Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz emvy #10 üzenetére

    aki ezzel keresi a kenyerét, vélhetően busásan megtérül az ára.

    Egyebkent sosem igazan ertettem ezt. Miert terulne meg busasan? Vagy megterul, vagy nem, attol fugg, hogy megy az uzlet. Rengeteg ceg megy csodbe csucs iMac-ekkel az asztalon

    Már az állítás is gyerekes...

    Ha munkára kell valami nagy értékű eszköz, akkor egy józan vezetésű cégnél onnantól kezdve, hogy az eszköz megtérülési mutatója, igénybe vehető kedvezmények, adózási megkötések fognak dönteni a beszerzésről. Ezek elég jól számszerűsíthető dolgok.

    Konzumer célú elektronikánál -"ha én veszek magamnak valamit"- ott nyilván szerepet kapnak a mennyire leszek boldog a kütyüvel, mennyire érzem magam jobbnak tőle magam mint mások akik nem X hanem Y márkát használják.

    Utóbbi megfontolások miatt egy merci szgk-t szép felárral el lehet adni egy hasonló Volvóhoz képest, de ha befektetésről van szó ahol a pénzt elsősorban termelni és nem költeni kell -pédául egy árúszállító cégnél- a Merci nyergesvontató nem fog arányaiban lényegesen többet érni mint egy Scania, ha alapvetően ugyanannyit tudnak termelni ugyanakkora időtávon ugyanakkora rezsiköltségek mellett.

    Ha a fenti gondolatmenet helyes, akkor az Apple gépnek sem lehet lényegesen különböző belső értéke egy Win-WS-hez képest. Célfeladatokra szoftvertől függően alapvetően ugyanazt tudják, hw kiépítéstől függően ugyanakkora sebességgel.

    Ha mégis el lehet adni drágábban az Apple gépet mint egy hasonszőrű Windows WS-t, akkor szvsz más dolgok vannak a háttérben:
    -A felár mégsem olyan nagy, hogy csak a ROI és tőkeköltség eldöntse az egész beszerzést?
    -hülye a pénzügyi vezetés?
    -A felárra mint a dolgozó munkahelyi elégedettségének biztosítási költségére tekintenek? (A dolgozók saját hatáskörükben választhatják ki mitől akarnak agybajt kapni?)
    -Valamelyik beszállító/gyártó bebetonozta magát?
    -etc..

    Tehát egyetértek :
    Ilyen nincs, hogy "busásan" megtérül az ára.
    Jó esetben már jóval előre lehet tudni, hogy ha van megrendelés akkor az eszköz vissza fogja hozni az árát. Ha ez teljesül, akkor megtörténik a beszerzés. Ha beszerzés van, akkor ilyan kategória pedig nincs, hogy "busásan", olyan van, hogy "jobban" és "kevésbé". A jobban az esetek 90%-ban azt jelenti, hogy két termék szinte ugyanazt tudja, de az egyik olcsóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bunfi #42 üzenetére

    https://www.computerbase.de/2017-12/intel-core-i7-8700-turbo-takt-oem-pc/

    Az i7 8700 non-K teljesítménye 10%-os különbséget is mutathat attól függően, hogy mibe rakják bele és milyen a hűtés, (úgy hogy a specifikációban meghatározott minimumot azért megugorja konfigtól függetlenül)...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bunfi #42 üzenetére

    Semmilyen különbség nincs két azonos Xeon processzor között. A tuning az teljesen más kategória, mivel az nem garantált. Apple/workstation szinten pedig nem is támogatott.

    ez már teljesen off, de az általam belinkelt példában (amiben konkrét boltban megvehető desktop termékeket hasonlítanak össze) ott tuning nélküli beállításokkal van 10% különbség a két i7 8700 non-K rendszer között. Az alapórajelet mindkettő hozza, az egyik viszont egyszerűen nem hajlandó sokkal feljebb boostolni míg a másik a plafonig boostol.

    A két processzor ugyanaz (ugyanaz a típus) a körítés (lap-táp-hűtés) viszont különböző és ez okozza a 10% különbséget.

    Lassan oda jutunk desktopon is, mint a mobilprocikkal: a CPU gyártó behazudik egy alacsony TDP-t, garantál mellég egy nem túl acélos alapórajelet, az hogy a proci ténylegesen mennyire magasra és milyen hosszan boostol pedig attól függ, hogy milyen a körítés, és az alaplapgyártó milyen default beállításokkal látja el a lapot.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Mr Bond 007 #149 üzenetére

    Ohh, szóval az nem elég professzionális, ha egy gépben i7 vagy i9 van, mert nem Xeon és nincs ECC.
    (mert az "biztos" nagyon kell arra a munkára amire ezeket szánják...)

    De az már elegendően professzionális, ha minimális helyre, dizájn oltárán meghozott kompromisszumokkal suvasztanak be egy órajelben és TDP-ben lebutított Xeont. Mert az Xeon és ECC és az biztosan kell a kép meg videószerkesztő progiknak...

    Akkor meg már lehet magyarázni hogy: "De főni!! Nem tehetek róla ha nem fut jól! Én spóroltam 200k-t!!

    Minden el tud romlani, és ha elég sok ugyanolyan eszközöd van, akkor biztosan lesznek is kiesések, attól függetlenül, hogy milyen eszközöd van. Ezeket megfelelő folyamatokkal lehet kezelni, saját hatáskörben vagy outsourceolva.

    A két dolog egymástól független, de én nem látom, miért érdemelne több bizalmat egy nem szabványos formátumú, apró rosszul szellőző helyre besuvasztott, de legalább a monitor felől folyamatosan hőt kapó ECC-s
    "egyedi" xeon, mint egy i7/i9 workstation jól szellőző házban megfelelő hűtéssel, ami még akkor is viszonylag hűvös tud maradni, ha egész éjszaka megy a renderelés.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Mr Bond 007 #180 üzenetére

    "Ohh, szóval az nem elég professzionális, ha egy gépben i7 vagy i9 van, mert nem Xeon és nincs ECC."
    Van az a szint ahol már nem.

    Azon a szinten az iMac Pro is elvérezhet többször az egyéb limitációi és a kérdéses megbízhatósága miatt. (amiről még ugye nincs adat, de ahhoz hogy a kezdeti eladások megtörténjenek, valakinek/valakiknek el kell hinnie, hogy hosszú távon megbízhatóan tud működni egy (butított) izom-HW egy laptopméretű helyen valakinek az asztalán)

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Mr Bond 007 #183 üzenetére

    Majd meglátjuk az eladásokat. Addig meg csak spekulálsz.

    Engem nem érdekelnek túlzottan az eladások, nekem nem lesz attól jobb vagy rosszabb, hogy ebből eladnak egy csomót. Biztosan eladnak belőle jópárat, ezt én már most megelőlegezem nekik, pedig nem vagyok Apple fan :)

    A műszaki oldal érdekel, hogy mennyire működőképes ez a koncepció. Saját szemszögemből csak a limitációkat (bővíthetetlenség, gyenge hűtés, visszafogott órajelek etc..) látom. Nem tudok ezekhez a dolgokhoz érzelemmel közelíteni. Nekem felhasználóként csak annyi kell, hogy hosszú távon csendben, megbízhatóan, lassulások nélkül működjön a gép, illetve az élettartam során lehessen egyszer duplázni a memóriát. Ha IT beszerzésért lennék felelős, akkor pedig a cég (és saját) nyugalmam lenne előkelő helyen.

    Egy ilyen összezsúfolt valamiről meg nehéz elhinni, hogy 3-4 év múlva is jó eséllyel egyben lesz, úgy hogy 9-17:30-ig pörgetik, 17:30-kor meg még esetleg elindítanak valami nagyot ami éjszaka pörög. Lehet, hogy meg lehet ezt értelmesen csinálni, de én bizalmatlan vagyok, és biztos nem lennék early adopter, főleg úgy, hogy azt látom, az Apple sosem áldoz a designból, inkább kockáztat.

    Pinky Demon
    Nem azt mondtam, hogy a monitor fogja felmelegíteni, de a hőleadásnak tuti nem kedvez. Másrészt az 5K monitorban van némi elektronika is, ami hőt termel (és aminek azért illene hűvösnek maradnia, hogy tartós legyen) és ez a hő nem tud előrefelé távozni.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    +/- 5C-t CPU/VGA hőmérsékletet simán jelenthet a monitor rész. Ha egy 27" 5K monitor működés közben normál fényerőn belül enyhén langyos (=+5-10C a szobához képest) akkor szerintem nagyjából ennyivel fogja feljebb vinni a többi belsőség hőmérsékletét, tehát ha a CPU 75C lenne és a VGA 70, akkor ehelyett lesz majd 80 illetve 75. A számokat hasraütéssel szültem, de azért a valóságtól nincsen elrugaszkodva.

    A számpéldát csak arra kreáltam, hogy egy pici nehézséget ez is fog jelenteni. Nyilván nem ezen áll vagy bukik a dolog, de könnyebb lenne elvezetni a hőt, ha egy sötét szellős matt eloxált hősugárzó felület lenne a monitor felőli oldal, de nem az...

    Kis helyről kell alacsony légárammal sok hőt elvezetni, a valószínű kompromisszum az lesz, hogy minden picit melegebb lesz, így könnyítve a hőszállítást.

    Az intel egyébként a Xeon® W-2145 (8 mag 140W TDP) 70C TCase-t adott meg. Egy meleg nyári napon, amikor nem megy a klíma, vagy valamelyik kolléga éppen érzékeny rá és 25C van az irodában, egy kiadós renderelés közben azért ez lehet szűk keresztmetszet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák