Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz zsigus #11 üzenetére

    A tudatos vásárló témakört szerintem rosszul gondolod nagyon, ahogyan a feature-öket is.
    Miért ne lehetne tudatos vásárló, aki egy olcsóbb készüléket választ?
    - Mondjuk egy HD Ready-t 32"-ra (amin FHD-nek sok értelme nincs?)
    - Vagy egy Smart TV-t, mert másra is tudja használni és nem akar külső eszközzel bajlódni, mert: 1. drágább, 2. macerásabb, 3. nem ért hozzá: tehát egyszerűen ez a "tudatosabb" választás?
    - Ugyanez media playerrel? Beépített wifi-vel, bill támogatással, stb, stb...

    De hozhatnék más példákat is. autóknál is ugyanez a vonulat szokott feljönni minőség=V8, benzin - tetszőlegesen helyettesíthető bármire - tekintetben, ami a hülye emberek miatt kihal. Mert a "tudattalan" vásárló megveszi a kis dízelt a hosszú utazásokra. Vagy rövidre a benzinest, dízel helyett... esetleg városba az 1.2-es kis szutykot, sorolhatnám... De a légkondi is f*sság autóba, mert autóba motor kell, kormány + 4 kerék. TV-be meg panel. Smart, egyéb az hülyeség... sokaknak még a tuner is, mert majd vesz hozzá külsőt úgyis.

    Szerintem a piac alapvetően azért ezeket a téveszméket felülírja. Nem azt mondom, hogy tudatos a tömeg, mert sok a hülye. De orbitális baromságokat nem lehet a torkukon lenyomni, mert úgysem fogja használni. Lásd 3D.

    És a fentieket annak fényében olvassátok, hogy nekem is ellenségem a tömeg, mert HTPC-t használok, smart és egyebeket nem, nekem is a panel számít.
    De ettől még el tudom fogadni, hogy sok embernek nem ez a célja és vágya.

    A többivel nyilván egyetértek: Régi szereplő kiesése és a csökkenő kínálat soha nem jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák