Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz t72killer #73 üzenetére

    Én villanyra akartam, igazából keret megvolt rá de az infra még nem. Direkt nézegettem előtte a töltőket hogyan működnek, mennyire vállalhatóak az appok, villámtöltés árban hogy éri meg... a következő már tisztán villany lesz, az elvárásaim között van a rendes infra és autóból meg olyan ami 4-500km-t tud vegyesbe, pályán 300 már bőven jó, tudjon gyorstölteni úgy hogy 20p alatt bele tudjak pakolni még 300km-t és ez az egész kombóba beleférjen a család kényelmesen illetve álljon meg olyan 10-12 misi környékén.

    Ha ezt tudja akkor nálam már sima a váltás, mire ez meglesz addigra lesz rendes infra is.
    Ettől függetlenül ezt a külön töltögetős-mérős hibridet látom a legjobb megoldásnak.

    Egyen benzint/dízelt (légkörből kivonós fejlesztés alatt álló történet alapján) és ez generátorként tekerjen hogy végig optimális fordulaton járhasson és úgy termeljen. Otthon lehet tölteni, hosszabb úton meg optimálisan pörög/fogyaszt. Egyszerűen ez tűnik a legjobb kompromisszumnak, igaz ezzel vele jár az a kellemetlenség hogy cipeled mindkét hajtásláncot, illetve a ICE jóval karbantartásigényesebb mint egy mezei villany.

    Rengeteg ampera van ami 3-400k km-t futott és a villanyos rendszerének semmi baja. De lásd pl a priusok is legendásan kimennek a világból kategóriát képviselik.

Új hozzászólás Aktív témák