Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tomazin #79 üzenetére

    No offense, de te most sikeresen belinkelted pzoleex-nak a saját blogbejegyzését. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #33907968

    törölt tag

    válasz tomazin #79 üzenetére

    Köszi hogy belinkelted a saját leírásom, de ez egy teljesen másik történet.
    Leegyszerüsítve, két különböző dologról van szó:
    1, 2018 novembere után, nem lehet frissiteni semmilyen appot ami nem targetál legalább android 6.0-át. Ha pedig 6.0-t targetálsz, akkor a wifi elemző app nem látja a wifi hálózatokat ha az app explicit nem kér "hely" engedélyt és a telefonon nincs bekapcsolva a "hely" szolgáltatás. De ennek most nincs relevanciája, az én appom nem targetál 6.0-át, igy tökéletesen müködik ezek nélkül is (kivéve huawei lásd lentebb), és csak rajtam áll hogy mikor frissítem be (ez akár jövőre is lehet). A blogbejegyzésem erről szól.

    2, Android 9.0-tól kezdve (ami ugye még nem jelent meg), tökmindegy mit targetál az app, kb. úgy veszi mintha legalább 6.0-t targetálna innentől lásd 1-es pont. Ez viszont csak azokat a telefonokat érinti amik android 9.0-át futtatnak (vagy azok bétáját).

    És tadam, most jön amiről beszélek, a Huaweinek sikerült az utolsó Oreos frissítésbe belerakni a 2-es pontban említett feature-t holott az csak a 9.0-tól jelenik meg...
    Ennek eredményeképp ha felrakod az android 8.0-át futtató huawei* telefonodra az appom, akkor az nem fog müködni, mert nem kér "hely" engedélyt (nem is kell neki lévén nem targetál 6.0-át és nem android 9-en vagyunk) igy meg nem látja a wifi hálózatokat.
    *ez az utsó rendszerfrissítéssel lett elb@szva, ha nem frissited (de oreot futtat a telefonod) müködni fog (tipikusan érintettt telefonok: p20p, m10p)

    Ez per pillanat egy feloldhatatlan konfliktus, mert én biztos hogy nem fogom ezt az engedélyt belerakni amig ki nem jön a 9.0, elég csak megnézni a number one wifi elemzőt (farproc), ő belerakta, na az utolsó 5000 értékelése 1 csillag, merthogy minek kér hely hozzáférést, biztos kémkedni akar (ja, csak nem ő hanem a google...)

    És itt jön képbe a másik dolog amit említettem, hogy felhasználók 90% sikhülye a telefonjához és nem is olvas el semmit. Mert farproc leírta hogy neki ugyan k.rvára semmi szüksége erre az engedélyre, a google kényszeríti ki, továbbra is repülnek neki az 1 csillagos értékelések... A másik 5000 1 csillag meg azért repül, mert megadta a felhasználó a "hely" engedélyt, csak épp nem kapcsolta be a "hely" szolgáltatást igy továbbra sem megy az app (és ez is le van írva hogy be kell kapcsolni, de hát ki olvassa el...)

    A lényeg a lényegben, hogy jelenleg kapok negativ értékeléseket bizonyos huawei felhasználóktól hogy nem müködik az appom (okait lásd feljebb), és ha megunom, akkor egyszerüen letiltom ezeket a készülékeket, mert nem tudom feloldani azt hogy a huawei egy olyan funkciót rakott be a 8.0-ba aminek csak a 9.0-ban kéne benne lennie.

Új hozzászólás Aktív témák