Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Raucher #71 üzenetére

    Ha a három napos lemezt nem tudod használni az két dolgot jelenthet. Vagy szar a lemez vagy szar az íród. Egyébként is érdekes dolgokat írsz. Mióta az eszemet tudom többnyire Verbatim-ot használtam és egyetlen darab sem ment tönkre belőle az egy helyben állásban. Egyetlen egy sem! Van vagy két tucat sokak által lefikázott pink-fehér arita dvd-r lemezem amit 2004ben írtam és szintúgy a mai napig használható mind. egy kezemen meg tudom számolni, hogy írás közben hány lemez makkant meg eddig (3-4db). Azok is mind filléres noname lemezek voltak amik a maximumon lettek írva. Használat közben persze karcolódott már meg annyira, hogy csak beolvastatni lehetett de lemásolni róla az adatokat már nem. Olyan is volt, hogy kölcsönbe volt és szarrá karcolva kaptam vissza -> kuka. És? 80ft/db. Én többnyire csak filmeket tárolok dvd-n. Ha karcos lesz legrosszabb esetben letöltöm és kiírom még egyszer. Nagy kaland. Úgy vagyok vele, hogy ha 2évente max 1x megnéznék egy filmet nekem ne foglalja feleslegesen a gépen az értékes tárhelyet. De mondok jobbat. 1999-ben az akkoriban egyik legolcsóbbnak számító TDK cd-r lemezre írt cuccaim a mai napig hibátlanul olvashatóak/másolhatóak (külön kipróbáltam az imént) pedig van rajta karc rendesen. Semmi extra vigyázgatás. Szimplán be volt vágva a szekrény aljába egy karton dobozba sima hagyományos cd tokban. Még az előző évezredben írt lemez és ma sincs semmi baja. Nagyon túl van lihegve ez a jujj az optikai lemez nem jó mert tönkremegy, megkarcolódik téma. Nem tudom mit csinálsz a lemezeiddel de értetlenül olvasom, hogy ennyi meg annyi idő alatt tönkrement pedig használva sem volt. Számomra ez elég hihetetlenül hangzik. A családi fotókat azóta tartom két példányban lemezen amióta elszállt a 160gb-os vinyóm amin volt kb 100gb-nyi pótolhatatlan fotó/videó. A mai napig verem a fejem a falba, hogy hogyan lehettem akkora retardált fasz, hogy nem irkáltam ki lemezre őket. Minden arra volt másolva. Keresztelő, tesóm esküvője, a ballagásom, születésnapok, a szüleim házassági évfordulójára tartott összejövetelen át minden. Minden leveszett, semmi nem maradt. Apám időközben meghalt. A többszáz képből és videóból összesen egy tucat maradt róla amit rokonoktól és 1-2 kiírt lemezről sikerült összeszedni. Csak, hogy megfordítsam a dolgot: Aki ezek után nekem azt állítja, hogy a merevlemezes tárolás megbízható, az nem tudja mit beszél, vagy szándékosan hazudik.

    Tőlem aztán nyugodtan archiváljatok csak fontos dolgokat hdd-re, őszintén remélem, hogy nem jártok úgy mint én. Bármennyire is elavultnak vélik egyesek amíg nincs jobb alternatíva én biztosan maradok az optikai lemezeknél. Amit a gépen, felhőben esetleg memóriakártyán, usb eszközön tárol az ember az önhibáján kívül bármikor elveszhet. Ami fizikailag független mindentől és két példányban fent van a polcon az biztosan nem.

  • 8th

    addikt

    válasz Raucher #112 üzenetére

    "nem tudja mit beszél" ergo = hülye
    "vagy szándékosan hazudik" = hazug.

Új hozzászólás Aktív témák