Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Swinegod #43 üzenetére

    Jól mondta a kolléga a MultiJet a FIAT dízelmotorjait jelenti.

    Egyébként azt jó ha tudod, hogy ha a károsanyag kibocsátás is fontos számodra, hogy az új Euro6-os turbós benzinesek ugyanolyan nano részecskéket pöfögnek ki, mint a dízelek. Ezek azok a részecskék, amiket beszívsz és lerakódik a tüdődben. Szóval amiért régen utálták/tuk a dízeleket és szerettük a benzineseket, az most már egyáltalán nem él sajnos. Lokális szempontból az elektromos vagy hibrid autók a megfelelő választások ilyenkor. Azért csak lokális, mert az akksikat csak elő kell valahogy állítani, de tény, hogy városban nincs kibocsátás (elektromos esetén), hybridnél pedig csak minimális. A Prius egyébként baromi jó, legyen az sima, vagy Plus, de azok persze nem ebben az árszegmensben játszanak.

    Suzukink sosem volt, egyébként meg nagyobb autóval járok, egyszer volt nálam kölcsön egy Suzuki Ignis és arra lettem figyelmes, hogy életveszélyes vele közlekedni. Nem adják meg az elsőbbséget, le akarják tolni az ember, (pedig lendületesen vezetek), bevágnak elé, egyszerű besorolásról, vagy bármi másról meg ne is álmodjon az ember. Ilyen jelenséggel még sose találkoztam, pedig sokféle autót vezettem már, kispresztízsű Renault-tól KIA Cee'd-en át VW CC-ig sok mindent, de ezt nem gondoltam volna. Erről persze nem az autó tehet, van ismerettségi körben több vasaló Swift is, mindegyikkel baromi elégedettek, aki félévente váltogatta az autóit már 5 éve nyúz egy facelifteset például. Amiről viszont az autó tehet, az Ignis is és a Swift is valami eszméletlen mód ráz. Na az nem tetszett bennük. Egyékbént jó kis autók, de ahogy az első hsz-ben is írtam, ennél az aktuális Swiftnél egy KIA Rio, vagy Hyundai i20 szerintem jobb választás. Igaz koreai, de ~10 éve van tapasztalatom új koreai kocsikkal és egyik jobb, mint a másik, pedig flottáról is tudok. (i30) Vagy tényleg a Yaris, rokon most adta el a sajátját az is egy jó kocsi.

    Egyébként férfiként a Yaris nekem is nagy kedvencem, kivéve a II-t. Az I, és a III mindegyik variánsa remekül néz ki szerintem.

    (#73) Krisztián

    Nagyon nagy +1!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák