Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    Hol lehet nézni ezeknek a specifikációknak megfelelő (4k, HDR és "sokminden más") tartalmakat? Mennyiségileg ezek az anyagok milyen arányban állnak a FHD tartalmakhoz? 20-30-50 éves filmek elérhetőek ebben a minőségben? Szinkronnal? Esetleg csak felirattal? Vagy a nélkül se?

    Maradjunk annyiban, hogy a technológia remek, én is néztem pár ilyen készüléket boltokban, bemutatótermekben, de egyelőre sajnos csak ott van lényegi értelmük. Amint a polgár hazaviszi, jön a pofára esés, hogy mégsem minden olyan csudiszép rajtuk. Azért írtam 10 évet, mert talán addigra eljutunk odáig, hogy a 4k lesz a sztenderd műsorszórási minőség, és nem nagyítóval kell hozzá a tartalmat keresni.

    Kollégám kb. fél éve vett egy felső-közép kategóriás 4k tv-t. Tőle is megkérdeztem anno, mit fog rajta nézni! Szokásos válasz, tv műsor, sorozatok, meg majd Netflix-en filmeket (meg persze letöltöttet is). Na, eltelt pár hónap, és mondja, igazad volt. Megnéztek kb. mindent 4k-ban, ami érdekelte őket, volt, amit kifejezetten csak a látvány miatt, és ennyi. Elfogyott a néznivaló.
    Persze, erre lehet mondani, hogy folyamatosan jönnek ki az új anyagok, de míg nem érik utol mennyiségben a FHD tartalmat, addig csak pénzkidobás.

    Idővel a tartalom is több lesz, és a technológia is olcsóbb. Na majd akkor!

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák