Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz smkb #14 üzenetére

    mert a 285 egy éles tesztgpu, nem igazán új generáció... ha az lenne jönne a többi kategória is...
    Teljesítményolló tényleg elkezdett szétnyílni, csak nézőpont kérdése hogy milyen irányba. A maxwell elbukta a duplapontosságú teljesítménye nagy részét(ezért marad a profi szegmensben a kepler), így hozták össze a jobb játékbeli fogyasztást(na meg még pár képességet kidobtak belőle). Az AMD ezt nem teheti meg hiszen ezzel a heterogén programozást amit támogat, azt rúgná szét, így ők nem butíthatnak.
    Az a duplás fogyasztáskülönbség, pedig jó lesz feleannyinak is, az átlagfogyasztást(amitől függ a villanyszámla és a melegedés) kéne nézni, nem a pillanatnyi csúcsfogyasztást ;)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz HussarF #55 üzenetére

    valószínűleg architektúrán belül letiltogatás/szándékos lassítás van a dologban, hogy a profibb (és drágább) kártyát vegye az akinek ez kell. De nem csak itt butították, ugye nemrég kitaláltak valami új AA módszert ami kepleren és az azelőttieken megy(meg GCN-en), maxwellen már nem.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz smkb #48 üzenetére

    Nem tökmindegy használ-e? Akkor is kevesebbet tud. Kész. Ha az AMD kiherélné, ott is tudnának hasonló fogyasztást hozni, csak a heterogén programozást gáncsolnák el.
    Majd kiderül hogy mennyire fogja megérni az NV-nek 2 architektúrát fenntartani, egyet játékra, egyet meg profi felhasználásra...

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz smkb #61 üzenetére

    Már megmutattam neked, legalább 2x más topicokban, de láthatóan nincs értelme, mert téged ez nem érdekel, újra és újra ugyan azt kérdezed.

    "Nem igazán látom az összefüggést...és miért jó az az átlagjátékosnak, hogy azért sülnek a ramok a vgajan ( ha mégis a nem használt dp miatt enne ennyit), meg azért kell rá süvöltő hűtő"

    Hát akkor emlékezz vissza a Fermi időszakra, amikor még értetted ;)

    A negyedéves beszámolóból pont ez nem derül ki. Profiknál ellébecolnak még a keplerrel, de ahogy eljár felette az idő valami újat kell fejleszteniük helyette, párhuzamosan a grafikás gpu fejlesztésével... vagy megint összeolvasztják 1 architektúrába és megint megemelkedik a fogyasztás... A professzionális piacnál ahogy hallom egyébként elég jól szerepel az amd mostanában a GCN-nek köszönhetően (ami nyilván szerinted nem így van).
    Úgyhogy szerintem zárjuk le a dolgot azzal, hogy térdreborulok a szent nvidia előtt, sőt megcsókolom a a nosztalgiagépben lévő celeron 1200-t is, benne az gf2mx400-al. Nvidia a legjobbabbok mindenben, akkor is ha nem, mert DE! nvidia intel az innováció csúcsai, a világ legkirályabb cégei ;] (nem)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz pakriksz #62 üzenetére

    (lejárt a szerkesztési idő :()
    szóval még az maradt le, hogy Isten is Physx-en futtatja a valóságot :)

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz HussarF #64 üzenetére

    Tessék (bár máshol is belinkeltem már, de bevett szokás azt mondani hogy nem, így próbálva hiteltelenné tenni a másikat)
    Hogyne tudnék? Tudom hogy az nvidia fanboyok ott nyomták a "nem számít a fogyasztás" dumát a régebbi nvidia gpu-knál, ezért írtam hogy vissza kéne emlékezni. Most ugyan ezeknek hirtelen nagyon fontos lett a kis fogyasztás és a halk hűtés.

    Nem. Az aláírásomban rólatok fanboyokról írtam, akik trollnak nevezik ki azt akivel nem értenek egyet. Én nem nevezem ki trollnak, maximum megállapítom róla hogy fanboy. Mert a két dolog nagyon nem ugyanaz, és ismerem a különbséget. Igaz van troll-fanboy is, ahogy pl a zenékben is vannak keverékek :)

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák