Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Kíváncsi lennék, hogy mekkora árelőnye van egy közép/felsőkategóriás MTK SoC-nek egy SD4xx/6xx-hez képest. 4-5 dollárnál nem hinném, hogy több. Lehet vitatkozni, hogy az sok-e vagy kevés (a nagyon low budget kategóriában nyilván számít), de egyébként - nekem - nevetségesnek tűnik a gyengébb teljesítményért (pláne grafikai fronton) cserébe.

    Meg amit már évekkel korábban se értettem. 8 mag, komolyan??? Mi a franc használ akár csak 4 magot is az AnTuTun kívül? :U Oké, hogy örül neki a paraszt, hogy négyszer annyi processzormag van a gagyi mobiljában, mint a haverja asztali gépében (vagyis a mobilja nyilván négyszer olyan gyors... :P), de szerintem akkor is megvenné az ember az újabb mobilt, ha összesen 4 (vagy max. 6) mag lenne benne.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Fred23 #15 üzenetére

    Mondjuk egy low budget SoC-nál szerintem pont tök mindegy, hogy a játék valamelyest (véletlenül) optimalizálva van több szálra, mert ha valamilyen csoda folytán CPU limit nem is lenne, akkor az MP2-es/MP3-as GPU-k majd beadják az unalmast akár HD felbontás mellett is. Mondjuk ez - kellően elítélhető módon - csak egy hipotézis, konkrét adatok nélkül :B :U.

    A fogyasztások tényleg elég kemények, pláne a Kirin :Y. Nyilván ezt nem bírják a végtelenségig throttling nélkül. Sovány vigasz, de nem is feltétlenül muszáj, mert hamarabb lemerül az akksi :DDD. Azért a hatékonyságbeli négyszeres különbség se gyenge :Y. Tegyük hozzá, ez is egy szintetikus teszt, szóval olyan nagyon messzemenő következtetéseket nem vonnék le belőle valós játékokra - persze az erősorrendet valószínűleg viszonylag jól mutathatja.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák