Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duddi

    aktív tag

    válasz PhilBrick #34 üzenetére

    "Wing Commander, Freelancer volt a referencia. Ezert is ugrottak bele annyian az elejen."

    A saját érved árul el téged! El is olvastad az oldalt vagy csak fel van írva Crish Roberts bibliájában ez a két cím és kész ?

    Az ürge még sosem adott ki játékot!
    A Wing Commandert az Origin Systems adta ki. Roberts fejlesztő volt.
    A Freelancert a Roberts által alapított Digital Anvil kezdte fejleszteni:
    - 1997 ben elkezdek fejleszteni a játékot 1997 végén 2-2.5 évre becsülte a munkát.
    -1999 ben bejelentették a 2000 évi megjelenést
    - 2000 május az E3-mon 2001 re tolták a megjelenést
    - 2000 június Roberts bejelenti hogy a csapata elszámolta magát és kifutottak a pénzből. Amit a Microsoft-tól kapott meg. Roberts otthagyta a projektet de konzultánsként továbbra is közreműködött.
    A Microsoft elkezdte megvágni a túlzottan ambiciózus játékot (Features such as the automated flight control, conversations that had different choices of responses, and sub-quests were abandoned.)
    - 2001 nincs megjelenés, a kiadó próbálja játék formára hozni.
    - 2002 béta
    - 2003 megjelenés
    Ez az én olvasatomban nem sikertörténet! Az ürgét el kellett távolítani a saját projektjéből hogy egy kiadó gatyába tudja rázni a játékot és kiadható legyen.

    És nagyon úgy néz ki most is ez megy csak most sokkal több pénzből. Ugyan úgy túlígérnek, nem tudják tartani a határidőket mert nincs konkrét céljuk, mindig változik hozzáadnak hizlalnak. Nem vitatom a szándékukat csak nincs önuralmuk és így sosem lesznek kész. Ha néhány év múlva kifutnak a pénzből majd megint jön egy kiadó aki megveszi és évek alatt gatyába rázza a dolgot.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz PhilBrick #91 üzenetére

    Mármint mit engedjek el? :F
    Nekem nincs bajom a SC-nel, csak értetlen voltam és nem voltam éppen napra kész a játék jelenlegi állapotával. Az utolsó fejlesztői videóbemutató, amit láttam, azon azért akadtak fura anomáliák, amik engem zavartak. Ha egyszer kész lesz, akkor megveszem, ahogy az ED-t is. Igaz, sajna arra sincs most időm, hogy nyomjam, de idén már remélhetőleg igen.
    Szóval én momentán ugyanazt látom, amit te csak képbe akartam kerülni az SC-vel és nem trollkodni, pláne nem egy ilyen hihetetlen hívő-nemhívő, rajongó-nemrajongó flame-et ellökni. :Y :(
    Tehát akkor elengedve: számomra az SC és az ED is fasza játék. Nem ugyanaz, nem lehet csak genre szinten hasonlítani a kettőt. Mindkettőhöz jönnek frissítések, vannak pozitív jelek és persze bugok is. Szerintem egy véleményen vagyunk. ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • abéla

    senior tag

    válasz PhilBrick #143 üzenetére

    Egyébként lassan tényleg kezd egy kicsit politikai, jobban mondva egyfajta idea/értékrend mentén rendeződni a két oldal és pont ez az elképzelés/vision -melyet az általad linkelt vidiben is, igaz kissé talán pongyolán és csak részben, de velősen körülír a szekszi Olivia- az mellyel egyre inkább azonosulni tudok (jobban mondva az általam is részben vallott/követett minták egyre inkább előtérbe kerülnek a projekt kapcsán).
    Így, igaz 5 éve nem gondaltam, de egy játék támogatásán túl egyfajta állásfoglalásnak is érzem a SC projekt melletti kiállást;
    és -ezek fényében egyáltalán nem meglepő módon- a hasonlóan eljárókkal szemben, a puszta közös cselekedeten túl (crowdfunding), sőt mi több, akár csak a megnyilvánulásaik alapján is sokkal inkább érzek szimpátiát.
    ...alföldi SC fanok, szevasztok :DDD ...

    Nyilván, mivel az egész már -némileg a fentiekben vázoltak mentén- kissé túlmutat önmagán, belefutunk a hitről, meg szektákról, meg egyebekről szóló személyeskedésbe/ parázs vitákba.
    De ne feledjük, itt a felek részben már az általuk vallot világkép/értékrend egy kis részét is védik/igazolják; ezért is a sokszor -látszólag- logikátlan érvelés vagy annak hiánya; egyben jellegzetes a felekre, amint ennek hangot adnak.
    Hisz' e kritikák manifesztumát erősen befolyásolja az egyén mentalis alapállapota, frusztrációs szintje, érzelmi/értelmi fejlettsége/érettsége, világhoz való viszonya. (meg kismillió jelentéktelen egyéb, de ezt hadjuk, így is tldr)
    És sajna' úgy látom, hogy a SC -meg úgy általában- a haterség velejárója ez utóbbiak jellegzetes mintázata.
    Ez az amiért legfőképpen unszimpatikusak, de nem bánom, mert így egyben kissé könnyebb a háttérben futó ideáikkal is offenzív álláspontot felvennem.

    ... na tessék most tettem tanubizonyságot a hater-haterségem mellett...

    jöhetnek a hater-haterség-haterek :DDD

    ja és bazi nagy +1 a kommentedre

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

  • m0h0senator

    őstag

    válasz PhilBrick #177 üzenetére

    a csúszás csúszás. És mikor megadták ezt a dátumot azt mondták azért ez mert ennyi kell nekik. Pontosan ugyanúgy tévedtek mint Robiék csak azzal a különbséggel hogy ott van egy bejáratott csapat + 5 éve készül kb ez is. Egy single rpg ami nem csorbítja a hírnevét. És a hatalmasra generált hype ami közel sem övezi az sc-t és nem is övezte sosem.

    An odyssey through the realm of consciousness.

  • Szőrös 

    veterán

    válasz PhilBrick #177 üzenetére

    Ja, nézd meg 5 évvel ezelőtt hogy nézett (volna) ki és most milyen. Közel sem ugyanaz az ugye. Közel sem.

    https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Új hozzászólás Aktív témák