Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • naagabp

    csendes tag

    válasz Tidus #21 üzenetére

    Bevallom életemben nem láttam ilyen tv-ket szétszedve, de azt ne higgye senki, hogy csak azért drágább valami mert márka. Csodák nincsenek. Ez igaz az autóiparra, építőiparra és a szórakoztató elektronikára. Egyet tudok, nekünk még mindig üzemel egy 31 éves felültöltős pana videónk, a tv, amit vettem (plazma) 2 éve, amikor raktam rá az állványra, úgy kattant a helyén, hogy öröm volt hallani. Érzem rajtuk a minőséget.

    Egy ismerősöm egy olyan cégnél dolgozik, akik hőszivattyúkat szerelnek, forgalmaznak és terveznek be épületekbe. A kínait forgalmazzák, mert fele annyiba kerül, mint a német és ők mondták, hogy már az újat kapásból úgy adják el és szerelik be, hogy a kompresszorba kicserélnek egy alkatrészt, hogy ne kelljen cserélni az egészet 1 év múlva és más alkatrészeket dettó. Persze ettől még mindig olcsóbb mint a német, de azt kérem ne higgye senki, hogy a kínaiba ugyanazok az alkatrészek vannak, mint a drágább japán dolgokba.

    Az, hogy hol rakják össze csak a munkadíjban mutatkozik (ettől lehet olcsóbban gyártani), a kínai is ugyanazt az esetlegesen jobb minőségű alkatrészt rakja bele, mint ha japán munkás lenne, csak kevesebb pénzért. A gyártástechnológia ugyanaz és ellenőrzött dolog, tök mindegy, hogy tv, autó, vagy űrrakéta.

    Attól, hogy itt van Kecskeméten a merci gyár, attól az autók minősége ugyanolyan mint ha Németországban raknák össze.

    Egyébként a koreai és a japán márkák tévéi között nem látok szembeötlő árkülönbözetet ugyanazon tudású tv-k között.

    A kínait hagyjuk. Én legalább is igen egy jó darabig.

Új hozzászólás Aktív témák