Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz BiP #69 üzenetére

    Szerintem is-is. A túl sok tányér sem jó. Nagyobb zaj, több mozgó alkatrész, több igénybevétel, kisebb tányérok miatt lassabb sebesség. Ez ilyen nyersz az egyik oldalon veszítesz a másikon. A nagyobb tányér meg lehet megbízhatatlanabb.

  • Supra

    tag

    válasz BiP #69 üzenetére

    Persze, ez egy sarkított változat volt - nyilván a több tányér több hibalehetőséget is jelent. Viszont 4 helyett +1 tányér nem jelent automatikusan +20% mechanikát, mert pl. a motor, meg a pozicionálás közös, csak +2 fej van.

    Én kritikusabbnak érzem az adatsűrűséget: minden technológiának megvan a maga fizikai határa, éppen ezért a sűrűség növeléshez sokszor technológiát kell váltani - márpedig ha ez jelen esetben is így van, akkor a +1 lemez a már bevált technikával jóval kisebb kockázat, mint a kevesebb lemez kvázi ismeretlen rendszerrel.

    Hogy példát mondjak, van 25 db első generációs 1.5 TB-os seagate (amiben FW-t kellett frissíteni, ha valaki még emlékszik rá). Namost, ezeknek a meghibásodási aránya 3 év alatt közelít a 100%-hoz. Ehez képest azok az 500 gigások, amiket erre cseréltem le, 5 év alatt 0%-os meghibásodást generáltak, mind a mai napig hibátlanul mennek.
    A 1,5 TB-os hdd-k hibája 1 esetet leszámítva tömeges bad sectort jelentett, vagyis nem a fej vagy a léptetés ment tönkre, hanem az adatsűrűség volt túl nagy...

    [ Szerkesztve ]

    CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

Új hozzászólás Aktív témák