Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz sz0k3e_ #9 üzenetére

    "Ha borult az idő? "

    Na pont ezért kell olyan helyről napenergiát szerezni, ahol nincsenek felhők! ;]
    Szerintem még mindig a napenergia lehetne(!) a legmegfelelőbb alternatíva.
    Elvégre ez az egy, ami biztos, hogy nem fog elfogyni a közel jövőben...
    Ahogy írtad a szél nem mindig fúj, a vizek se a legjobbak. Azzal is belepiszkál az ember a környezetbe. A geotermikus energia szintén jó, de nem mindenhol megoldható, illetve csak nagyon magas költségen.
    A Nap viszont mindig süt! :K

    Ja, amúgy ezt a kezdeményezést az áramszolgáltatókkal kéne megbeszélni. Vagy esetleg ilyen transzformátor telepekkel ;] és ha ők benne vannak, akkor biztos kialszanak a fények! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz sz0k3e_ #14 üzenetére

    Magának a napelemcellának a hatásfoka jócskán javult az elmúlt 10-15 évben.
    A melegítéses megoldás szintén jó hatásfokú. (hát relatív jó : )
    A múltkor mondták nemtom milyen műsorban, ha a szaharai sivatag csak X%-át kollektorokkal borítanák be, akkor az elég áramot termelne az egész Földnek. (de lehet h csak az USA-nak nem biztos :) A lényeg, hogy baszottsok áramot lehetne ott termelni.

    Ettől függetlenül én ott termelném a napenergiát, ahol soha sincsen felhő, és nem zavar senkit sem. És hol van az a hely ahol sosincsenek felhők? Hát a felhők felett :DD

    Anno régen tervezték hatalmas több km átmérőjű napelemtáblák űrbehelyezését, csak az áram leszállítása okozott volna kis gondot. De szerintem érdemes lenne ebben az irányban gondolkodni.

    Hja, még annyit, hogy a geotermikus energia elérhető már bárki számára, aki meg tudja fizetni. És onnantól kezdve nincs áramszámla, nincs fűtésszámla és így tovább.
    Egy fél éve tárgyaltam pont egy ilyen cég képviselőivel. Addig mondjuk nem is tudtam h elérhető ilyesmi. Főként cégeknek dolgoznak mivel elég drága, és mivel van valami eus rendelet, hogy nemtom hányig a gyárak 10-15%-nak át kell állnia geotermikus energiára.
    Mind1, a lényeg, hogy családi házak, vagy lakótömbök ellátását is meg lehet oldani.
    Egy jó nagy kutat kell fúrni, meg kell valami berendezés, kazán szerűség a pincébe. És kész.
    Csak ugye alapból mocsok drága, ráadásul talaja válogatja mennyire mélyre kell lefúrni, és az ugye mégjobban növelheti a költségeket.

  • Dany007

    veterán

    válasz sz0k3e_ #9 üzenetére

    Ja, meg még jó h dabadab vagy dabdab nemtom, felhívta rá a figyelmemet.

    A ledes izzókhoz csak annyit akartam hozzátenni, hogy van egy ilyenem otthon. Van benne vagy 35-50 kis ledecske, viszont nulla fényt ad. Gyakorlatilag valamit látni ha felkapcsolom, de még írni se lehet mellette. Jó persze kb 5 wattot fogyaszt, de nem ér semmit se.

    Apám dolgozott most valami millás fazonnak. És az ő konyhájában is ledes világítás lesz, de azt mondta, hogy ~ 100db ilyen 5wattos ledes izzót szerelnek be, mert kb azzal lehet elérni azt a fényerőt ami esetenként szükséges lehet.
    Szal az ötlet jó, de szerintem még ki kell forrnia ennek a ledes dolognak.

    (na persze az is lehet, hogy csak én találkoztam v.mi gagyi fajtával, nemtom)

  • Dany007

    veterán

    válasz Pyton #22 üzenetére

    Az a gond, hogy igaza van.
    Az átlag ember által kibocsájtott szennyezés is nagy. De a közelébe se érhet egy ország gyárai által termelt mocsoknak. Amely szennyezi a levegőt, a vizet a földet stb.
    Egyetlen gyár is több co2-t termel naponta mint egy egész város lakossága egy hónap alatt.
    Talán te is láttál már olyan képeket ahol csak ömlik ki a füst a gyárak kéményén... És az úgy megy egész nap, egész hónapban... Rengeteg mennyiség.

    Ettől függetlenül támogatom az elképzelést, de nem azért, mert ezzel segítenénk bármit is, hanem mert így talán egy kicsit figyelembe kerül a környezetszenezés. Talán egyre többen fognak felfigyelni az 1milliárd ember céljára.

  • Dany007

    veterán

    És mi a vélemény a 100 + % -os hatásfokú gépekről?
    Tudom h fizikailag képtelenség.

    Csak ugye elég sok ilyesmit lehet találni a neten. (youtube) És állítólag pár embernek már sikerült rekonstruálni ezeket netes infó alapján.
    Persze ettől még mindig képtelenségnek tartom... De aztán ki tudja, hátha van némi alapja.

Új hozzászólás Aktív témák