Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Hála a jó égnek! Tiszta káosz kezdett már kialakulni az isten tudja hány fajta SOC körül. Emlékeztet a 70-es évek végére, amikor még nem volt PC, de már voltak processzorok, meg köréjük épülő gépek és full káosz volt ("néhány" megtalálható itt:[link]) Egy közös volt bennük akkor: A Microsoft szállította 99%-ukhoz a Basic-et.. Most jobb a helyzet ARM fronton, de kell valamiféle paraméterezés/szabványosítás (meg garancia a vásárlóknak, hogy a pénzükért nagyjából azonos, megfelelő vasat hapnak a Win 8-hoz igazítva) Elsőre kicsit erőltetettnek tűnhet, de van benne logika és szükséges, hogy valaki rendet tegyen, különben nem halad előre a szekér. Szerintem így mindenkinek jobb.. (magánvélemény)

  • vanhalen

    senior tag

    válasz schawo #8 üzenetére

    "Bocs, de itt teljesen más a helyzet. Ezek utasítás szinten egymással megegyező rendszerek. A különbségek nem a SoC-on belüli processzorban, hanem minden másban vannak, éppúgy, mint a mai PC rendszereknél"

    Én nem az "utasításokra" (gondolom, az utasításkészletre célzol) értettem. Azért írtam, hogy most jobb a helyzet az ARM-al (megegyeznek az alapok a gépekben, nem 100 féle totál más chip) De pl. ott vannak az "egyéni utak" : nV 4+1 maggal akar energia gazdálkodást, a többi gyártó máshogy.. Vagy ott van az IGP (vagy annak a megfelelője) más utakat követnek, más irányba fejlesztenek. Maga az ARM csak a processzor, meg a "legó" részét adja/licencelteti a chipnek úgy tudom. Éppen azért terjed ilyen gyorsan, mert nem köti meg a konstruktőrök kezét, bíbelődjenek vele csak nyugodtan. De egyelőre, az én olvasatomban, ha csak az itteni PH-s híreket veszem alapul, elég szerteágazóak már maguk a jövőbeli fejlesztéseik is. Itt nem 2 nagy gyártó lesz jelen, mint X86-nál, hanem akár te is beszállhatsz, ha van elég tőkéd, szürkeállományod stb.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz smkb #11 üzenetére

    "Kemény feladat lesz ez a tábla piac az MS-nek, mivel addigra egy rettenetesen erős Android/IOS infrastruktúrával néz szembe, mir epiacra kerül... az emberek jórészének már nem fog hiányozni az MS Win, mivel már eleve nem azon szocializálódtak... nekem most sem hiányzik egy MS termék sem a tabletemről. Semmi..."

    Van pár milliárd ember ezen a bolygón, akik viszont nem akarnak váltani a jól megszokott, bevált wines programjaiktól és azokhoz bizony win kell (hagyjuk most a wine és hasonló hegesztéseket) Ezek átlag userek, akik lesz@**ják az androidot, meg az összes hasonlót, nekik a wines programjaik kellenek. Egyébként meg Androidon nem nőtt fel semmiféle generáció. Mióta is van használatban, 2-3 éve? Nonszensz..

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    "Meg PC x86-os processzorral, billentyuzettel, egerrel. Most viszont ARM-os tabletekrol van szo."

    "A Microsoft felosztja az ARM-os gyártók között a Windows 8 piacát"

    Végülis..

    (#15) smkb: "De egyrészt pont ezek nem lesznek a Win8 tableteken, senki nem fogja úrjafordítani az 1-5 éves programjait, újrtaervezni metro ui-hoz stb stb. , meg gyönörűen látszik a trendekből is, meg ha használtél huzamosabb ideig tablateket, hogy marhára nem az irodai alkalmazások használata az emberek igénye a tabokon..."

    Most még, de mi lesz később, te tudod? Még egyáltalán nincsenek leosztva az "ARM-lapok" :)

    "akkor nézz körül majd egy villamoson meg egy metrón, és rájössz, hogy 2-4 év az biza nagyon komoly szocializálódás...ezeknek a fiataloknak k.va mindegy milyen oprendszer van a gépen, menjen a facebook kliens, skype, cset, google+, közösségi alkalmazások. Ennyi..."

    Pont EZ a generátió, akikre utalsz unnak rá leghamarabb a legújabb divatokra és keresnek másikat. Amúgy, egyszer felnőnek és lehet, hogy pár év múlva öltöny-nyakkendőben ülnek előtted baktisztviselőként, vagy akármiként, nem tudhatod, de valszeg akkorra már mások lesznek az igényeik, mint most a villamoson a like gombot nyomogatva :)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #21 üzenetére

    De basszus, még el sem készült, mit portoltak volna rá? Még a béta sincs kész, ti már arról beszéltek, a szoftver fejlesztők mit NEM fognak és hogyan NEM fognak portolni rá.. Ha így lenne, ahogy mondjátok, akkor az egész ARM-os Win-nek semmi értelme nem lenne. Egyébként még valamikor tavasszal láttam egy MS konferencián készült videót (nem emlékszem pontosabban sajnálom) ahol egy AKKORI! (nem jövőbeli) ARM-os gépen futtatták az AKKORI állapotú Win8 alfa alfáján az Office csomagot konkrétan.. sokan találgatták miért adják ki egyáltalán ilyen hamar a Win8-at Win7 után, hát pont az ARM-os gépek miatt. Eleinte biztos, hogy a populárisabb "tini" programok lesznek előnyben, de később is? Én szerintem arra törekszenek, hogy egy idő után tényleg kiváltson egy asztali gépet, vagy akár egy laptopot is amolyan "általános" kütyüként (a tablet) a nagyobb dolgokat meg felhőben akarják (persze ez csak az én nézetem) És nem 1, nem 2, hanem inkább 5-10 évekről beszélek. Ez a mostani csak alapozás, MS. ezzel a korlátozással is a szavbányosítást akarja előirányozni szerintem, meg persze a saját pénzéhez jutni a jövőben úgy, hogy még időben átnyergel ARM-ra (is)

    Egyébként a kompatibilitásról: mégis milyen "kompatibilitásra" van szükség? DX11 már van, WDDM már van, különböző, általánosan elterjedt formátumkezelés van. OSX alól is megnyitsz a futtatható állományokon kívül mindent, ami wines, szerintem androidról is. Amúgy meg akár licencelhetnék az IBM-től ők is a Transitive cuccát, mint anno Apple az Intelre váltáskor (rosetta) Vagy akármi..

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dabadab #23 üzenetére

    "Az ARM Win8 arrol szol, hogy a jovoben elkeszulo cuccok fussanak majd azon is.
    Egy mostani Office-t (vagy nagyjabol barmilyen mostani windowsos programot) hiaba is forditananak le ARM ala, egy tableten abszolut nem mukodne, mert nincs billentyuzet, az ikonok erintokepernyon tul kicsik, stb. Sot, a meglevo cuccok portolasa is nemileg ketseges, mert nem lattam semmit sem arrol, hogy ARM W8-on lesz-e pl MFC - marpedig ha nincs MFC, akkor portolas sincs.

    Szoval az ARM W8 abszolut nem arrol szol, hogy a mar most meglevo cuccok fussanak majd a jovobeli tableteken meg telefonokon is"

    A jövőben elkészülő cuccokon nem teljesen értem mit értesz, de ha új programokat/verziókat, akkor azokat már eleve ARM-os kiadásban is fejleszthetik nemde? Az Office-t LÁTTAM működni rajta, méghozzá elég meggyőző sebességgel (én is csodálkoztam) Mégis minek szenvednének vele, meg mutogatnák be, ha semmi céljuk vele, talán ostobák? Az még nem a Metro felület volt, teljesen win7 pofája volt a cuccnak. Megcsinálhatják és meg is csinálták páran a tabletekhez szánt billentyűzeteket és egyéb perifériákat. Ezek csak találgatások, ahogyan az enyém is az. Én csupán azt mondom, hogy nem lennék meglepve, ha a meglévő programokat portolnák, az újakat pedig már eleve ARM-os verzióban IS fejlesztenék/kiadnák, továbbá, hogy MS. elképzelhetőnek tart kísérleti jelleggel egy olyan világot, ahol az egyszeri user bevág a szütyőjébe egy vékonyka tabletet, amin netezik, olvasgat, filmet néz stb. (egyszerűbb feladatokat, mint most egy sms-írás egy mobilon, vagy gyorsan megnéz ezt azt pl. ír a PH-ra :) ) amikor viszont hazamegy, vagy máshol van szüksége rá, rácsatlakoztat egy billentyűzetet esetleg egeret és passz. Persze ott van, hogy ezt most is megteheti egy laptoppal, minek szenvedni? Hát azért, mert jelenleg az ARM van feltörőben a csekély fogyasztásával, azzal, hogy egészen apró, vékony kütyüket lehet rá építeni stb. Honnan lehet azt biztosan tudni, hogy MS arra számít, hogy a tabletek megmaradnak a JELENLEGI állapotukban?
    Mi van, ha úgy fog kinézni pár éven belül, mint ma egy nettop, viszont, ha kell lekapom és viszem magammal, ha kell előkapom egy értekezleten, ha kell játszom rajta? MS. ráadásul nagy felhőpárti. Mi van akkor, ha éppen ezek miatt a jövendőbeli tabletek miatt? Mert ha kell mégis a processzor erő, meg az egyéb kraft, akkor a drága felhasználó szépen úgy használja, mint egy terminált, a munka java része, a számítások mennek a felhős szervereken. Ez a koncepció akkora hülyeség lenne szerinted? Mert nekem úgy tűnik, mintha ez lenne a fősodor. Belegondolva abba. hogy a tabletek még ráadásul egy kiaknázatlan terület, most még drágák, de pár éven belül, főleg, ha már lesz rá win, és általánossá válnak, nem amolyan "egzotikus" jellegűek lesznek, mint most, hanem olyan mindennapiak, mint jelenleg a laptopok/pc-k (ami 10 évvel ezelőtt, még azokról sem volt elmondható, legalábbis itt MO-on, most pedig közműnek számítanak az internettel egyetemben) Valahol olvastam, hogy az ARM SOC-ok ilyen 2.5-25 dolláros tételek. Nem tudom ez mennyire helytálló, de ha igaz, akkor erről MS is tud és valszeg már kiszámolgatták elméletben, hogy 1-2-5 év múlva milyen árban/tudásban lesznek a mostani PC-khez képest, mennyire lesznek olcsók és mivel ők hagyományosan/hallgatólagosan nem gyártanak számítógépeket csak szoftvert: ebből élnek. Magyarul: pár év, olcsó tabletek, olcsó tablet=több vásárló, Több vásárló=több win, több Win=Több pénz a Ms-nak.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz zoltanz #24 üzenetére

    "Nem indul rossz esélyekkel a Win, de elég képlékeny sztem még ez, lehet labdába sem fog rúgni"

    Valóban? MS-nak nem kis beleszólása van az Androidba [link] asszem a licencek miatt, amik az Ő birtokukban vannak (egyes UNIX szabadalmi jogok, ha jól emlékszem valami hírből)

    Idézek: "Az ügylet bejelentése kapcsán a Microsoft két vezető jogásza egy blogposztban tekintette át, hogy licencelés szempontjából hogy áll jelenleg az Android-ökoszisztéma. Mint kiderült: mára mind a nagy bérgyártók, mind az androidos eszközöket forgalmazó márkák több mint fele fizet licencdíjat a cégnek. Ősz óta az előbbiek között van a szerződéses piac három legnagyobb szereplője, a Quanta, a Compal és a Wistron, az utóbbiak között pedig a Samsung, a HTC és az Acer.

    „Azoknak, akik szerint az okostelefonok szabadalmi dzsungelében lehetetlen kiigazodni, ideje felébredniük” – üzentek a jogászok a többieknek"

    USA jogrendszere ugyan eléggé szigorú az üzleti monopóliumra való törekvéssel szemben, van, hogy cégeket lehetetlenítenek, vagy akár szabdalnak fel emiatt, azonban láttunk már kiskapukat ugye? (Intel/AMD lefizetési vádak - Intel/nV chipset jognyirbálás pölö)
    Google-nak meg nem érdeke ujjat húzni MS saját területén vele, ráadásul úgy, hogy lényegében "ingyen" adja az Androidot.. Majd biztos nekiáll keménykedni :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    A "többi" felvetésemben nem véletlen emeltem ki hogy "JELENLEGI állapotában"
    Anno az egeret is hülyeségnek tartották. Úgy kellett kampány körutakon "bemutatgatni" az előnyeit. Ezzel a példával csupán arra akarok rávilágítani, hogy amit mondasz, az MOST van, a MOSTANI nézőpontoknak/kialakult, vagy kialakulófélben lévő szokásoknak megfelel(ően)
    Nekem momentán nem tetszik ez az irányvonal, mert nekem is vannak szokásaim és egy tabletre nézve is hülyét kapok, DE(!) ez nem jelenti azt, hogy a "hagyományos" felhasználást idővel (akár rövid idővel) kiszoríthatja egy új. Az, hogy számodra, vagy számomra nincs "értelme" vagy nem látunk benne fantáziát (esetleg) nem jelenti azt, hogy az új generáció sem lát benne fantáziát. Tessék egy példa: Az ARM-os "PC-k" koncepciói, prototípusaik megvoltak már vagy 1 éve, mire megjelent az iPad, de az említett gyártók sem gondolkoztak még tabletekben, inkább "smart"bookokban (magyarul: bárki építhetett volna tabletet rájuk, de csak pár kisebb mellékági cég jelentkezett egyáltalán prototípusokkal és azok is smartbook koncepciógépek voltak, különösebb érdeklődés nélkül.. Éppen itt, a PH-n olvastam erről anno emlékszem: [link]) Viszont akkoriban arról cikkeztek, hogy a gyártók nem látnak fantáziát benne és amúgy is feleslegesnek tartják, ki a francnak kellenének ugyan? Apple meglépte, amit a többi gyártó arra hivatkozva nem mert, hogy "nem lesz rá kereslet, minek beleölni pénzt" stb. Most meg ez van, amit nap mint nap tapasztalunk.. mennyi idő is telt el, 2 év? És már kezdenek általánossá válni, pedig még gyerekbetegségektől szenvednek az amúgy nullszabványos tabletek és a komolyabbak elég drágák, még egy iPad-hoz képest is.. De terjed. Hülyeség? Nézőpont kérdése. 2 éve még "hülyeség" volt az egész, maximum egy érdekes, egzotikus koncepció. De mondok mást: mobiltelefonok. Én szeméy szerint utálom őket piszkosul, de közben látom, hogy mindenki mobillal nyomul, méghozzá újabban nem is csak "sima" hanem "okos" mobilokkal. Pár éve még az volt a kérdés, hogy minek egy telefonba Mp3 lejátszó, hisz hülyeség. Minek bele kamera?? Ez egy telefon kéremszépen, úgysincs olyan minősége az elkészült képeknek, hogy felvegye a versenyt egy "igazi" digitális gépen készültekkel, magyarul: hülyeség. Aztán jött az, hogy minek az apró kijelzőjén filemt nézni?? Vagyis.. NEKEM hülyeség (máig is) TE lehet, hogy nem látod értelmét (nem tudom, te tudod) DE: ettől még terjednek és azoknak, akik veszik NEM hülyeség. Felgyorsult világban élünk, ami ma értelmetlennek tűnik, lehet, hogy holnap az lesz a szabvány, vagy a trend. Én a jövőre nézve találgattam, bocsátkoztam fejtegetésekbe. Amiket te mondasz egyetértek velük, jelen pillanatban én sem sok értelmét látnám egyik másik részletnek, de nem az a lényeg én vagy te hogy látjuk, mit érzünk hasznosnak, vagy haszontalannak, ezt a piacot/trendeket mások alakítják és az általam felvázolt jövőkép sem tűnik idegenebbnek, mint az, amit te felvázoltál. Meglátjuk..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák