Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mozsa

    tag

    válasz atti_2010 #21 üzenetére

    30k-ért használt cuccokból proci hűtés megvan, 40k-ból vga-is. Ebből a pumpa amivel baj lehet, más nem tartalmaz mozgó alkatrészt.

    Karbantartást nem értem, az én rendszerem karácsony előtt cseréltem, de előtte 1,5 évet ment hozzányúlás nélkül. 3 havonta a mo-ra (radi) meg a rajta levő ventilátorok lettek kiporolva, ecset+porszívó. Ezt a levegős hűtéssel is meg kell tenni.

    Minimális plusz hozzérétés kell, aki összerakja a gépet magának, az rárakja a vizes blokkot is. Járatni kell valamiről a pumpát nem-e szivárog valami, mielőtt áram alá teszi és kész. Ekkor hűtő felszerelésével is csinálhat kárt, ha túlhúzza, megroppantja a lapot.

    12k-ért ment el az 5970 blokk, 5k-ért árulom az 1366-os blokkot. Egy 5970 vga + egy 1366-os proci mindenre elég, sőt.

    Tody -féle blokkokal újonnan sem sokkal drágább. Egyértelmű hogy egy EK blokk egy komoly vga-ra 30k-ről indul, de nem is erről beszéltem.

    És azt tegyük hozzá, vízzel fele a hőfok, nem lesz a vga 60-70 fokos, és nem kell a hangját hallgatni.

    Ha mindenből újat veszünk, komoly pumpa, komoly blokkok igaz a 200 euró, indulóba.
    Csak a 30k pumpa egyévesen kb 10k ha el akarod adni, árulgatni lehet 15k környékén, és 1 évesen semmi baja még jó ideig.

    [ Szerkesztve ]

  • Indy69

    aktív tag

    válasz atti_2010 #21 üzenetére

    Ez így van :K
    Amit összerakva kapni azok vízhűtőnek csúfolt vackok , általában gyengébbek és hangosabbak egy komoly légnél :DDD
    És miért is nagy :U ,talán nem egy noname midi házba kell begyömöszölni :D
    Normál tuningnál hangtalan és max fél évente portalanítás azt befe ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák