Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz mekker #43 üzenetére

    "Ez már így személyes rágalmazás,..."

    "Az megint más kérdés, hogy a banki világ is tele van bűnözőkkel, néhányan próbálnak csalni, uzsorázni stb., de ez most tökre nem kapcsolódik a témához szerintem.

    "A Bitcoin csak egy piramisjáték, amit néhány "hülyegyerek" ismét új formába öntött, semmi hasznát nem látom."

    Nyilvan csak neked szabad :U

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz mekker #43 üzenetére

    Amennyi bunda és piramisjáték van a világban, ez már nem oszt-szoroz. Pl a nyugdíjunk is mindenféle "befektetésben" van: 1. akinek csak államija van, ott az állam teszi ebbe-abba (pl haver cégébe...) 2. akinek magánnyugdíja is van, ott meg a kezelő teszi mindenféle átláthatatlan alapba - pl ingatlanba, ami miatt az ingatlanárak úgy elszállnak, hogy a hétköznapi halandó egy életen át fizetheti egy galambdúc árát.

    A bitcoin mögött eredeti 5let tényleg hasznos: ha jól tévedek, még mindig INGYEN tudok átutalni új-zélandra, Közép-Afrikába, akárhova. Míg egy uilyen (virtuális) tranzakcióért a hétköznapi bankok csúnyán lesápolják az embert.

    Amúgy a BTC forgalmat ugyanúgy figyelik, mint a pénzforgalmat. Az FBI már kapcsolt le pénzmosókat és foglalt le btc-t. SzVSz ha az illegális aktivitást (pl drogpénzek mozgását) nyomon követik, akkor semmivel sem "piszkosabb" ez a pénz, mint a többi.

    Az, hogy rizikós (=volatilis az árfolyama, ergo rossz értéktároló), az teljesen más (nem erkölcsi) kérdés. Ha megkérdezel egy CHF-adóst, nem mondja ő el ugyanezt a hőn szeretett forintunkról?

    Technikai kérdés: ha most beruházok egy CF 2x290x-es rendszerbe (sacc/kb 500eFt), áramdíjat is beleszámítva konkrétan visszajön az ára 1 év alatt pl Litecoint bányászva?

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Geller72

    veterán

    válasz mekker #43 üzenetére

    "A Bitcoin csak egy piramisjáték, amit néhány "hülyegyerek" ismét új formába öntött, semmi hasznát nem látom."

    -Nyilván mi tehetünk róla, ha te ennyire szűk látókörű vagy. És kurva finom voltam..

  • #24650752

    törölt tag

    válasz mekker #43 üzenetére

    Mert te aztán baromi sok dolgot hoztál fel érvként a mostani rendszer mellett és a Bitcoin ellen. Idejössz, fröcsögsz négy sort arról, hogy a Bitcoin csak a pénzmosás melegágya, egy nagy büdös piramisjáték és egy semmiből létrejövő fizetőeszköz az egész, ezért szarnak tartod még az alapötletét is, csak mert neked nem tetszik. Mosod kezeidet, nem pártolod a bankokat, de elkezdesz ömlengeni róla, hogy mégis milyen nagyszerű előnyei vannak. Persze, a banki kozmosz bűnözőit már nem akarod a témához kapcsolni, miközben te magad hoztad szóba őket korábbi hozzászólásodban. Számodra hülye gyerekek találták ki a szóban forgó dolgot, ezzel kvázi lehülyézed mindazokat, akik kicsit is kapcsolódnak a kriptopénzek világához, de mégis te érzed megsértve és megrágalmazva magad. Gratulálok az érvrendszeredhez, merőben különb, mint a többi szidalmazóé és igazán lenyűgöző!

    Alapjában véve béketűrő ember vagyok, de ez a fajta n+egyedik hozzáállás már nálam is lecsapja a 32 amperes kismegszakítót. Javaslom, inkább vagy tartsd magadban, vagy tálald finomabban, és akkor talán a magamhoz hasonló "hülye" alakok sem fognak a torkodnak ugrani az ilyen szafságok miatt! Én sem megyek a kékek topikjába trollkodni csak azért, mert zöld processzor dolgozik a gépemben, pedig ugyanúgy látom mindkettőben az előnyt, ahogyan a hátrányt is. Úgyhogy szerintem nem én vagyok az, aki gyűlölködve néz a másikra, illetve akinek át kellene gondolnia, milyen eszmét is támogat.

    Hogy kissé kapcsolódjunk a témához is, vonatkoztass el egy kicsit és helyettesítsd be a Bitcoint a mostani rendszer helyére. Ugye, hogy el lehet képzelni, ha már a 62. hozzászólásodban hasonlatot tudtál vonni a téma tárgya és az előzőleg ellene érvként felhozott szavak között, mint a befektetés, részvény, valuta...

    Kontra-kontra alapon részemről lezártam a vitát. További jó időtöltést! :R

Új hozzászólás Aktív témák