Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domilee

    csendes tag

    válasz Fujis2950 #48 üzenetére

    Tudom, hogy nem én vagyok az átlag felhasználó, de nem is gondolom, hogy egy 700e (+) vázat az átlag felhasználónak szánják. Korábban próbálkoztak a konsumer fronton Nikon V 1-2-3. Bukta lett. Nem volt jó az af rendszer ezért beszorultak a mini CX képméretbe.

    Most megpróbálják a felső kategóriát. Onnan majd lesznek iterációk a közép-alsó kategóriába is. Nikonék nem a hobbi fotósokat szarják le, hanem a dx formátumot, de azt már vagy 8 éve. Nagy különbség.

    Illetve nem alszanak, csak le vannak maradva a contrast detect - phase detect vegyítésében. Gondolom mostanra sikerült valami használhatót kihozni. Azért én emlékszem még a Sony I-II generációs af-jére. Az minden volt csak megbízható nem.

    A Canon csak azért tudott labdába rúgni, mert kifejlesztették a hobbi videósok miatt a Dual Pixel CMOS AF rendszert. Késöbb ezt rakták az Eos M sorozatba. Nikon nem látott potenciált a videóban ezért nem is volt live view-ban használható rendszer.

    (#49) sheratan Mindennel egyetértek, kivéve:

    "Engem amúgy nem érdekel a full frame, és amire te reagáltál, ott nem is volt erről szó, hanem SLR vs. MILC volt a kérdés. Nos, ez nem csak FF-et jelent,..."

    A cikk így szól: A Nikon betört a full frame MILC piacra!

    Én erre reagáltam.

    [ Szerkesztve ]

    Sosem késő tanulni. http://www.eskuvofotohd.com/

Új hozzászólás Aktív témák