állítani a népnek és akkor már tuti lesz ? :DDD
    Regélik modern appok desktop környezetben való futásának lehetőségét, meg desktopos fejlécet kreálni rá, de szerintem hülyeség, én már próbáltam kíváncsiságból külső progival asztalon futtatni, de hülyén néz ki, fura...sokkal jobb a letisztultabb, modern felületen használni őket. Az oldalsávon váltogatni appok és desktop között is élményteli, remélem nem száműzik teljesen Metrót, mert egymás után nyitogatni desktopon a modern app ablakokat se túl ésszerű...

  • King Unique

    titán

    válasz julius666 #219 üzenetére

    Dualboot miatti szomorú smiley az user error, mert alapban 1 OS-t célszerű futtatni, dual-multi boot macerásabb, de írtak is mi volt az oka és azt kikapcsolva meg is szűnt.
    Driver miatt nálam csak 1 esetben volt gond 8.1 alatt (wifi), de javítva lett hamar a gyártó által és azt leszámítva semm gond nem volti. :)

    Metrot nem kötelező használni, nem értem mért fáj egyeseknek annyira, h "létezik, ott van +ba", sima desktopon tudja a 8-as is azt, mint a 7-es, de ez a 2. felület azért nem rossz, h van.

    "csak akkor már miért nem marad az ember inkább a W7-en, csomó esetleges hardveres meg egyéb szopást megspórolva."
    Ez meg a másik, amit másik topikban kifejtettem, h mki ösztönösen ugrik az újra, de előtte nem tájékozódik. :D

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #254 üzenetére

    Elképzeltem már, nem is lenne/ lett volna rossz ötlet amúgy :K , bár én továbbra is túlzásnak tartam ezt a Metro körüli negatív felhajtást.
    Remélem így lesz és be-ki kapcsolható lesz, de előzetes 8.1 update 1 híreket olvasva, van rá esély, h ki akarják belőle gyomlálni, v csak desktopon futtathatóvá tenni modern appokat, amit kicsit pofátlan húzásnak tartok/ tartanék a technológiával haladni képes "kisebbség" felé... :U Ha ez a terv, tegyék a Win9-ben és ne a 8-cast faragják össze-vissza, ha már egyszer megszokta az ember.

    Megfér Win8 mellett más rendszer is, csak a trükkös gyors indulás (nem kapcsol ki teljesen) miatt okozhat problémát újraindításoknál, de csomó cikk volt róla és javítani is csak 1 katt, szóval nem ügy. :N

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #276 üzenetére

    Igen csak ennyire megvariálni, összezavarni vele a felhasználókat, értem hogy a piac diktál, de akkor is... :U A 8-cas eleve a Metróval volt reklámozva, sokaknak azzal forrt egybe a neve, aztán végére ignorálják totál... Ha ezeket most meglépik még a 8.1-ben, akkor mi marad a Win9-re, mert gyanítom, olyan hű de nagy újítások nem lesznek ott se a 8-cashoz képest.
    Meg eleve usert is rákényszerítik a frissítésre, mert ha nem rakod, ugrik a támogatás, függetlenül attól tetszik-e a frissített rendszer, avagy sem...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Látnok #280 üzenetére

    Ha tetszik telón, szerintem tehetsz egy próbát laptopodon is, mert azért nem akkora kínszenvedés egyáltalán, mint azt itt egyesek kajánul beállítják. :N
    Ha van vinyódon elegendő hely, akkor szerintem vétel előtt próbáld ki és tedd fel másodlagos oprendszerként egy külön partícióra (25-40 GB elég), v ha erős a notid, akkor Virtualboxban próbálgasd. A 8.1 Enterprise 90 napos próbaverziója letölthető, magyar nyelv hozzáadható. [link]

    Ha nagyon bejön, akár leválthatod Win7-et, v használhatod dualbootban a 2 rendszert is akár, ha nem upgrade, hanem full verziósat veszel, persze ha van helyed vinyón. De akár Win9-cet is megvárhatod, ha neked is többiekéhez hasonló ellenérveid támadnának.... :D

    egyébként mondat közben tényleg nem szokás nagybetűvel írni (esetleg levélben), max Ön /Önök szavakat, de itt már mkire ugatnak, aki meri dícsérni a Win8-cat, szal inkább vsz annak szól a kukacoskodás, amit meg nyugodtam lexarhatsz... :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz WinPho #332 üzenetére

    (#337) VaniliásRönk : nem tudom mit csináltál te rajta, de az, h minden egyes kattintásra, műveletre, v nem tudom mire a Metrot löki a pofidba, az azért túlzás, nekem pl. nem és 8.1-ben aktív sarkokat is le tudod simán tiltani.
    Ez a "megpróbál megakadályozni abban, hogy a hagyományos felületen érd el a beállításokat" kijelentés is kicsit értelmetlen, mert ki mondta, h Metrón kéne mindent csinálni :F Ugyanúgy ott a hagyományos Desktop környezet, ha akarod csak azt használod szinte, abban ugyanolyan hatékonyan lehet dolgozni, mint a 7-esében.
    De egyébként a Metrós gépház se rossz, abban is csomó mindent lehet állítgatni.

    "Desktop vezérlőpultról is folyamatosan metróra dobált át." ezt nem nagyon értem :F , nem tudom te hova kattintottál, de csak úgy baromira nem vált át onnan a metrós felületre.
    Lehetne ezt a "Metro fanboy" kérdést másik oldalról is nézni, mert te sem fogsz véleményt változtatni...én és a fanboyok se gondoljuk különbnek magunkat attól, h nem okoz gondot a kezelése, tetszik, megszoktuk. Inkább azon csodálkozunk, h minek kell ennyire erővel túlfikázni, néha már fura dolgokkal érvelni a kezelhetetlensége, xarsága mellett, amikor tapasztalja az ember az ellenkezőjét. Persze szubjektív kinek mi jön be, mi a kézreálló és egyszerű, de attól, h egyeseknek nem, még nem kell rommá szidni.

    Azért a hibrid, táblagéppé alakítható notiknál is nagyon jól jön, használható az új modern felület, de visszaalakítva csak egérrel is ugyanúgy simán kezelhető az, meg a desktop is. Pont ez a kettősség tetszetős benne, akárki akármit mond. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sk8erPeter #350 üzenetére

    8.1-ben már start gombról 1-2 kattintással kikapcsolható, ha még nem próbáltad volna...
    Ha számodra nem hasznos letiltod, ablakméretet (fele-fele képernyőre) 8-casban is lehet variálni, de még képernyőmegosztás is jól jöhet desktop és modern között.

    (#357) VaniliásRönk : ez így megint nem igaz :N , mert ha asztali vezérlőpultról beszélsz, már pedig ilyen néven csak az van, akkor kedvedért végig kattintgattam, de nem dobott Metrora (lehet charm barra nyomtál vhol), vmint képnezegetőnek ugyanúgy megvan a hagyományos Win7-ben is alkalmazott fajtája. Lehet, h Metros az alapértelmezett, de alapértelmezett programoknál ugyanúgy megadható, v jobb klikk társításnál is a hagyományos.

    (#385) tomtyi : csak próbaképp tiltottam le, majd vissza is kapcsoltam, mert engem nem zavart. De a javaslat jó lenne amúgy :K .

    (#381) TA68: ha meg semmi újítás nem lett volna dizájn terén, akkor meg azon sírna mki, h mért váltson, mikor tök ugyanolyan, mint a Win7 és annyival nem kínál többet... Újítani muszáj volt ilyen téren, új terméknél sok műlik a dizájnon, márpedig a kommersz userek nagyja dizájn és sebességmániás. Hibrid érintőkérnyernyős laptopokhoz is kellett egy megfelelő rendszer.
    Csembehuszár< --->asztalbetyár :D

    Itt igazán akkor lenne helye a rendszer fikázásának, ha csak Metro lenne és száműzték volna teljesen a hagyományos asztali felületet, mert az nyilvánvaló, h mindent nem lehet előbbi alatt megcsinálni. De ha ugyanúgy megvan a desktop is és ez meg +ba, ráadásul használata opcionális és ha akarod nem is kell jóformán hozzányúlnod, akkor mér fáj az egyeseknek ennyire, h van... :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Sk8erPeter #395 üzenetére

    Amit te írtál az 3 (össz 4 egérmozdulat) :D
    De mivel mki a start menüs leállítást szokta meg, 8.1-ban javították, nem téma ez már.

    Mért , sima desktopján nem ugyanúgy tetszés szerint rakosgathatod, mint Win7-nél? Lehetne akár finomítani a modern app-asztali képernyőmegosztást, de azért nem rossz, v puzzle féle ablak kirakósdira gondoltál ott is (macerás)?

    Nincs értelme összemosni a kettőt :N , mert az alap vezérkőpult egyértelműen a desktop környezet állítgatására való, a gépház meg főleg a metróséra, függetlenül attól, h utóbbiban is meg tudsz csinálni bizonyos előzőben megszokott dolgokat (win update, fiókkezlés, gépinfók stb.)
    Sőt, pont az lett volna az újabb gond, ha vegyítik a kettőt a gépházba, mert akkor + még azon is nyafognának, h az eddig megszokott helyen lévő dolgok már megint a Metrón vannak...

    Ostobák, kinek az, kinek nem...célnak bőven megfelelnek, lehet vele képet, videót nézni, de ha nem tetszik, társítás más progihoz és ennyi. Sokan videókhoz se a beépített media playert használják, hanem VLC, KM Player stb., sőt van aki még képnézegetésre is mást, mint a beépített, képszerkesztésre se Paint, mert azok is "ostobák" talán, pedig mind desktopos :D

    Már mért lenne kötelező ? Max bejelenkezéskor azt löki eléd alapértelmezetten, de 3 rd party progi nélkül is helyileg tálca navigáció menüjében letiltod. A szokványos műveletek - böngészés, médiafájlok lejátszása, programok telepítése-futtatása, windows update, egyéb rendszerrel kapcsolatos műveletek, gép leállítás stb. - elvégezhetők csak asztali környezetben is. Nem muszáj metrós kép / -videólejátszós, facebook, skype, kamera appot használni :N , ha nem kellenek a usernek, eldolgozgathat simán csak asztali környezetben is.

    Vsz abból indult ki, h felvetődött olyan kósza ötlet / igény, h mi lenne, ha az emberek a telefonjukon, tableten megkedvelt OS-hez hasonlót tudnának PC-n is használni, vsz ezen lehetséges igénynek akart volna az MS eleget tenni a Win8-cal.
    Akkor te milyet csináltál volna helyette :F Nyúlták volna le az OSX "appos megjelenítését", esetleg csináltak volna pl. Comodo Internet Security Virtual Kioskjához hasonló desktop mode / tablet mode szerű elrendezést ? utóbbi nem is rossz :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz julius666 #443 üzenetére

    a. megoldás a logikus, alapban is start menüben, v újabban start gombban keresik, az h vkinek annyi felhasználói inteligenciája nincs, h ezt a kicsit megkérdezze, "megtanulja", az magára vessen...és nem feltétlen érv erre az életkor, mert nálunk rokonságban más középkorú meg tudja csinálni, v előtte megkérdezi, hogyan kell használni.
    Amúgy mért kell megint "Metro" kifejezést kiemelni, mikor ugyanúgy megjelenik asztali környezetben is és onnan is elvégezhető a művelet?

    (#446) emvy : így van :K

    (#445) virkir : már kezdtem csodálkozni, hiányolni, h előző hsz-emet nem kezdi ki senki, de örülök, h akadt vállalkozó szellemű egyén :K
    Nem értem mi ebben a fura, mikor ez volt vsz az egyik fő indok, h Win8 felülete ilyen lett, v szerinted mi, mondj már egy ésszerűbb érvet, azon kívül, h egységesíteni akarják / akarták a rendszereiket xy okból :F
    Nem állítottam, h WP-t kedvelte meg mki és azért, de mivel MS-nél az volt kéznél, ebből indultak ki, mégse nyúlhatták le Android, iOS felületét.
    És igenis sok ember (home user) szeret manapság tablaten pötyögni, tetszik nekik az a felhasználói felület, a hagyományos (egyeseknek unalmas) desktopos rendszerektől eltérő, újfajta megjelenítés. Persze nehéz és merész húzás jól eltalálni, összerakni desktopra egy ilyen hibrid rendszert.
    "Tanulni kell."
    Azért annyira nem kell :N , ennek is nekiül a user, tudja használni, ott az ismerős desktop környezet. és ha idősebb korosztálynak - akikben még megvan az alázat, tudják értékelni a dolgokat, örül, h egyáltalán van laptopja - sikerül, v éppen környezetemben 8-10 éves "technikai bennszülött" kislányoknak elé teszed a Win8-cas notit és nem nyavalyognak Metro miatt (persze ők gyorsan tanulnak), pedig előtte max XP, 7-est használt, akkor nehogy már az itteni IT-szaki törzsközönség siránkozzon.
    Azért, amire vki fentebb utalt, h ha egyeseknek meghaladja képességeit Metróról asztalra kattintás, v Win gomb lenyomása, start gomb jobb klikk leállítás, akkor erősen el kéne gondolkozni egy, s máson...
    "felraksz rá egy StartIsBacket"
    Akár az se lenne túlzás, bár az igaz, h átlag user nem biztos, h ezekkel tisztában van. :N
    De bezzeg mikor Facebookon, Skype.on kell vmit beállítani (telepíteni utóbbit) amiknél előfordul, h nem is olyan kézreálló helyen van minden, azt bezzeg megtalálja mki elsőre, még a 0 IQ-s mezei userek is, de ha a 8-cason kell egy picit állítani az már meghaladja a képességeket és ócsárolják...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #469 üzenetére

    Nem találják, lehet az a réteg, de akkor ott fognak ülni nap hosszat előtte és nem tudják használni, majd másnap viszik vissza boltba... :F
    Mert max fél óra alatt azért csak kisakkozza, mert azért nem bonyolult dolgok ezek, nem kell hozzá IT-gurunak lenni :N , v google-ban rákeres, megkérdi vkitől, nem, akár vétel előtt a boltban?
    Ha vkiben ennyi önállóság nincs, az cinkes...ennyi erővel autóvezetésnél eltéved a belvárosban, nem találja meg x címet, akkor leáll autóval és ott dekkol ki tudja meddig...ahelyett, h megkérdezne utcán vkit, v megnézné jobban a térképet?

  • King Unique

    titán

    válasz Glenda #474 üzenetére

    +1 :C
    amivel többiek példálóznak, azért elgondolkodtató olyan szinten egy kicsit, h ha vmi már kicsit más, akkor egyesek esélyt se adnak adott esetben se az új rendszernek, se maguknak, h megismerjék....maga a hozzáállás is nagy gond, nem kell mindent az új felületre fogni, csak akkor használatot se kéne erőltetni... + azért látszik akad ellenpélda, abból a korosztályból is. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #480 üzenetére

    Sokat nem kell, ez túlzás...max multimédia fájloknál, de ha vki a jobb klikk társítást / alapértelmezett programok lehetőségét nem ismeri, nem képes rá, nem is akarja megismerni (google, win kereső) az milyen user... :U De majd 8.1 update1 -ben ezt is ovis módon beállítják mindenkinek, nehogy megerőltessék magukat :D
    Többi fájl, amiket gyakran használnak (office) meg ugyanúgy adott szövegszerkesztő desktop progival fog megnyílni, ahogy Metróra kitűzött program és rendszerikonok is (főleg csak áruházas appok metrosak)

    (#480) tomtyi : a szülős, v átlag user példára értettem, nem rátok, de úgy látszik itt se sikerült egyeseknek, hiába használták, arra meg már tényleg nem tudok mit mondani...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #484 üzenetére

    Igen vannak ilyenek, csak másik oldalról nézve egy alapvető elemi felhasználói intelligencia, ismeretek is elvárhatóak...
    Az ilyen user ennyi erővel egy vírusírtót nem tud letölteni, feltelepíteni és mikor gépe emiatt esetleg bexarik, akkor is az MS-t szidja? Még jó, h Win8-ban ott van beépítve a Defender, ami igaz védelem terén egy kalap xar... :D
    Vagy épp az ilyen user vsz egy MS word, excelt sem tud alapból normálisan kezelni, ott is ha vmi spec formázás, beállítás kell, akkor is MS-t fikázzák, h mért nem csinálták nevetségesen egyszerűre...v épp új 2013 Office-t ha megnyitja nem hozza be egyből az üres word dokksit, hanem ki kell választani a megjelenő elemekből, h mit akar csinálni, akkor nem lép tovább, mert nem ezt szokta meg a korábbi verzióknál, olvasni, meg + 1 kattintást megtanulni nem fog és inkább nem használja az új verziót, hanem visszateszi a 2010-est ? :D

    Érezhető a felhozott példákkal kapcsolatban, h maga a user is komoly hátráltató tényező, viszont a technológiának fejlődnie kell, ami néha új felület megjelenését eredményezi. Ennyi erővel az új érintőképernyős telókat mind ki kéne vonni a forgalomból és csak a régi numerikus billentyűzetes telókat árulni, mert a "ujjazást, újj húzogatást" nem szokták meg egyesek....bezzeg azt megtanulni kezelni azért mégis nem derogál sokaknak, de egy oprendszert, mint Win8 már igen...

    Mindig ezt az átlag usert, szint alatti felhasználói ismeretekkel hozzátok fel ellenérvként, de ez nem mentség mindenre :N , ha vki fenti példákat alapul véve ilyen alap dolgokkal nincs tisztában, talán nem is kéne számítógép elő ültetni, iratkozzon be egy ECDL tanfolyamra....

  • King Unique

    titán

    válasz TA68 #488 üzenetére

    Akkor mi számítana nagy fejlődésnek, mert ugyan vannak hasznos kisebb újítások benne, de az embereket (átlag home user) sokx egy új lehengerlő dizájnnal lehet jól megfogni :F Csináltak volna olyan giccses UI-t, mint amik youtube-on vannak fent win9 / 10 lehetséges UI gyanánt? [link] Állítom, h arra is ment volna bőven a panasz, csak azért mert más...
    Ez az Aero Glass dolog is lerágott csont, voltak vele teljesítménybeli gondok, azért vették ki, de a felület továbbra is átlátszó, csak nem épp az a csicsás, üvegszerű dizájn. Ja bocs, ez is komoly érv a 8-cas ellen, mert így hű de ronda ám...ízlés kérdése.
    Itt sokan egy win7-hez kísértetiesen hasonló rendszerre számítottak, csak akkor meg pont az lett volna a felhozott ellenérv, h szinte tök uaz és minek váltsanak, adjanak ki érte + pénzt, amikor kinézetre, funkcionalitásra azokat tudja a Win7 is és 2020-ig támogatott... :F

    (#489) tomtyi: persze megérteni, felfogni azért részben sikerült, de attól még kinyilváníthatja az ember a véleményét, mert egész egyszerűen ez a bukás nevetséges, nem igazán mérvadó érvekkel van alátámasztva és kész...nagyon banális dolgokra hivatkozik az ellentábor, meg hogy logikátlan a használata, ami szintén kicsit túlzás... Ezen már vsz MS-nél is jót röhögnek, fogják a fejüket, de persze nekik első a nép, a piac kiszolgálása, ügyfelek megtartása, úgyhogy visszaállítgatnak szépen pár dolgot [link] a level 0-ás népnek, ha ennyire ez a kívánság. De az a szerencse, hogy csak opcionális lesz és utána visszaállítható a korábbi állapot, h annak a szegény, barom hülye kisebb tábornak is legyen már vmi öröme, akik ne adj' isten az előzővel is elvoltak. :C

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #499 üzenetére

    Eddig a Windows felhasználók nagy kényelemben voltak a szinte egy sémára hajazó UI-k miatt, de vmikor, vmit muszáj újítani, változtani, mert nem lehet a végtelenségig - pl. a Win10-ben - használni az XP /7 féle felületet, v nem?
    Amúgy amit említettem korábban, akkor lett volna teljes jog a felháborodásra, ha korábbi koncepcióval teljesen szakítva, csak Metro felület lett volna, amire a cikk (tied?), v más cikkek is szeretnek előszeretettel építeni, holott ugyanúgy megmaradt a desktop környezet is és előző háttérbe szorítható helyileg beállítva.
    Hardver elavulás az új rendszerekhez meg nem új dolog, ezek alá ált. erősebb, új technológiákat támogató vas kell , a többi platform esetében is, Linux takarékosabb ilyen téren, de mivel sokatok neve ismerős itteni Linux topikokból, a téren nem akarok okoskodni. :D

    (#498) hcl : ez se, de azért általam linkelt se semmi :D

  • King Unique

    titán

    válasz Degeczi #501 üzenetére

    Kinek mi tetszik, neked ronda, másnak letisztult dizájn, de azért előbbi szó erős rá....maradj 7-esnél, v szkinezd át. :D

    (#507) tomtyi : azért, h megvegyék az új terméket, mert bár nem az az elsődleges szempont, de fontos milyen környezetben dolgozik. A Metro ilyen téren adott egy pluszt, még ha nem is jött be mkinek.

    (#506) hcl : azzal, de ilyen téren max a 8.0-t lehetne szidni, viszont 8.1-ben megadják a választás lehetőségét, amire elvileg legtöbben frissítettek. Az, h egyesek nem tudnak párat kattintani ez ügyben, az már az ő bajuk, de majd 8.2.-ben örülhetnek... :D
    Nem kötelező újat csinálni, ahogy használni sem az újat.

    (#503) virkir : és akkor mégis meddig marad majd ? Mert arra előbb-utóbb ráun a user és akkor meg az lesz a baj. MS is vsz úgy gondolta, h meg kell hagyni hagyományos asztali módot is, de dizájnon lehet kéne kicsit faragni, h ne legyen már tök ugyanolyan. Az más kérdés persze, h milyen mértékig.
    Bár vsz nálunk okosabb emberek csinálták, de ha annyira jobban tudják itt egyesek, mért nem mentek MS-rendszermérnöknek, aztán ott oszthatnék az észt.

    (#502) TA68: választás lehetősége megvan metro és desktop között, Aero Glassban akár maradhatott is volna, de nem érzem különösebb hiányát. :N Multibootban fent van Win7 is, de nem ujjongok, ha épp azt használom, h de jó,ott az Aero. Persze más lehet :D

    Bár igaz reagálok rá, de érvelések annyira nem győznek meg, h gyökeresen véleményt változtassak, v épp a hozzám hasonlóak :N , ahogy én se az ellentábort a sajátommal, de nem is akarom különösebben. Mert ha vkinek tetszik vmi, el tud benne dolgozni, látja-tapasztalja, h nem rossz ez, akkor másik 10 ember hiába szajkózza, h bezzeg ez bűn rossz, úgysem tudják meggyőzni.
    De majd jön 8.2, meg 9 ráncfelvarással, aztán majd használják azt azok, akiknek előzőek nem tetszettek, v váltanak más platformra... :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #511 üzenetére

    Mondjuk az igaz :R , de azért a usernek is tudni kéne alkalmazkodni kicsit, nem biztos, h mindig jó sülni ki abból, ha userekre bíznának minden fontos döntést...
    Driverek is főleg notin jelentenek problémát, de azokat orvosolják javarészt, amik meg előtelepített 8.1-el jönnek ott kevésbé probléma, legalábbis amiket én használtam és gyártók is folyamatosan javítják, MS is adja ki frissítéseket. + azért hardver kompatibilitást is közzéteszik, nem?
    Ezt a TETŰ dolgot nem értem, mert ha a sebességre vonatkozik nálad, akkor nem hiszem, h lassabb lenne a 7-esnél, sőt nálam gyorsabb.

    (#513) tomtyi : ki mondta, h Metroban kell dolgozni, mikor ott az asztali felület és előbbi "letiltható" ?
    Az kicsit igaz, h olyan szinten elvonhatja a figyelmet, h szórakozási célra, pl. áruházban keresgélni, vásárolgatni, de ez inkább pozitívum is egyben, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    Akárhogyan is ellenérvelnek egyesek, a dolog szépsége, hogy ez a vonal, ez a dizájn lesz az új MS OS-ekben. Lehet adnak engedményeket jobb testreszabásra, de bizonyos dolgokból nem fognak engedni, Metro márpedig lesz, akár 2.0 asztalról is futtatható verzióban, akár a hagyományos megjelenésében, Aero Glass nem kerül vissza, vsz minialkalmazások se, start menü lehet, de vsz nem pont ugyanolyan formában, mint a 7-esnél.
    Említették egyesek, h MS mért nem hallgatta meg a népet...biztos valamilyen szinten meghallgatták, de azt sosem fogják a gyártók és az ipar hagyni, hogy a mezei felhasználónak beleszólása legyen mindenbe, főleg a mai fogyasztói társadalomban nem és ez vhol így van jól. :D Ha engednének minden egyes kérésnek, ki kéne tolni az XP idejét +10 évvel, 8-casból csinálhatnának full XP-t, v épp hardver követelményeket faraghatnák le, h leggyengébb régi PC-n, laptopon is elfusson az új OS, de ugye pont utóbbit még, ha tudnák sem csinálnák meg. Mert rá kell kényszeríteni a usereket gépbővítésre, v új gép vásárlására, ha fogyaszt, attól pörög részben a gazdaság.
    Lehet tiltakozni Win8 ellen, de ha szép szóval nem megy, majd menni fog erővel, új notik, kompakt gépek csak azzal jönnek, driver támogatás új rendszerre épül (néhol direkt)...persze erővel megkérheti a Józsi a kókler haverját rakjon rá virágbolti 7-est, aztán vagy lesz driver hozzá, v nem. Eleinte 7-esre is ugattak pusztán azért, mert "más, nem olyan mint az ikszpé"...persze 8-casnál nagyobb az eltérés, de beérik ez az irányvonal is, ha más nem egy 9-ces formájában, de régi felületet vsz az sem fogja visszaadni teljes egészében. :N
    Ha vkinek ez nem kóser, lehet maradni régi rendszernél, v Linuxra váltani (átlag user nem fog :D), esetleg Mac vasat venni, de azt nem mki engedheti meg magának...
    Panaszokat, fricskákat meg inkább ne nekem, ha ennyi erővel MS honi ügyfélszolgálatának kérném / is lehetne továbbiakban címezni, kíváncsi lennék a válaszokra... :D

    (#513) tomtyi : fárasztó már ez...letisztult dizájn=Win8 desktop, ki mondta, h Metro, olvasd már el jobban? Az MS sose mondta, h a Metro elsődlegesen alkalmas mindennemű munkavégzésre, sőt pont azért hagyták meg a sima asztali környezetet. Modern felület pl. részben minialkalmazások kiváltására is született (+rendszerek egységesítése) és szó ami szó informatívabb, élménydúsabb egy időjárást azon megnézni, mint a kis pici desktop ablakocskán, v épp a böngészőben navigálva xy oldalra. :K Az, hogy multimédia fájlok megnyitására alapértelmezett meg egy dolog, célnak megfelel, de ahogy fentebb ki lett tárgyalva, ennél is szintúgy ott a választási, átállítási lehetőség. Ezen célokra meg bőven megfelel, primitív jelzőt azért kerülném, ennyi erővel összes mobil-tábla OS primitív.
    Ezt nem te, de nem is nép fogja teljes mértékben eldönteni, ahogy fentebb mondtam, MS-nek vsz megvan a saját koncepciója, amiből engedményeket adnak, de lemondani teljesen nem fognak róla. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #516 üzenetére

    Igen, :K
    azért win8 destop letisztult jelző helytálló szerintem, talán akár szerinted is, lehet ez a "mix" nem minden téren az igazi, de azért használható és új, jobb testreszabhatóság miatt (8.1 update) jobban el is különíthető lesz.

    "veled felesleges" :DDD

  • King Unique

    titán

    válasz Cathulhu #518 üzenetére

    Mért nem így van? XP meddig + 2 hónapig, de utána is sokan fogják használni fittyet hányva a support megszűnésére. Home desktop / laptop fronton Linux soha nem fog olyan szinten elterjedni, se a Mac, mert drága, h MS-nek félteni kelljen pozícióját.
    Akármennyire is szeretnék egyesek, MS adni fog némi engedményt, de nem fog se a 8-casból, de a 9-cesből se 7.1-et csinálni... :N

    (#522) hcl: igen :K , de pont azért kell újat venniük, mert még a 7.es se ment el hardver elavulás miatt rajtuk.

    (#524) emvy : ebben van igazság, nem is kicsi :C , hiába van itt a sok ellenlábas.
    üdv a másik oldalon :R

    (#535) sh4d0w: nem azt mondtam, h totál tesznek userekre, de mindenben nem adnak nekik szabad kezet (nem is szabad), max elhitetik velük, h ők (is) dönthetnek, de jelen esetben ugyanúgy MS fogja mozgatni a szálakat.
    Azért ezzel a Linuxra váltással és óvatosabban fogalmaznék, mert talán idővel lehet megnő majd vmelyest, de közeljövőben biztos nem fog megugrani az átállók száma :N Inkább használ átlag user lejárt XP-t, sokan amúgy is kikapcsolták a frissétéseket 100% svchost.exe hiba miatt eddig is, amit ugyan javítottak nemrég, de...persze előbb-utóbb védelem terén védtelen lesz, de az már másik történet és topik.

    (#521) tomtyi : azért megszedték magukat előtelepített 8-casból is, ha már 200 milla elment, meg még némi update-javítgatás után több is fog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #541 üzenetére

    Igaz, olvastam azokat a teszteket, de azért odaírták a hw követelményeket is,+ azt, h vmelyest kevesebbet eszik, v legalábbis kicsit takarékosabban bánik erőforrásokkal pl. RAM (nincs Aero Glass), de arra nem emlékszem, h azt írták volna, h elmegy akármilyen putri gépen... :N Mert ez mégiscsak kicsit irreális követelmény lenne.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #543 üzenetére

    Azt nem is vitatta senki, mert amin 7, azon 8 is, max 8.1 nem bizonyos esetekben, de nem gyenge vas miatt, hanem mert nem támogat néhány régi hardvert. De egyrészt MS megadja hardver kompatibilitást, mi a támogatott, másrészt azért néha "muszáj" gépet bővíteni, v újat venni usernek is bizonyos idő után, ha nem akarja, hogy elavulttá váljon egy új rendszerhez. Ha nem tud, akkor meg ahhoz mérten válasszon OS-t.
    Az elfut, meg az élvezhető felhasználás között van jókora különbség, csak sokx média (...W8 katasztrófa), v akár MS marketing is szereti kicsit túlajnározni a híreket, bár utóbbi hardverkövetelményeket megadta, szóval...

    (#544) sh4d0w : sokan... tudsz vmi felmérést, grafikont mutatni, h pl. desktop win userek 40 % pl. XP után már most Linuxra váltott :F Mert lehet környezetedben látni (enyémben is sokan Win8-caznak megelégedve és nem váltanának vissza 7-esre :D ), v mittom én hol, de egy igazi megrögzött Windows user, inkább marad a jól bevált XP-nél, , v akkor már az újabbak felé kacsingat (pl.W7, akár virágbolti + RAM-ot bővít), mint sem, hogy Linux-szal szórakozzon. :N
    Főleg azok a "nagyon átlag" home userek, akik néhány változtatás, v pici beállítgatási dolgoktól már 8-castól is viszolyognak, nem hiszem, h Linuxnak sokkal jobban örülnének, hiába rakják elé készen. Ott is inkább az önállóbbak, akik nem félnek az újtól váltanak főleg, hasonlóan azokhoz akik a Win8-cat bevállalták és elfogadták, de ezek ugye szűkebb réteget jelentenek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #546 üzenetére

    Persze, mert azok pont arra valók, viszont felület, dizájn terén is eléggé visszafogottak, szal átlag Jóska lehet emiatt is húzza majd a száját...
    Aki a Windowshoz szokott, az azután is elsődlegesen abban szeretne dolgozni és inkább bevállalnak egy RAM bővítést, ami talán még árban belefér, oprendszerért meg fizetni lehet nem fog, mikor ott a virágbolti. :D
    Ofiice-ból is sokaknál látni MS-t, hiába ott az Open, meg a Libre, az nem kell a népnek, inkább feketéznek.

    (#547) sh4d0w : lehet, de ahogy itteni fórumot is egy szűkebb IT érdeklődő réteg látogatja , úgy más az átlag userek tábora is. Többségük vsz fentebb általam vázoltak alapján fog eljárni és csak "bátrábbak" vállalják be Linuxot.
    Akinek meg bővítésre jelenleg nincs kerete, az inkább gyűjt rá, v kivár, mert többség vsz ezután is windowst szeretne a gépére, nem csak ahhoz hasonlót.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz TA68 #549 üzenetére

    Ki tudja mi lesz még addig, várjuk ki...
    Nyilván totál 7-es szintre nem fogják "visszabutítani", a start menü és hasonlóknál is vsz lesz némi csavar benne. Jobban elkülönítik a két felületet, de remélem nem fogják véglegesen száműzni Metrót, mert az a desktop ablakos megjelenítés xar.. :(( , még ha egyeseknek könnyebb is.
    Első cikk nagy igazsága: "Egy hagyományos laptopon semmi baj nincs a Windows 8-cal" :K + azért táblán se rossz.

    (#550) hcl : hasonlít, de azért mégse eléggé.
    Lehet rossz, én sem vagyok a híve, főleg sok okosító tele van vírusokkal, de nagyon sok helyen láttam már olyat, sőt vki csak megkérte ismerősét tegye fel rá, aztán utána azzal nem is foglalkozott milyen verzió ez, nem is érdekelte honnan van, csak használta. Az egyszerű home usereknek mákja van, mert ilyen esetben azért se MS, sem pedig BSA nem szankcionálja őket, legalábbis sokan megússzák.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #552 üzenetére

    Azért ez nem egy általánosítható példa, mert a klasszikus Ubuntu, vsz sok win usernek nem tetszene, max inkább pl. egy Kubuntu, v Mint. Ennyi erővel, ha azt megszokta, akár Win8 is ment volna, mert az se olyan bonyolult, mint amilyennek beállítják. :D
    Ha már személyes példákkal kell operálni, én is tudok mondani csajt, nőt a környezetemben, aki miután megkapta Win8-cas laptopját, v épp használta mondjuk enyémet, először talán kicsit furcsállotta, de viszonylag hamar hozzászokott és tetszik neki. Épp minap dokimnál voltam alkalmasságin és vizsgálat közben míg pepecselt a gépen a doksik kiállításával, unalmamban vettetem egy sanda pillantást a notijára meg a másik desktop képernyőjére (kettővel dolgozik) és mind a kettőn Win8 volt... :Y Meg is lepődtem, nagyon nyilván nem faggattam, mert vizsgálatra mentem, de azért annyit megkérdeztem, h nem bonyolult-e ez a 8, mert ugye hallani ezt-azt :D , de mondta, h neki nincs vele gondja (pedig 50-es), amiket használ programokat, azok is gond nélkül futnak rajta. Ha lenne, akkor meg nyilván megtehetné, h Win7-es notit szerezzen be vmilyen úton-módon, mivel havonta megkeresi lazán csuklóból egy zsír új árának a többszörösét.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #582 üzenetére

    Látom téged is jól megtaláltak... :D
    Sok itt a Linux fan, amit tiszteletben kell tartani, mert már nekem is segítettek ottani topikokban :R , de talán részükről is érezhető egyfajta nyomulás, h váltson mki, mert az a tuti és max a 7-est tűrik meg, mert az még hasonló kinézetre, a 8-cas fikázása meg pont kapóra jön...
    Továbbra is azt mondom (pedig nem vagyok MS bérenc :N ), h nem rossz a 8 / 8.1, túlzás ez a katasztrófa jelző.

    (#584) KraX: tetszik, nem tetszik, ez is viszonylagos, szerencsére akadnak akiknek bejön az új Aero Glass nélküli dizájn (aero van továbbra is) és én nem tartanám ezt akkora visszalépésnek. Majd, ha a Win9-ben a Metrót teljesen (remélem nem) visszabutítják desktop szintre, na az az lesz...

    (#592) laszlohu: + 1 :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    Talán teljesen nem fog sose, v legalábbis egyhamar megszűnni a desktop, de azért újabb verziókban alakítani biztos fognak rajta és nem lesz teljesen uaz a Win7 szerű felület mindig, v majd pl. Win11-ben is az lesz mittomén 2020-ban ?
    Metro eddig se fő felületként volt reklámozva munkavégzésre, de lehet rá számítani, h a hagyomás desktop sem fog az örökkéválóságig tartani, szerintem...aztán lehurroghatok, ha akartok engem is, de nem érdekel :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BonFire #656 üzenetére

    Ez vmi komolyabb, v csak egyszerű home user elgondolás?
    Elsőre talán kicsit merésznek tűnik, lehet Win9-ben még nem mernek meglépni egy ilyet, de arra lehet számítani, h vmi "hasonló", későbbi Windowsokban biztos lesz, hiába szeretnék itt a sokan az ellenkezőjét...és ez ellen nem feltétlen érv pusztán a már megszokott, bevált felület stb., mert előbb-utóbb ráunnak és kell a usereknek az újdonság. Csak persze mértékkel, ügyesen, finoman kell beadagolni nekik. :D

Új hozzászólás Aktív témák