Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz adamssss #22 üzenetére

    Az OLED technológia (egyik) nagy rákfenéje az, hogy a három alapszín (piros, zöld, kék) közül a kék szín élettartama per pillanat cirka fele annyi, mint a másik kettőé. Az élettartam itt azt jelenti, hogy az üzemidő előre haladtával mennyire csökken a fényereje az adott alpixelnek. A baj az, hogy amíg a zöld és piros hozzávetőleg (de nem tökéletesen) azonos mértékben, addig a kék ugyebár durván kétszer akkora mértékben veszít a fényerejéből.

    Az OLED marketingje részben arra épül, hogy milyen élethű és ragyogó színeket tudnak kihozni. Viszont a fentiek miatt az üzemidővel haladva a kijelző folyamatosan újrakalibrálást igényel(ne), mivel a színhelyessége csúnyán csorbát szenved, hiszen a kék alpixelek egyre haloványabbak és haloványabbak lesznek a társaikhoz képest.

    Lent írtam már, hogy milyen szükségmegoldásokkal próbálkoznak a gyártók eme hatás megszüntetésére. A szomorú igazság persze az, hogy ezt nem propagálják túl, igaz, aki a jelenlegi OLED TV-ket megveszi, az feltehetően az előtt lecseréli majd valami újabb, drágább és persze jobb verzióra, mielőtt a hiba igazán durva lenne.

    A margóra persze fel lehet írni, hogy a fénycső háttérvilágítású LCD és a plazma TV-knél is létezik a fényerő csökkenése az üzemidővel arányosan, csak éppen az alpixelek fényereje ott nem tér el egymástól...

    (És igen, ez minden technológiánál ott volt az elején, nagyon mókás volt hajdan a méregdrága kiállított plazmáknál például durván beégett kijelzőket nézegetni a boltok polcain... :D )

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák