Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz Petykemano #75 üzenetére

    "A kereskedelmi bankok számláin nyilvántartott érték (számlapénz) hivatalosan nem pénz, hanem pénzhelyettesítő." Igen, de erre van a kötelező készpénzfedezet! Ha jól emlékszem ez ma Magyarországon 20%-ot jelent, (jellemzően 10 és 20% közötti érték szokott lenni) amit minden egyes banknak kötelezően "tartania" kell, arra már nem emlékszem, hogy a jegybank ül rajta, vagy a kereskedelmi banknál van, fizikai értelemben. Ez is arra van, hogy ne lehessen akármekkora a számlapénz, és ne szabaduljon el az infláció. A lényeg annyi, hogy a maximális pénz mennyiséget, ami a kp és a számlapénz, azt a jegybank szabályozza.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Petykemano #79 üzenetére

    Köszönöm a linket! Ez most arcul csapott! Azt hittem nem mernek lemenni 10% alá, erre nesze neked! De így már érthető, miért lódult meg az infláció, ha ezt hosszú távon így hagyják, abból baj lesz. Hiába növelték az aranytartalékot, ha nincs ami a pénz szaporodását gátolja, az aranytartalék, nem lett végtelen, nem szabad ilyen módon kontrollálatlanul önteni a pénzt a gazdaságba.

    #78 fatpingvin: Ez nem arra lett kitalálva, hogy kényük-kedvük szerint változtassák az értékeket. A cél az infláció 3%-on tartása, vagy annak közelítése. Nem jó az ha meglódul az infláció, de az sem jó ha deflációba futunk. Előbbi esetben túl nagy lesz az értékvesztés, második esetben pedig ha a pénzed holnap többet ér, mint ma, akkor nem költöd el, ráülsz, ha pedig ráülsz, akkor megrekeszted a gazdaságot. Ezért találták ki a 3%-os inflációt, amely hatására a pénz folyamatosan a gazdaságban marad és áramlik. Azzal viszont amit Petyke linkelt, felborították az egészet, elvették a kontrollt, ami az infláció elszabadulását gátolná. Nem tudom kinek a döntése, de azt p....án rúgnám, de úgy rendesen.

    Az a gond azzal, hogyha fixálod a mennyiséget, hogyha jön egy defláció (fizetőeszköz értéknövekedése) akkor mindenki ráül, és nem fogja költeni, hiszen ha holnap többet ér mint ma, akkor miért költenéd el?! Ha nem költöd nem mozgatod a gazdaságot, ha nem mozgatod, megreked a fejlődés, megrekednek a befektetések.

    Jó volt az ahogy azt korábban kitalálták, a gond ott van, hogy az eredeti szabályoktól, és már olyan mértékben tértek el, hogy lassan kezelhetetlenné válik.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Petykemano #91 üzenetére

    igen, és ezt kérdeztem hogy ezt kinek volt az ötlete valami önmagában álló pozitív célnak kikiáltani?

    ugyanis ha már megy a visongás a bányászat energiaigénye okán, halkan megjegyezném hogy ez a működés önmagában abszolúte nem garantál semmit azt leszámítva hogy egységnyi idő alatt több erőforrást fogunk felemészteni. jobb nem lesz tőle senkinek.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák