Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vérpisti

    csendes tag

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Szenzációsan kiválasztottad a leglényegesebb dolgot a hozzászólásomból, gratulálok.

    Akkor pontosítok, hogy ne kötözködjél: Ez bizony nem olyan, mint egy műszaki dolog, ami elavul, mert változik a tudomány. Sokminden elavul és elavult a pszichológiában (csakúgy, mint a biológiában, vagy a teljesen egzaktnak tartott kémiában, fizikában). A Rorschach-teszt (és a hátterében álló pszichodinamikus gondolkodásmód) - legalábbis egyelőre - nem, még ha meg is jelentek más lmélete, ezek akkor sem cáfoljákcsak más megközelítést jelentenek. Természetesen ez az elmélet is csak munkahipotézis, de annak eddig nagyon bevált, és nagyon is összeegyeztethető a legújabb biokémiai és fMRI-kutatásokkal is.

    Ami meg a technikai fejlődést illeti, nemtom, mire gondolsz, miért kellene mindenképp újítani, ha valami egyszer jó. Persze kitaláltak újabb teszteket, de attól nem kell minden régit eldobni. Vagy talán szégyen, hogy a mai napig alkalmazzuk Newton és Kopernikusz egyenleteit, a relativitáselméletet, a mendeli szabályokat vagy Ohm tövényét? Igazán letehetnének már valami újat a fizikusok, kémikusok, biológusok is az asztalra, nem?? :)

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #57 üzenetére

    "Sci szervezett egy kiallitast a pszichiatria/pszichologia borzalmairol," :Y
    pszichológia borzalmai? Ilyen van?
    Tudom nem te állítod, de azért csak tudsz valamit.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #59 üzenetére

    "Es miert nem lehet siman generalni az abrakat?"
    Nos nem szeretnék az eddigieknél jobban belemenni a teszt világába. Így csak nagy általánosságban tudok felelni.

    A helyzet ugyanis az, hogy a pszichológia nagyon ... perem dolog. Nem lehet egyértelműen tudománynak nevezni. Persze van tudomány ága, eszközei stb.
    Valamint vannak egészen más területei is.

    Sok esetben az eredményei tapasztalatiak. Tudományosan nehezen vagy egyáltalán nem vizsgálhatóak. De ez nem baj! Ugye a világ dolgairól nem csak tudományos úton lehet valid megállapításokat tenni. Sok mindenről nem is lehet. (Még vagy egyáltalán.)
    De attól még kérdések adottak - főleg az ember lelki világára vonatkozóak, nem meglepően - amire adottak a helyes válaszok.

    Hát ezt most nem tudtam valami érthetően megfogalmazni, remélem azért mész valamire vele. :(

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #64 üzenetére

    Köszi a linket! Majd lehet még jobban utána nézek ennek a dolognak, bár így elsőre úgy fest a szcientológusok permanensen keverik a pszichiáter, pszichológus és pszichoterapeuta kifejezéseket. Ami meg lássuk be: kóklerség. :))

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Allien

    veterán

    válasz dabadab #68 üzenetére

    Na ugye. Hol itt a probléma? Nem vagyok gyilkos, csak vannak zavaraim, mint mindenkinek, mert elvileg senki se normális, az csak egy átlagszám, és mindenki eltér valamiben ettől. Persze, mert gondolom, korán elvesztetem a családomat. :DDD Biztos a pszichológusok komolyan ki tudnának vesézni, bár, régebben voltam vizsgálaton (cég minden beosztottnak elő írta). No és mondanom se kell, hogy pl az adott csoportban pl iq teszten is a legelső voltam. Pedig elég sok relatív normális, és "okos" ember volt anno ott. Persze, semmi kiemelkedő, és nem is emlékszem, hogy mekkora iq-t "mértek", asszem tök átlagost. Ergo, ezek a tesztek átverhetőek. Akár még úgy is, ha nem nézek utána ezeknek az ábráknak. Elég, ha kicsit jobban oda figyelek, és végig gondolom, hogy kb mit is akarnának hallani, de vigyázva arra, nehogy túl jól sikerüljön. :DDD Hidd el, egy átlag pszichiátert is át lehet verni (szerintem), elég, ha fáradtabb, vagy mittomén, de lehet, hogy még akár tök normálisnak is mondana. ;) :DDD
    Bár, igaziból komolyan eltérek a nagy átlagtól. Nem dohányzok, és alkoholt se fogyasztok. :DDD Valszeg, itt van a probléma kulcsa elásva! :R

    [ Szerkesztve ]

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák