Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    Az egyik multi heti reklámújságjában a héten láttam, hogy 130k-ért 4k-s LG LCD-t adnak, ha jól emlékszem 43"-ost. Ezek mégis mit akarnak az ilyen árú tévékkel? :F

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #65193216 #21 üzenetére

    Ja, mert nem mindegy, hogy min nézed a tamponreklámokat! :DDD
    Tartalom van rájuk? Nincs, vagy mocskosul kevés. Innentől kezdve semmi értelme ilyenbe, vagy hasonlóba feccölni a pénzt. Majd 10 év múlva. Talán...
    Addig meg simán jó tartalomfogyasztásra egy közepes minőségű FHD edge LED IPS.
    Persze, ha annyi pénze van valakinek, hogy a taknyát is kemény valutába törli, akkor neki tök mindegy...

    Nem vagyok ellenére az újításoknak, de amíg nincs elegendő, élvezhető tartalom rájuk (nem csak a demók), addig ez csak f..zméregetés. Persze, azt is el tudom képzelni, hogy van olyan, akinek ez maga a nirvána, én szerencsére nem tartozom közéjük!
    A 4k-nak - véleményem szerint - egyelőre csak számítógépek, esetleg konzolok mellé van értelme, hogy egy megfelelően erős vas ki is hajtsa belőle, amit az valójában tud. Filmekből század, vagy ezredannyi sincs ilyen minőségben, mint FHD-ból, a tv csatornákat meg hagyjuk is...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    Hol lehet nézni ezeknek a specifikációknak megfelelő (4k, HDR és "sokminden más") tartalmakat? Mennyiségileg ezek az anyagok milyen arányban állnak a FHD tartalmakhoz? 20-30-50 éves filmek elérhetőek ebben a minőségben? Szinkronnal? Esetleg csak felirattal? Vagy a nélkül se?

    Maradjunk annyiban, hogy a technológia remek, én is néztem pár ilyen készüléket boltokban, bemutatótermekben, de egyelőre sajnos csak ott van lényegi értelmük. Amint a polgár hazaviszi, jön a pofára esés, hogy mégsem minden olyan csudiszép rajtuk. Azért írtam 10 évet, mert talán addigra eljutunk odáig, hogy a 4k lesz a sztenderd műsorszórási minőség, és nem nagyítóval kell hozzá a tartalmat keresni.

    Kollégám kb. fél éve vett egy felső-közép kategóriás 4k tv-t. Tőle is megkérdeztem anno, mit fog rajta nézni! Szokásos válasz, tv műsor, sorozatok, meg majd Netflix-en filmeket (meg persze letöltöttet is). Na, eltelt pár hónap, és mondja, igazad volt. Megnéztek kb. mindent 4k-ban, ami érdekelte őket, volt, amit kifejezetten csak a látvány miatt, és ennyi. Elfogyott a néznivaló.
    Persze, erre lehet mondani, hogy folyamatosan jönnek ki az új anyagok, de míg nem érik utol mennyiségben a FHD tartalmat, addig csak pénzkidobás.

    Idővel a tartalom is több lesz, és a technológia is olcsóbb. Na majd akkor!

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #72042496 #27 üzenetére

    nem pénzkidobás akkor sem, ha egy darab 4K műsort sem néz rajta az ember...

    Már megbocsáss, de ez kb. olyan, mintha vennél egy Ferrari-t, de a KRESZ miatt csak 90-el mennél vele. Mi értelme?
    Értem én, hogy egy jobb (nagyobb tudású, jobb paneles) készüléken élvezhetőbb a "normál" tartalom is, de kifutnia magát csak a hozzá való tartalommal tudja igazán. Mint a Ferrari mondjuk egy versenypályán, nem pedig a Teréz körúton...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák