Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz zsigus #11 üzenetére

    A tudatos vásárló témakört szerintem rosszul gondolod nagyon, ahogyan a feature-öket is.
    Miért ne lehetne tudatos vásárló, aki egy olcsóbb készüléket választ?
    - Mondjuk egy HD Ready-t 32"-ra (amin FHD-nek sok értelme nincs?)
    - Vagy egy Smart TV-t, mert másra is tudja használni és nem akar külső eszközzel bajlódni, mert: 1. drágább, 2. macerásabb, 3. nem ért hozzá: tehát egyszerűen ez a "tudatosabb" választás?
    - Ugyanez media playerrel? Beépített wifi-vel, bill támogatással, stb, stb...

    De hozhatnék más példákat is. autóknál is ugyanez a vonulat szokott feljönni minőség=V8, benzin - tetszőlegesen helyettesíthető bármire - tekintetben, ami a hülye emberek miatt kihal. Mert a "tudattalan" vásárló megveszi a kis dízelt a hosszú utazásokra. Vagy rövidre a benzinest, dízel helyett... esetleg városba az 1.2-es kis szutykot, sorolhatnám... De a légkondi is f*sság autóba, mert autóba motor kell, kormány + 4 kerék. TV-be meg panel. Smart, egyéb az hülyeség... sokaknak még a tuner is, mert majd vesz hozzá külsőt úgyis.

    Szerintem a piac alapvetően azért ezeket a téveszméket felülírja. Nem azt mondom, hogy tudatos a tömeg, mert sok a hülye. De orbitális baromságokat nem lehet a torkukon lenyomni, mert úgysem fogja használni. Lásd 3D.

    És a fentieket annak fényében olvassátok, hogy nekem is ellenségem a tömeg, mert HTPC-t használok, smart és egyebeket nem, nekem is a panel számít.
    De ettől még el tudom fogadni, hogy sok embernek nem ez a célja és vágya.

    A többivel nyilván egyetértek: Régi szereplő kiesése és a csökkenő kínálat soha nem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz zsigus #26 üzenetére

    Az eladók sem értenek hozzá, de azért nagy vonalakban teljesen hülye trendekre nem lehet a komplett fogyasztói kört felültetni. Ha nem kell 3D nem fog 3D-zni. Ha nem kell smart majd nem használja.

    Ezen belül szakmai finomságokban már nyilván lehet eltérés, félinformációk és rossz döntések, de ez meg nem elvárható, hogy ilyen szinten tudatos legyen egy globális piac. Melyik technológia melyik megvalósítása a jobb, melyik fw, stb... ezekről kb. a "szakértők" fele sem tud minden infót. Plussz nem is kivitelezhető mondom. Egyszerűen az embernek nincs ideje mindenbe beleásni magát.

    Ettől függetlenül viszont okosporszívót és hajlítható hűtőt nem fognak eladni senkinek. de még egy LCD-s hűtőt sem, csak akkor ha alig van felára az LCD-nek. Ilyen szinten nem lehet megvezetni egy egész piacot. Szvsz.

    A sokat siratott plazma esetében is ezt írtam korábban is. hiába hiszik sokan tökéletesnek, nem volt az. Más szempontok is vannak, mint a sötétben, spec körülmények között és mellett elért képminőség. Az embereknek mások az igényei egyszerűen. És ez nem a hülyeségből fakad, hanem épp a tudatosságból.

Új hozzászólás Aktív témák