Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #21 üzenetére

    De basszus, még el sem készült, mit portoltak volna rá? Még a béta sincs kész, ti már arról beszéltek, a szoftver fejlesztők mit NEM fognak és hogyan NEM fognak portolni rá.. Ha így lenne, ahogy mondjátok, akkor az egész ARM-os Win-nek semmi értelme nem lenne. Egyébként még valamikor tavasszal láttam egy MS konferencián készült videót (nem emlékszem pontosabban sajnálom) ahol egy AKKORI! (nem jövőbeli) ARM-os gépen futtatták az AKKORI állapotú Win8 alfa alfáján az Office csomagot konkrétan.. sokan találgatták miért adják ki egyáltalán ilyen hamar a Win8-at Win7 után, hát pont az ARM-os gépek miatt. Eleinte biztos, hogy a populárisabb "tini" programok lesznek előnyben, de később is? Én szerintem arra törekszenek, hogy egy idő után tényleg kiváltson egy asztali gépet, vagy akár egy laptopot is amolyan "általános" kütyüként (a tablet) a nagyobb dolgokat meg felhőben akarják (persze ez csak az én nézetem) És nem 1, nem 2, hanem inkább 5-10 évekről beszélek. Ez a mostani csak alapozás, MS. ezzel a korlátozással is a szavbányosítást akarja előirányozni szerintem, meg persze a saját pénzéhez jutni a jövőben úgy, hogy még időben átnyergel ARM-ra (is)

    Egyébként a kompatibilitásról: mégis milyen "kompatibilitásra" van szükség? DX11 már van, WDDM már van, különböző, általánosan elterjedt formátumkezelés van. OSX alól is megnyitsz a futtatható állományokon kívül mindent, ami wines, szerintem androidról is. Amúgy meg akár licencelhetnék az IBM-től ők is a Transitive cuccát, mint anno Apple az Intelre váltáskor (rosetta) Vagy akármi..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák