Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Integra #51 üzenetére

    Így van a tv műsorok képe is sokkal szebb.
    De megveszi az illető, nézi rajt 3 napig az ertéelklubot és jön, hogy beégett a logó és megállapítja, hogy a plazma szar...
    Ezért nem ajánlottam én sem semmilyen ismerősömnek mert inkább nézzék a gyengébb képet csak engem hagyjanak békén azzal, hogy szart ajánlottam nekik.

    Itthon a szülőknek is plazmát vettem, ők nem figyelnek erre, biztos már be is van égve a logó (nem néztem) de nem fogja zavarni őket.

  • dezz

    nagyúr

    válasz Integra #51 üzenetére

    "a plazma képe bármikor szebb és jobb, mint egy lcd vagy lcd led televízióé valaha lesz, így a tévéműsorok képe is sokkal szebb"

    Ez azért nem teljesen így van. A 3kHz alatti sub-field drive-osok képe egyszerűen bizsergős, ami sötéttől eltérő környezeti megvilágítás melletti tévézésnél fontos tényezővé válik. Nappali fénynél az alacsonyabb fényerő is számít. Sötétben persze fordul a kocka.

    (#35) M@trixfan: "A mozgásmegjelenítés trükkök nélkül sehol nincs, lehet nézni az 5-600 sort egy 4k készüléken."

    A mozgás-interpoláció valóban olyan trükk, aminek többféle mellékhatása van (halo effektus az eltérő sebességgel mozgó részek között, szappanopera hatás, stb.). De a strobing teljesen "legitim", azzal dinamikussá válik a képmegjelenítés statikus helyett, azaz CRT/plazma-szerű lesz, mozivetítőknél is alkalmazzák.

    Csak az a bibi, hogy piacszegmentáló tényezőként alkalmazzák, azaz csak a drága készülékeken. Másrészt, marketing okokból (villogásmentesség) 50/60 Hz mellett ritkán alkalmazzák (ahol igen, egyelőre ott is gagyin, "lekerekített" ki-be kapcsolás helyett sima, amitől "élesebb" lesz a villogás), azaz többnyire mozgás-interpolációval együtt lehet hozzáférni.

    "Az LCD kijelzőt egyszerűen nem mozgókép megjelenítésére találták ki."

    Ami azt illeti, az OLED-et sem. Ugyanúgy TFT vezérlésű, statikus képű, alapból. Jobb esetben felvillanó képmegjelenítést alkalmaznak (hasonló, mint LCD-n a strobing), de nem nagyon lehet olyan fénymennyiséget kicsiholni az OLED anyagokból, hogy a felvillantás időtartama optimálisan rövid lehessen.

Új hozzászólás Aktív témák