Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vittorio7

    őstag

    válasz Tigerclaw #21 üzenetére

    Ezzel egyet értek. Bár egyelőre sok értelmét nem látom a 4K, 8K, 16K-nak. :DDD

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #21 üzenetére

    A fejlesztési pénzek eddig is mentek valahova, a kérdés, hogy hova csoportosítják őket. Az LG ugyan úgy tűnik, mintha az OLED verseny győztese lenne, vagy lehetne, de ezért irgalmatlan pénzeket ölt az OLED fejlesztésébe, míg a konkurensei az LCD és/vagy plazma technológiába fektettek inkább. Ezért cserébe pedig az LG ott kissé alulmaradt.

    Ez üzlet, és az üzletben ilyen döntések mennek. Szóval itt korántsem arról van szó, hogy most csökkenthetik a fejlesztésre szánt pénzt, épp ellenkezőleg, ha a többi gyártónak nem sikerül felnőni az LG per pillanat cirka 80%-os kihozalati rátájához, akkor azt jelenti, hogy az OLED piac az LG-é lesz és kész. A másik oldalról nézve viszont még 80%-os kihozatali rátával nem igazán lehet dömpingáron OLED kijelzőket gyártani...

    Ami a 4K / 8K témát illeti, inkább ilyesmivel versengjenek... Emlékszem én még arra, amikor anno azon ment a nagy marketingverseny, hogy melyik gyártó mekkora dinamikus kontrasztarányt hazudjon a saját TV-jére... :(((

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #26 üzenetére

    Isten hozott a stratégiai döntések mezején. Nyilván az LG sem úgy indult neki, hogy még 2014-ben is csak éppen a csúcskategóriában lehet OLED TV-ket nézegetni... Hajdan úgy volt, hogy 2008-ban elöntik a piacot az OLED TV-k, és 2009-2010-re már az lesz a meghatározó technológia. Aztán 2008-ban kijött a Sony XEL-1, és az egyik oldalról körbe volt ugrálva, hogy jajj de jó és hű, meg ha, a másik oldalról meg mindenki szembesülhetett vele, hogy ez még nagyon gyerekcipőben jár, és rohadtul nem versenyképes.

    Az LG érthető okokból nyomja izomból az OLED szekerét, mert jókora részben erre tették fel a nagy zsozsót. Ha bejön, akkor szakíthatnak, ha nem jön be, akkor buknak egy nagyot.

    Lehet vitatkozni, hogy ki az, aki jól döntött, de ne feledjük, hogy a Sony például kerülte a plazmákat és az LCD-k mellett döntött, míg a Pioneer, Hitachi és a Panasonic a plazma mellett tette le a voksát. Kell ecsetelni, hogy melyikük stratégiai döntése volt jó? Pedig anno a Sony-t húzta le mindenki, mondván, hogy az LCD képe felhős, a fekete nem fekete, és különben is, a Pioneer Kuro megmutatta, merre kell menni... Aha, a Sony köszöni szépen, jól van, a Pioneer meg nem gyárt TV-ket már pár éve... Hogy én mennyit hallgattam anno a plazma fanoktól, hogy gagyi az LCD, és hamarosan el fog tünni... :U

    Ez a verseny még nem futott le, én nem is temetem, de nem is istenítem az OLED-et, bizonyítson, ha életben akar maradni. Az üzleti világ a Darwinizmusról szól... :DDD

    stefi76: Évek óta kaphatóak eféle "házimozi" szemüvegek... :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák