Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz sz0k3e_ #14 üzenetére

    Magának a napelemcellának a hatásfoka jócskán javult az elmúlt 10-15 évben.
    A melegítéses megoldás szintén jó hatásfokú. (hát relatív jó : )
    A múltkor mondták nemtom milyen műsorban, ha a szaharai sivatag csak X%-át kollektorokkal borítanák be, akkor az elég áramot termelne az egész Földnek. (de lehet h csak az USA-nak nem biztos :) A lényeg, hogy baszottsok áramot lehetne ott termelni.

    Ettől függetlenül én ott termelném a napenergiát, ahol soha sincsen felhő, és nem zavar senkit sem. És hol van az a hely ahol sosincsenek felhők? Hát a felhők felett :DD

    Anno régen tervezték hatalmas több km átmérőjű napelemtáblák űrbehelyezését, csak az áram leszállítása okozott volna kis gondot. De szerintem érdemes lenne ebben az irányban gondolkodni.

    Hja, még annyit, hogy a geotermikus energia elérhető már bárki számára, aki meg tudja fizetni. És onnantól kezdve nincs áramszámla, nincs fűtésszámla és így tovább.
    Egy fél éve tárgyaltam pont egy ilyen cég képviselőivel. Addig mondjuk nem is tudtam h elérhető ilyesmi. Főként cégeknek dolgoznak mivel elég drága, és mivel van valami eus rendelet, hogy nemtom hányig a gyárak 10-15%-nak át kell állnia geotermikus energiára.
    Mind1, a lényeg, hogy családi házak, vagy lakótömbök ellátását is meg lehet oldani.
    Egy jó nagy kutat kell fúrni, meg kell valami berendezés, kazán szerűség a pincébe. És kész.
    Csak ugye alapból mocsok drága, ráadásul talaja válogatja mennyire mélyre kell lefúrni, és az ugye mégjobban növelheti a költségeket.

Új hozzászólás Aktív témák