Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naagabp

    csendes tag

    Nem akarok vész madárkodni, de ha ilyen hírek látnak napvilágot, hogy az USA.ból kilép a pana, akkor ennek annyi, mármint az egész tv-s dolognak. Az egy dolog, hogy egy kínából kivonul egy vállalat, vagy épp meg sem jelenik ott, de a Amerikából? Az és Japán volt a pana első számú felvevőpiaca. Hol akarnak tv-t eladni akkor? Dél-Amerikában, vagy Európában, ahol csak lg-t és samsungot lehet a boltokban látni??

    Szerintem hetek kérdése akkor hogy bejelentik az egész üzletág eladását. Hihetetlen számomra az egész, vagyis elhiszem, csak rettentően elszomorít, hogy ilyen márkák ilyen lépésekre kényszerülnek. Bár ne lenne igazam!!

  • naagabp

    csendes tag

    válasz elefant #14 üzenetére

    Jó lenne ilyen statisztikákat látni. Remélem igazad van. Nagyon sajnálnám a pana tévék végét. A japán mindig valahogy más, mint a koreai. Mindig így láttam. Tudom, hogy jók és szépek és technológiai élharcos a két nagy koreai márka, de valamiért mindig más szemmel nézek rájuk. Biztos velem van a baj és az is lehet, hogy ez majd változik bennem....

    Ez a tradíció márka - koreai és kínai márka "háború" mindig azon gondolkodtat el, hogy a koreai autómárkák mikor ütik vajon ki az európai márkákat. Tudom, azért az nem olyan összehasonlítás szempontjából, mert sokkal összetettebb egy autó, mint egy tv, de akkor is....

  • naagabp

    csendes tag

    válasz Khelben #16 üzenetére

    Nem tudom....valahogy a japánoknak össze kéne fogniuk és valami olyat kitalálni ami nem lg és samsung terep. Ez a két óriás dollármilliárdokat tol bele a tv iparágba, mind fejlesztés, mind marketing területen. Ezekkel talán nem is lehet versenyezni már. Valami más technológia kellene, mint annak idején a plazma volt, vagy a lézer..fogalmam sincs, de valahogy az látszódik, hogy csak azért tartják a tv-s iparágukat életben (sony, pana, sharp), hogy csak legyen. Nagy dolgot nem is akarnak szerintem, mintha belenyugodtak volna a sorsukba és lesz ami lesz alapon gyártják őket és fejlesztgetnek....
    Azért a japán mentalitás is megér egy misét szerintem...

  • naagabp

    csendes tag

    válasz Tidus #21 üzenetére

    Bevallom életemben nem láttam ilyen tv-ket szétszedve, de azt ne higgye senki, hogy csak azért drágább valami mert márka. Csodák nincsenek. Ez igaz az autóiparra, építőiparra és a szórakoztató elektronikára. Egyet tudok, nekünk még mindig üzemel egy 31 éves felültöltős pana videónk, a tv, amit vettem (plazma) 2 éve, amikor raktam rá az állványra, úgy kattant a helyén, hogy öröm volt hallani. Érzem rajtuk a minőséget.

    Egy ismerősöm egy olyan cégnél dolgozik, akik hőszivattyúkat szerelnek, forgalmaznak és terveznek be épületekbe. A kínait forgalmazzák, mert fele annyiba kerül, mint a német és ők mondták, hogy már az újat kapásból úgy adják el és szerelik be, hogy a kompresszorba kicserélnek egy alkatrészt, hogy ne kelljen cserélni az egészet 1 év múlva és más alkatrészeket dettó. Persze ettől még mindig olcsóbb mint a német, de azt kérem ne higgye senki, hogy a kínaiba ugyanazok az alkatrészek vannak, mint a drágább japán dolgokba.

    Az, hogy hol rakják össze csak a munkadíjban mutatkozik (ettől lehet olcsóbban gyártani), a kínai is ugyanazt az esetlegesen jobb minőségű alkatrészt rakja bele, mint ha japán munkás lenne, csak kevesebb pénzért. A gyártástechnológia ugyanaz és ellenőrzött dolog, tök mindegy, hogy tv, autó, vagy űrrakéta.

    Attól, hogy itt van Kecskeméten a merci gyár, attól az autók minősége ugyanolyan mint ha Németországban raknák össze.

    Egyébként a koreai és a japán márkák tévéi között nem látok szembeötlő árkülönbözetet ugyanazon tudású tv-k között.

    A kínait hagyjuk. Én legalább is igen egy jó darabig.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz Khelben #27 üzenetére

    a toyota ebbe belefutott ez tény, az az ő gyártás- és gyártásfelügyeleti technológiájuktól függött. A mercedes, audi, stb... máshogy csinálják maradjunk ennyiben. Ezt tudom. Egyébként amit írsz az igaz némely esetekben (nissan például az angol üzemmel), de azért az a toyota még toyota marad akkor is, stb.. és azt is elhiheti mindenki, hogy sokáig ezt egy gyártó sem tűri, hogy érezhetően rosszabb legyen a termékük minősége a másik országban lévő gyártósoruk miatt.
    Lehet hogy vannak ilyenek, de nem jellemző. A globális ipari cégek 99%-a a fejlődő országokban gyártatja a termékeiket, ha nem lenne jó a minőség, akkor lehet sasolnánk mindenre, ami csak körülvesz minket, hogy miért is hullott szét....
    Ezekből nem kell rossz következtetéseket levonni.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #31 üzenetére

    a gyárvezetés bizalmi dolog is, de az nem egyenlő a gyártási technológiával. Addig vannak gyárak más országokban és más "kezekben" ameddig a cég minőségpolitikája teljesül. Ha nem és nem helyrehozható vagy visszafordítható, akkor úgy elhúznak az adott országból, hogy öröm, vagyis szomorú lesz néni. Ez igaz mindenhol. De ilyen cégek ezt nem engedhetik meg maguknak.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #34 üzenetére

    Nem tudom mire érted, hogy megengedik maguknak. Én arra, hogy egy minőségi márka azt nem, hogy a neve alatt a vele arra szerződött gyártóüzem kritikán aluli minőségben adjon ki terméket a "kezei közül".

    Egy műszaki produktumnál gyártmánytervek alapján és arra a tervre fejlesztett gyártósorok vannak, ami az automatizálást illeti. A kézzel végzendő munkákat pedig ugyanazon képzési metódus alapján végzi egy magyar, kínai, mint egy német. Emellett alfa, béta, meg mi tudom én milyen 1000 beszállítónak a terméke kerül a produktumba, mondjuk egy kormánymű, vagy egy váltó, stb.., amit készen kapnak és beszerelnek.

    A tesztelés is ugyanolyan mindenhol a kész termékre nézve.

    Ha valaki felrúgja a "szabályokat", akkor az meglátszódik a végeredményen és az ejnye-bejnye nem hiszem hogy megtörténne akkor, amikor 100.000 produktumot kell visszahívni, mert az egyik gyártósoron vagy beszállítón elúszik a minőség.

    Vannak ilyenek, de arról nem hallunk, hogy mi történik ilyenkor a partnerkapcsolatokkal.

    De nagyon eltértünk a tárgytól, én csak azt mondom attól, hogy a körülöttünk lévő használati tárgyakon made in china vagy malaysia szerepel attól az nem kínai vagy maláj produktum, csak ott készült. A produktum ebben az esetben takarja a teljes fejlesztési ciklust: formatervezés, prototípus gyártás, tesztelés, gyártmányterv+gyártástechnológiai háttér megteremtés. De nem vagyok gyártástechnológus, ha valamit kihagyok, ne vegyék a fejemet érte.

    Jelen esetben a panasonic, az panasonic és japán, nem kínai vagy mit tudom én.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Nem vagyok naív, sőt, egy realistán gondolkodó mérnök - máshogy nem is lehetnék az. Persze, el lehet állítani egy automatizálást, de miért kéne?? Azért, hogy rossz terméket gyártsunk szándékosan? Az ilyen mentalitással dolgozó emberek kezébe nem ad gyártósort nem hogy a mercedesz, de még a a legutolsó kínai gyártó sem. Mindent el lehet rontani, ha akarjuk. De ez már az a fajta megközelítése a dolognak, ami vita tárgyát sem képezheti. Ha egy gyártósorról olyan mercedes-ek vagy panasonic tévék jönnének le és mennének a boltokba, ahol minden egyes illesztés ocsmány, sorjásak az élek, tele vannak fényezési és színezési hibával, nem beszélve a működésről, teszem azt nem lehet bekapcsolni a tévét, vagy nem indul el a motor, hogy csak bagatel hasonlatokkal éljek, akkor szerinted ott folyhat gyártás a jövőben aki ezt előállította?? Lehet igen, csak éppen olyan pereskedések és átszervezés után, hogy naaa...
    Ha bemegy az ember a boltba és armani zakót vesz, akkor az egy dolog, hogy romániába varrják össze egyiket másikat, de nem az fogja érdekelni, hanem, hogy az anyag és a varrás tökéletes-e. Ha nem akkor nem veszi meg és egy két év múlva nem csak ő, hanem lehet senki. Ebben az esetben az armani vagy partnercéget vált és elveszi attól a bizonyos varrodától a munkát vagy beletörődik, hogy ez van és "hol szúrhattuk el" szindróma jön. Gondolom az előbbi, de lehet naív vagyok megint csak. A mercedes vagy audi akkor is itt gyártja majd az autóit nálunk, ha vállalhatatlan lesz a végeredmény?? Úgy húznak el innen mint a sicc és nem fognak magyarázkodni a magyaroknak, hanem kerek perec megmondják, hogy mi van.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Ami a tűrésmezőket illeti, jómagam nem szívesen veszek olyan gyártótól bármit is, ahol az olyan tág intervallumú lehet. Én nem találkoztam sem olyan pana, sem eizó, sem apple, sem semmilyen olyan komoly minőséget tanúsító márkának a termékével, ahol az egyik ilyen illesztésű, a másik amolyan és "jó lesz az kit érdekel" mentalitás sugárzik minden egyes produktumukról. Jaa, és ezeket is Kínában, Malajziában és stb.. helyeken gyártják, nem kizárólag Amerikában, Japánban vagy épp Németországban.

  • naagabp

    csendes tag

    válasz #65675776 #40 üzenetére

    Igen, a mentalitással nem igen lehet sajnos mit kezdeni. Most én is a magyarokról beszélek. A lelkiismeret hiányzik. Ha az megvan, akkor helyrehozhatóak a dolgok. Építőipar a fő területem, ezért tudom sajnos és látom is fizikailag ezeket. Mindettől függetlenül egy minőségi gyártó saját terméke még mindig szemmel látható minőséget képvisel mind külcsínben, mind tartalmilag az utánzó vagy standard gyártók termékeihez képest. Ha ez nem lesz, akkor nem beszélhetünk többet majd a nagybetűs minőségről. A prémium és a standard egyé válik. Remélem ezt nem tapasztaljuk meg soha. Sok gyártó inkább elad, felad tevékenységeket, ami szomorú, de ha belegondolok, lehet hosszú távon inkább ez a normális, mintsem a panából vagy egy mercedesből legyen egy bóvli kategóriás brand. Ne legyen így! Bár ehhez a vásárlok is kellenének!

Új hozzászólás Aktív témák