Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • --ka

    senior tag

    válasz Cs1csó #14 üzenetére

    Igen, kb. befellegzett, azaz erősen rétegtermék lesz.
    Ahogy nem halt ki a vinyl (aka. bakelit), a compact cassette (kazetta), úgy a CD sem fog. A DVD napjai viszont tényleg meg vannak számlálva, szerintem csak a zenei tartalmak tarthatják életben még ideig-óráig (pl. 5.1-es koncert felvételek).
    Az a baj a BD-vel, hogy nem terjedtek el az asztali lejátszók sem igazán, így nincs mire alapozni (gyanítom "konkurálnak" globális elterjedtségben az SACD és DVD-Audio eszközökkel).

    "... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Cs1csó #30 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a 1080p BD ripek határozzák meg, milyen eszközben milyen meghajtó van. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Komplikato

    veterán

    válasz Cs1csó #140 üzenetére

    Emlékeim szerint az itthon használt szűrési módról kiderűlt, hogy több esetben adott hamis risztást, mint "jót". Szóval nem az, hogy nem 100%-os, hanem totál megbízhatatlan. Van jobb, szebb. De az drágább.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • nexplo

    őstag

    válasz Cs1csó #148 üzenetére

    Persze értem én. De ne feledd sokan vennének még régi dolgokat. És ahelyett hogy árat csökkentenének inkább elvetik. Ami első körben talán le aztán fel fogja vinni az árakat... :)

    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Cs1csó #182 üzenetére

    spotify kb pontosan ezt tudja.

    mondjuk nem teljesen vesztesegmentes, de mondjuk egy 1000 euros fules lanc ala eleg es szuperkenyelmes.

    pl LPvel (es a hozza valo cuccal ellensulyozni a formatum hibait) meg meghagynam azoknak akik tul sok idejuk van.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Cs1csó #182 üzenetére

    A kettő nem függ össze. :N

    1. Ha már lent van flac-ban, nem kell havonta tejelnem nekik, hogy bármikor hallgathassam.

    2. Semmi sem tart örökké. (A havi x ezer euro-s fizu sem).
    2.1 Ezek elvi kérdések. Megveszem, enyém. A stream-elt tartalom SOHA nem a Tied. Csak béreled, újra és újra, akármilyen konstrukcióban.
    2.2 Mint a lakást. Nem a Tied, csak béreled. És ha életed végéig élsz benne millió nettókat keresve még a halálos ágyadon is, SEM a Tied, cserébe a lepörgött sacc. 50-60 évedben (kamaszkor + 50) kifizettél összesen egy elképesztően horribilis összeget ugyanarra a mindössze egytucat zenére, amit amúgy a régi időkben is betáraztál volna CD-n a polcra.

    Legyünk őszinték: vagy így, vagy úgy, vagy innen, vagy onnan, de kvázi a világ összes zenéje elérhető a neten számunkra.

    De ha megszámolom a kezemen, kiket hallgattam meg az elmúlt 3 évben akár csak 1x is, nemhogy többször, inkább sírva fakadok, hogy ennyire monoton ízlésem lenne ? Szegény Mark Knopfler istenem, dejó, hogy nem szalagon van meg, az oxidréteg már lekopott volna róla, cserébe ott bámulnék száz kilónyi egyéb szalagot, amit még eddig csak 1x beletekerve hallgattam meg és nem igazán estem hasra tőlük, azzal meg mit csináljak, fűtsek ?

    -> Na ilyenkor jó a flac, elvan, nem zavar. Ha kell előveszem, ha meg nemkell, fog pár gigát, na bumm, de nincs repedés a falon, hogy "óóó úgyis belefér az az icipici százaléknyi havi bukó a nagy fizumhoz képest"..

    Nálam nem ereszt az edény sehol, nincsenek rések a pajzson. Szerintem pénzügyileg tudatlanoknak találták ki mindent, ami streaming és nem ajánl offline verziót letöltésre vásárlás után, mert csak az offline verzió adja azt, hogy TIED lett a cucc, legalábbis fogyasztói értelemben. Szóval akár zene, akár film, stb, akkor a Tied, amikor a "kezedben tartod". Mint régen az LP-t, CD-t.

    Egyébként amekkora erővel nyomják már megint az LP-ket újra és újra és újra, a 2. - 3. generációs mesterszalagról (sosem a legelsőről), PCM/16bit/44.1kHz-nél klasszisokkal gyengébb minőségben, ennyi erővel elő lehetne venni a CD formátumot újra, úgy, hogy LP méretű óriás CD-ken adják ki őket -> [link] és akkor csodálatos minőségű, időtálló, klassz, fasza motyón lehetne élvezni a megvett anyagot, bárhol, bármikor, ha akarom, lerippelem, vagy mellé tesznek egy 512Mb-s / 1G-s pendrive-ot a lossless flac-okkal a papír tok belső oldalára egy kis kihajthatóba vagy mittomén.... élvezhető lenne.

    A napokban voltam az egyik Media-ban és hatalmas feeling volt "fogdosni" az LP-ket, Jean Michel Jarre limited kollekciót kezemben tartani, súly, szag, csomagolás, kihajtható motyó, KÉZBEN FOGNI az egészet, ahh. És ha mondjuk nem 1-2-3 fekete PVC alapú korong lenne ezekben a kézzelfogható tokokban, hanem egy picike, ócó de a célra tökéletes usb pendrive szerű valami, CD-nél nagyobb, LP-nél kisebb formátumban (mint egy könyv), vagy ilyesmi, az szerintem kaszálna. Nálam mindenképp.

    Tudom, hogy amit ma megvettem, azt 60 év múlva vén koromban ugyanúgy előveszem és lejátszom.. a fájlt azóta backup-oltam máshova, másra, így még ha a pendrive sérült is az évtizedek alatt, az eredeti anyaghoz mivel megvettem, 1. jogom van bármennyiszer rommászénné hallgatni 2. feeling még mindig, kedves emlékek, amikor kihajtom a tokot, benne egy poszter esetleg, egy kis történet az adott zenekarról, fotók, akármi, de már a puszta szaga is a papírnak/kartonnak/festéknek, mint a jó öreg LP esetén, mikor kibontod erre még rájön a jellegzetes vinyl "szag" is -> ezt egy szutyok virtuális, kézzel-orral-akármivel meg-nem-fogható könyvtár, ami úgy indul, hogy D:\Zene\ ... - a büdös életbe nem adja meg :N a minőségre viszont igény van.

    (Azaz bocs: mainstream-nek nincs, nekem van).

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • M107

    addikt

    válasz Cs1csó #251 üzenetére

    :R

    "
    Zenéket pedig fene tudja ki hogy hallgat mp3 vagy flac át a telóra és kész egy füles és mehet a muzsika.
    "

    +1

    [Rapettsarkú]

    Ezt megőrizni minek " nem vagy más csak egy Rapettsarkú " :D
    Iyenekkel van tele a magyar yu.... 40 %-a
    fontos legyen meg Wav, mp3 flac ogg és még vagy 8000 zenei formátumban.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cs1csó #251 üzenetére

    És narumon, azok a filmek pedig honnan jönnek? Gondolom nem maguktól kerülnek rá a HDD-re, NAS-ra vagy akármilyen adathordozóra amit aztán a tévére/médialejátszóra kötnek. :)

    Nem arról van itt szó, hogy ki milyen módon tudja fű alatt beszerezni a filmjeit és azt milyen módon rakja ki egy tévére (ez 10-20 éve is ment, semmi újdonság nincs benne). Nyilván aki soha életében nem adott pénzt egy filmre sem arról nem is feltételezem hogy fizetne egy BR lemezért, vagy akár a Netflix-ért, teljesen fölösleges behozni ezt a "fogyasztói" réteget a képbe.
    A diskurzus arról szólt, hogy a stream ki tudja-e váltani az optikai hordozókat azoknak a körében akik eddig fenntartottak otthon egy BR/DVD filmtárat.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cs1csó #255 üzenetére

    Nekem a szinkron egyáltalán nem szempont, még a felirat sem annyira, esetleg csak akkor ha szüleimmel akarok nézni valamit. Így ilyen szempontból nincs gondom a streammel, és mint írtam kábeltévé helyett valószínűleg inkább a Netflix-ért fizetnék ha kéne válasszak (jelenleg nincs egyik sem, de volt Netflix-em néhány hónapig).

    A gondom a stream szolgáltatásokkal:
    - nagyon szűk tartalom-választék. Amikor Netflix előfizetésem volt akkor a saját tartalmukon kívül alig volt bármi értelmes. Népszerű filmeket próbáltam megkereseni és 90%-ban nem voltak meg, cserében volt egy halom ismeretlen film ami legkevésbé sem az én stílusom (beleértve rengeteg Bollywood-i tartalmat is).
    - lejáró licenszek és így állandóan változó filmgyüjtemény. Ha újra akarsz nézni valamit valaha akkor nagy valószínűséggel nem lesz már az adott szolgáltatáson elérhető, már ha egyáltalán még fog létezni az adott szolgáltatás néhány év múlva
    - internet-kapcsolat és nagy sávszéll igény. Ha teszem azt nem túl stabil az interneted (ne legyenek illúzióink, ez még fejlett országokban is gyakori gond) akkor a szakadozó film inkább csak frusztrációt okoz, mint szórakozást. Ezen valamilyen szinten segít az ha előre le tudod tölteni és offline nézni, de azért nem oldja meg a dolgot teljesen
    - a kép és hangminőség fényévekre van egy normális BR lemeztől (főleg az UHD BR-eket tekintve)

    Nagyjából ennyi. Nyilván ha valaki néha csak meg akar nézni egy teljesen random filmet ami éppen benne van az adott stream-szolgáltató listájában akkor teljesen jó egy ilyen előfizetés, de nekem nem váltja ki a saját filmgyüjteményt (nyilván nem veszek meg minden szemetet, de vannak olyan örök klasszikusok és kedvenc filmek amelyeket rendszeresen néhány évente újranézek).

    Azt még hozzáteszem, hogy játékok tekintetében inkább a letöltést preferálom a fizikai/dobozos változatokkal szemben (ez viszont teljesen más elven működik mint a stream).

    [ Szerkesztve ]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Cs1csó #257 üzenetére

    net minősége sem konstans Kész szerencse, mert folyamatosan javulnia kellene. :)

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Cs1csó #263 üzenetére

    [link]
    sosem arra törekedtek, hogy a lehető legegyszerűbb és ésszerűbb módon, nagy haszonkulccsal lefedjék a lehető legnagyobb piacot.

Új hozzászólás Aktív témák