Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz edward2 #40 üzenetére

    Szándékosan lett ilyen pazarlás szagú. Szemléltettem, hogy mit ki lehet hozni egy iMac árán. Magam sem raknék össze ilyen gépet soha. A 16gb ram és a 256gb ssd sem feltétlen pazarlás. Van ismerősöm akinek a gépében 16gb ram van mert ha párhuzamosan futtatott több általa használt grafikai programot kevés volt a 8gb. 256gb ssd szerintem a mai világban abszolút nem luxus egy munkára használt gépben.

    (#41) blackrulz: nem mellélövés és főleg nem izzadás. Azért nem mert pont az alma hívők azok akik ha szóba kerül az teljesen irreális árazás rögtön rávágják, hogy oké de ez azért ilyen drága mert munkára való és nem arra, hogy otthon megnézzük az időjárás jelentést meg a tv műsort a neten. Ergo szerintük ez egy munkagép. Ezért írtam össze egy legózott gépet amiben gyakorlatilag bármilyen feladat elvégzésére elegendő kraft van. Az iMac-nál fejlesztési/bővítési lehetőség szinte nulla annyi a pozitívuma, hogy átkozottul jól néz ki és nem kell egy számítógépházat kerülgetni.

    (#45) pronyo: Így van. Tovább csökkenne sőt lehet, hogy ki is egyenlítődne. Csak éppen a legózott gépben i7-3770 dolgozna 16gb rammal egy nVidia Quadro 2000 társaságában megtámogatva egy 256-os ssd-vel és egy pár 1terás raid vinyóval. Az iMac meg továbbra is "csak" egy i5-i7, 8gb, gt640m-gt660m, 1TB hdd felállás maradna atom drágán. Ez a nem mindegy.

Új hozzászólás Aktív témák