Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hisztogram

    aktív tag

    Egyedül azNvidia gondolkodik ebben a technológiában pedig az előnyök óriásiak lennének: azonnal megszűnnének a kompatibilitási optimalizációs problémák, valamint az ipar számára oly kedves előfizetéses modell is elterjedhetne ...

    csak hát ugye a fizika:) Egyébként az optikai hálózatok elterjedése adhat majd még egy lökést a cloud computingnak, hogy az mennyire elég, azt majd akkor meglátjuk.

    + Az valószínű hogy a "gondolkodósabb" alkalmazások: CAD, adatbányászat, photoshop, videóvágó stb. felhasználóinak életét nagyon meg tudják majd könnyíteni ezek a szolgáltatások.

    [ Szerkesztve ]

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #20 üzenetére

    Én elsősorban olyasmikre gondoltam, mint statikai egyensúly(?) vagy szimulációk, úgymint pl földrengésbiztonság, hőterjedés, rugalmasság, töréspontok keresése, ilyesmi. Persze lehet, hogy ezzel hülyeséget mondtam, hisz az életemben nem láttam még CAD-ot működés közben.

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #24 üzenetére

    (I)Az FEA, nem CAD. Azt lehet cloudosítani, ha hajlandó vagy benyelni, hogy a preprocessing és postprocessing borzasztó lassú lesz. (/I)

    Köszi!

    Cégen belül megfigyelhetö, hogy sima adatbázisba kolléga gyötrelmesen tud dolgozni, pedig a szerver csak kb 30km-re.

    Szerintem a cloud egy kicsit több, mint a szokásos adatbázis-applikáció-terminal" hierarchia globális változata. Ismereteim szerint a cloud nagy előnye a virtuális lokalizáció: minden lekérés esetén a felhőben lévő fájlok duplikálódnak és a kliens a "helyi", közeli szerverről éri azt el, több párhuzamos kliens esetén pedig ezen másolatok már a felhőn belül szinkronizálódnak.

    Nem vagyok abban biztos hogy ezt telnetként kéne elképzeni, amikor minden karakterhez bevitelekor meg kell várni a visszajelzést.

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Cserébe viszont nem kell mindenüvé erőművet venni, s ami a lényeg: karbantartani. Az adatbáziskezelős panaszokat nem nagyon tudom visszaigazolni, én dolgozok 3rd party felhőztetett adatbáziskezelővel amit 150 másik ember piszkálgat napi rendszerességgel s abszolút nem érezni a várakozási időt.

    @abu85 Értem, én csak a cloudcomputing gamingre kerestem rá, köszönömaz infót

    [ Szerkesztve ]

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #29 üzenetére

    A számítási kapacitást valahol ki kell építeni. Az nem spórolható meg.

    Ez nem igaz: csak a töredékét kell kiépíteni hála annak hggy a peakidőszakok nem esnek egybe. Gondolj csak a legalapabb példára, az időzónákra: amikor pesten alszanak a new yorkiak használják ki a kapacitást és fordítva. Emellett ott vannak a licencelési problémák(kva drágák) és a karbanartás.

    Mi van a hirtelen jött túlterhelésnél? A felhő nagyon rugalmas: legrosszabb esetben megnyúlnak a válaszadási idők, ahogy egyre távolabbi és távolabbi szerverekre osztják a feladatokat, míg a helyi application szervernél kezdődhet a sorbanállás.

    "Vagy helyben, vagy távol, utóbbi esetben a rendelkezése állás is kérdéses mindig. Ha elvágják az irodád elött az optikai kábelt, akkor remekül malmozhatsz mire lesz megitn lehetöséged dolgozni. Ha nem az irodád elött, hanem arrébb, de a fél ország lerohad töle, szintén."

    Ugyanaz van, ha az áramvezetétek vágják el, mégsem papíron számolunk. Egyébként is, ez azért nagyon ritka. Másrészről viszont ha egy szerver bedöglik a feladatait azonnal átveszi a többi anélkül, hogy az egyszeri disconnecten kívül bármit éreznének a kliensek. Ezzel szemben ha a helyi szerveretek döglik be akkor viszont tényleg jön a fél napos malmozás.

    Nálunk nem 160 ember birizgál bele, kicsivel több. A hálózat sebessége a gond mikor távoli elérés van a kollégának. Nem nagyon van optika a környéken(kolbászkerítéses nyugati ország).

    A dolognak pont az a lényege, hogy nem két szerver központ van per bolygó hanem 200, így a távolság mindenkinek kicsi marad. Egyébként meg nem tudom, vegyetek bérelt vonalat.

    [ Szerkesztve ]

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #31 üzenetére

    "Áramot tudsz biztosítani generátorokkal," Szerintem ez azért irodaházakban túl nem életszerű.

    Mennyire anyáznál, ha a munkádat folyamatosan tolnák messzebb és messzebb, s a tevékenységed visszajelzése minden aktivitás után másodpercekben mérhetö csúszást okozna? Mondom, ha CAD jön képbe irritáló. Most is van, hogy gyakorlatilag perceket ülök a gép elött semmit nem csinálva, mert alkalmazást váltottam, s várom, hogy megjöjjön a jel.

    Elhiszem, nem mondom hogy ez univerzális megoldás mindenre, de kezdek gyanakodni rá hogy nálatok valami különösen szarul van megoldva. IT pusztaságban, ilyen sűrű exchange mellett elég értetlennek tűnik.

    Nálunk például három különböző szolgáltatás van, ebből kettő 3d party felhő, ezek közül a legkisebbet is 6+4 telephelyről érik el brazíliától japánig s nincs vele gond.

    "Ha minden telephelyet bérelt voanllal akarna a cég worldwide összekötni, saját optikával, akkor kéne neki egy komplett új www hálózat. Mert helyben nincs egy centi optika sem."

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    "Cég zöldmezös beruházás keretében hozta létre telephelyét, ahol a szerverei egy része is van, így gondolt az elektromos ellátásra. Szünetmentes másik telephelyen is van. A környezö infrastruktúrát meg nem ö építi ki."

    Rendben de az akkor is furcsa, hogy globális szerverközpontot optikai kábel nélküli területre telepített. Régi már a telephely?

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

  • Hisztogram

    aktív tag

    válasz derive #37 üzenetére

    Aham, nem is a jtékokrólbeszéltünk, ez volt az eredeti hozzászólás ahonnan a beszélgetés kiindult, jó mélyen:

    "Egyedül azN vidia gondolkodik ebben a technológiában pedig az előnyök óriásiak lennének: azonnal megszűnnének a kompatibilitási optimalizációs problémák, valamint az ipar számára oly kedves előfizetéses modell is elterjedhetne ...
    csak hát ugye a fizika Egyébként az optikai hálózatok elterjedése adhat majd még egy lökést a cloud computingnak, hogy az mennyire elég, azt majd akkor meglátjuk.

    + Az valószínű hogy a "gondolkodósabb" alkalmazások: CAD, adatbányászat, photoshop, videóvágó stb. felhasználóinak életét nagyon meg tudják majd könnyíteni ezek a szolgáltatások."

    ////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

Új hozzászólás Aktív témák