Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Én akkoriban egy 1500rpm alapjáratú dízelen (Golf 1) tanultam vezetni. Nehéz volt vele lefulladni de nem lehetetlen :) Utána a jóval erősebb benzines autómmal (Carisma 1.6) első hegyre felfele induláskor azt hittem, hogy valami baj van, nem tudtam elindulni. :)) Meg kellett szoknom, hogy gázfröccs nélkül nem indul az autó.

    Miután hozzászoktam és nagyon meg is szerettem a szívó benzines autó kiszámítható, közvetlen egyenletességét, külföldön munkaügy miatt béreltem egy Audi S3 1.9TDI-t, próbálgattam és bár sokkal erősebb volt mint az én benzinesem, rengetegszer lefulladtam vele.

    Ott ahol egy 1.6 benzines motor kanyarban éppen elbírja a kettes vagy akár hármas fokozatot, a nagyobb dízel olyan erőtlen volt, hogy vagy mindig eggyel alacsonyabb fordulatot kellett kapcsolnom, mint benzinessel vagy szó szerint lefulladt az út közepén. 2000rpm fölött persze már bőven volt ereje, de én benzinessel hozzászoktam ahhoz, hogy gyakran nagyon alacsony rpm mellett kanyarodok araszolás tempóban, anélkül hogy visszaraknám eggyesbe...

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák