Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Lenry #48 üzenetére

    Egyetértek. Mármint nem abban, hogy az egérpad nem lehet fontos, de vannak olyanok, mint pl. én, akik meg gyűlölnek mindenféle egérpadot. Az asztallapról meg mindenféle felületről való használat nekem a legfontosabb, a mostani egerem, valami olcsó alap vezetékes Logitech még a lepedőn is szépen megy, ha a notit az ágyban használom (ilyenkor ritkán kötök rá egeret). Ha van is jitter, nem vettem észre.

    Nekem egy egérben az a fontos, hogy kicsi legyen, könnyű, az ár miatt a vezetékeset preferálom, a szenzor ne legyen felületre kényes. Tudom, igénytelen vagyok, de se gamer, se grafikus nem vagyok. Ennek ellenére már egy múltkori egérajánlós cikk alatt annyira meggyőztek, hogy csak azért vagyok ilyen igénytelen, mert nem használtam még minőségi egeret, hogy ha legközelebb veszek, bepróbálok egy egeres topikban felmagasztalt modellt, hátha tényleg nyújt annyival többet, de már így előre is kötve hiszem.

  • Frawly

    veterán

    válasz schawo #184 üzenetére

    Az egeres topikban, meg a részletesebb tesztekben ki szoktak térni a gyorsulásra is. Ez amolyan összefoglalóbb cikk lett, ebben nem kapott helyet minden 100%-os részletességgel.

    (#174) Johnny_vT: szerintem ez még nem is annyira sznob cikk, ilyen tekintetben szerintem még kellően vissza is fogott. Amíg M.o.-n éltem, sose bírtam a MMarktot, de azt el kell ismernem, hogy olcsó egerekben nagyon jók, két jót is vettem anno náluk, az egyik egy alap Hama modell USB, 1000 DPI, meglepően könnyű, korrekt kicsi fekete egér volt 990 Ft-ért (!), a másik márkájára már nem is emlékszem (talán Logitech), az valami 1990 Ft volt mindössze, de az is nagyon korrekt volt, évekig elvoltam velük (se a mikrokapcsoló nem halt be, se a vezeték nem tört meg, szépen mentek akármilyen felületen), mind a kettő a mai napig menne, ha a régi gépekkel együtt nem adom el őket. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy gameléshez meg grafikus munkához mindenki ilyeneket vegyen, de átlag felhasználónak, aki max. böngészik vele, szerintem nagyon korrektek az ilyen egerek jelképes áron.

    Én csak kétféle egeret utáltam: golyós egér, de azok az igénytelenségek kikoptak. A másik a laptopokon lévő tapipad, néhány felső kategóriás laptopon lévő korrekt, a többi mind használhatatlan hulladék sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Jim Tonic #349 üzenetére

    Azért vitatkoztok, mert valahol mindig szubjektív, meg attól is függ ki hogyan fogja az egeret. Alapból én ujjbegyes-karom tartásban használom, ezért a könnyű szimmetrikus egerek jönnek be, de a könnyűségnek is van egy olyan véglete, ami már rossz. Egy 5-10 grammos egér már használhatatlan lenne, olyan pihe könnyű lenne, hogy úgy érezném nincs semmi a kezemben. Ha te máshogy használod, neked még nehezebb egér lesz jobb. Én egy 120 grammostól már a falnak mennék, de ez is teljesen szubjektív, így max. statisztikai adatnak jó, érvnek nem.

    De ugyanez a téma billentyűzeteknél is. Van, aki a mechanikus mikrokapcsolós, nagy nyomásutas, nem szigetes, hagyományos billentyűkre esküszik, van, aki meg a kis nyomásutas, halk, szigetesre (mint én is pl.). Van, akinek kell numerikus rész vagy háttérvilágítás, van, akinek nem. Attól függ ki mit szokott meg, meg mire használja, gépírva ír-e vele.

  • Frawly

    veterán

    válasz Gabibácsi #323 üzenetére

    Igen, mindenkinek kötelező Q8-aznia. Ahogy írod, anélkül nincs élet. Amúgy meg az iPadhez lehet nem kell egér, de egéralátét igen, alá tudod tenni alátétnek és nem karcolódik a hátlapja :DDD

Új hozzászólás Aktív témák