Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korner83

    tag

    válasz jube7 #94 üzenetére

    Igen nem sokan írnak ide de részemről ennek az az oka hogy megvettem a gépet :) Minden tökéletes csupán pár dolgot említenék meg ami furcsa vagy kicsit másra számítottam:

    - valamiért ha be van kapcsolva a képstabilizátor, akkor tökéletes csöndben érdekes kis ventilátor zaja van a gépnek. Nem tudom mi okozza és igazából engem ne zavar csak teljesen meglepett a jelenség amikor otthon éjjel a szobámban próbálgattam a gépet (egyébként nem venni észre pl odakint) Viszont aki videó felvételre szeretné használni és hangot is akar rögzíteni annak lesz egy alapbúgás ha be van kapcsolva a képstabi.

    - a képstabival készített videó jóval lágyabb képpel rendelkezik, mint amit nélküle rögzít a kamera. Nyilván ez valahol érthető mivel a croppolás után fel kell scalelnie teljes fullhd méretre az amúgy alacsonyabb képet a gépnek de én az előzetes tesztvideók alapján kisebb minőségromlásra számítottam. Kb úgy jellemezném, hogy 15-20%-al lágyabbnak érzem a képet ami azért valljuk meg elég jelentős

    - sajnos a részletgazdag témákat a codec nem igazán kedveli szóval egy kis utómunka nem árt rá. Könnyen megjelnnek blokkosodások és tömörítési artifactek. De tényleg csak részletes témáknál zavaró, mint amilyen egy tájkép pl tele ágakkal növényekkel

    - talán még annyit, hogy állóképre érdemes rawban lőni a képeket mivel a jpg nincs a legmagasabb minőségen mentve (de amúgy is abban illik)

    - a távvezérlő applikációból hiányolom a timelapse és videó funkciókat

    Minden más szuper a gépben. Kijelző eszméletlen jó és tetszik a kihajthatósága is. Szinte csak azt használom. Nagyon kicsi és nagyon könnyű gép. A dupla vezérlő tárcsa nekem nagyon bejön a képminősége teljesen megfelel, felveszi a versenyt a 3x ekkora dslrekkel. Akksit is megfelelőnek érzem. Én elsősorban videóra használom de 2 akksival végig tudok videózni egy teljes kirándulós/nyaralós napot.

    Összességében nagyon szerethető kis masina. Egy igazi kis ékszer. Tisztában kell lenni az erősségeivel és a korlátaival, de egy fényerős obival tényleg csodákra képes.

    ui.: Az Olympus firmware készítői figyelmébe a 25fps videó rögzítést és a 2x nagyobb bitrátával rögzítő codec alkalmazását javasolnám egyedül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák