- Milyen videókártyát?
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Házimozi haladó szinten
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen széket vegyek?
- Androidos tablet topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yany
addikt
Ez a rétegzési technológia, ez a Foveon-tól van?
Építs kötélhidat - https://u3d.as/3078
-
.mf
veterán
Nem, a Foveon hagyományos pixeleket használ, viszont több rétegben (R-G-B), így minden pixelre valós(abb) színinformáció jut; míg a Bayer-szűrősnél egy pixelre csak egyetlen szín valós információja jut (vagy R vagy G vagy B), a többi szín interpolálva van a szomszédosokból. Itt most a pixel struktúráját változtatják meg, és választják szét két rétegre, de attól még a fényérzékelés továbbra is egyetlen rétegen marad.
Végre valami fejlődés... Az utóbbi lassan 10 évben képminőségileg nem volt nagy ugrás, csak reszelgetés. Remélhetőleg ez dinamikában és zajban is érezhető előrelépés lesz - a kérdés már csak a mikor.
Megjelenni viszont szinte biztos, hogy a mobilokban fog előbb.Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
Drótszamár
őstag
A BSI bevezetéséhez képest ez mennyi javulást fog eredményezni?
( 2b || !2b ) az itt a kérdés...
-
veterán
válasz Drótszamár #5 üzenetére
Ott van a cikkben:
"Ez nem csak azért logikus döntés, mert így több hely marad a fotodiódák számára, melynek köszönhetően duplázódhat a szenzor telítődési jelszintje (ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az érzékelő gyenge fényviszonyok mellett pontosabban képes értelmezni a bejutó fényből kinyert információkat, vagyis megnő a dinamikatartomány), de így a vezérlőtranzisztorok is nagyobb helyen terpeszkedhetnek. A gyártó így a jelek felerősítését végző tranzisztorokból is nagyobb méretűeket használhat, ami pedig a képek zajszintjére lesz jó hatással."
Ennél tisztábban nem tudom, hogyan lehetne elmondani... esetleg annyit tennék még hozzá, hogy ha emiatt nagyobb mikrolencséket lehet használni, akkor a diffrakciós határ is ki fog tolódni, magyarul lerekeszelve sem fog annyira visszaesni az élesség, mint eddig. (De ez elsősorban nagy pixelsűrűség esetén lesz érezhető, egy sztenderd ~24MP-s APS-C vagy fullframe szenzornál aligha fogod észrevenni.)
De ha számszerűsített adatot akarsz látni, hogy innentől (seggemből előrángatott példa!!!) egy hagyományos BSI szenzoron ISO 1600 zajszintet majd 1800, vagy 2200, vagy 3200 vagy milyen ISO-n fog hozni egy ilyen típusú (azonos méretű, azonos felbontású) szenzor... ezen szerintem tökre felesleges még spekulálni, mert egyszerűen nemtudni.gif
And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You
-
veterán
válasz Drótszamár #7 üzenetére
PR bejelentés, hogy majd valamikor előjövünk valamivel... igen, ezt majd ki kell mérni, addig csak lufi.
And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You
-
XMI
csendes tag
"Ennél tisztábban nem tudom, hogyan lehetne elmondani..."
Például, úgy hogy nem lenne elvi hibás a cikkben a leírás.
"...duplázódhat a szenzor telítődési jelszintje (ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy az érzékelő gyenge fényviszonyok mellett pontosabban képes értelmezni a bejutó fényből kinyert információkat, vagyis megnő a dinamikatartomány)"
Nem, nem azt jelenti. A telítődési jelszint pont dinamikatartomány ellenkező vége. Nem a sötét részek leképezése javul tőle, hanem a fényes részeké.Azokon a részeken van jelentősége, ahol az eredeti szenzornak már túlexponálás miatt kiégne a képe (homogén fehéret mutatna, vagy színes háttérnél valamelyik színcsatorna előbb telítődne, mint a többi, így felborul a színkomponensek aránya és teljesen hamis szint hoz ki). Az új szenzor itt tudna még +1 fényértéknyi részletet megkülönböztetni. Ezt jelenti, hogy a telítési jelszint duplázódik.
Az utána közvetkező okfejtés a zajszintről már teljesen rossz előfeltételezésből indul ki. Maximum közvetett módon tud hatása lenni rá, ha szándékosan alulexponálsz, hogy a képen a fényes részek ne égjenek ki. Ilyenkor a sötétebb képrészek jel-zaj viszonyából áldozol fel valamennyit, hogy a fényes részek beférjenek. Az új szenzornál kicsit kevésbé kell alulexponálni, ezért a sötét részeken is kevesebb felesleges zajt hozol be.
Az eredeti sajtóközleményben valóban van szó sötét zajszintben elérhető javulásról, de ezt az erősítő (amp) tranzisztor méretnövelésének attribútálja. Azt azért tegyük hozzá, hogy a mai szenzorokon magas ISO-nál látható zaj nagy része már most is fotonzaj, nem pedig elektronikai eredetű. Nagyon drasztikus javulásra nem számítanék ezen a téren.
-
A telítődési jelszint emelésével pont a beégési hajlam lesz kisebb... De a nagyobb pixelek mindenképpen jók, mert tovább lehet rekeszelni diffrakció nélkül.
Mutogatni való hater díszpinty
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest