Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rum.cájsz

    tag

    válasz #65675776 #19 üzenetére

    Itt még mindig a dinamikatartományra van kihegyezve minden, és ezzel nincs is mit vitatkozni, nagyjából ez az utolsó zászló. Egyebekben, mint használat, ergonómia, örömforrás, ficsőrök, fotózási szokások, anblock, nekem nembegyere. Lehet Te épp majd az ellenkezőjéről nyilatkozol.

  • ati3x

    senior tag

    válasz #65675776 #45 üzenetére

    "Makettversenyeken a telefonosok, kompaktosok és MILC-esek miatt lehet aránylag lassan haladni a fotózással. "

    Nem egészen értem miről beszélsz... A makett fotózás eléggé statikus téma tehát a fókusz sebesség annyira nem kardinális. Te is bedöltél azoknak a városi legendáknak, hogy a milc kontraszt af-je lassú. Hát nem. pláne a modernebb gépeké. bizony pariba van a dslr-kel. ÉS azzal az előnnyel, hogy nincs back meg frontfókusz. Ha meg van, akkor az user vagy kompozíciós hiba. itt a galériám, ami egz EM-5 és egy 12-50-es obival készült, javarészt makró módban. Persze van nem egy komponálási, és rosszul megválasztott fókuszpont hiba. Alapvetően volt nálam egy gm1 is, azzal is végig fotózhattam volna mindenféle probléma nélkül, de ugye az EM5-ben benne van az 5 tengelyes stabi, amivel ugye lazán kiválthatok egy monopodot.. A fókuszra visszatérve, a milces vonalat anno E-pl1-es géppel kezdtem, és ugye az elsőgenes MFT volt, és valóban "kompaktos" fókusza volt. Egészen addig, amíg fel nem raktam rá az elsőgenes műanyag 14-42 helyett a 12-50-et. No akkor fókuszsebesség brutálisan felgyorsult.. Mobiltelefonokra sem teljesen igaz, ne általánosítsunk. Most egy Sony z5 compactom van, aminek a fényképező modulja az egyik legjobb a piacon. Megfelelően gyors az af-je, és jó fényeknél egész használható képeket lő. Ennek ellenére gyors dokumentálásra használom. Másrészt amint látod, a képek Mosonmagyaróváron készültek, és ugye azért ha valakinek hobbija a fotózás, akkor persze nézi ki mivel fotóz. Nem hátsó szándékból. Hát Milc-el rohangáló embert nem nagyon láttam. Alap dslr-el annál többet! De ez nem is baj. És persze sok olyan embert aki nagyon alsó kategóriás kompakttal/mobillal próbálkozott. De tudod még ezzel sincsen baj, persze ha kellő tisztelettel áll hozzá. Mert bizony én is láttam pár hajmeresztő jelenetet.. Mert ugye az emberek nagy része játékként tekint rá. És fogalma sincs arról, hogy a befektetett munka több 10-100 alkalmasint ezer órából áll... Te mit makettezel?

  • ati3x

    senior tag

    válasz #65675776 #58 üzenetére

    8 év utàn én is eljutottam megint. Nem voltak kevesen. Viszont voltak periodusok, amikor egész jól lehetett fotózni. Ha jól emlékszem dél körül. Meg vmikor délutàn. Amúgy egy kicsit tuldimenzionàlod. Nem a fotosok miatt nem lehet elsösorban fotózni, hanem a tömeg miatt. De szerintem ez valahol jó. Én is akartam vinni egy F4-es messzert, de a legutolsó lépést elszurtam. Gondoltam az egyik szàrmyra rakok még egy kis weatheringet. Nem kellett volna.

Új hozzászólás Aktív témák