Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz dízelracer #6 üzenetére

    :K :C Jaja..Míg egy 7xxx-et szenvedés és nagy fesz árán viszel 4GHz fölé, ezek a 3xxx-ek mennek szépen, l2 ide vagy oda. S aki ilyet vesz, tuti nem az L2 a fő szempot, arról nem is beszélve, hogy amire nem ok egy 3300-as 4GHz-en, arra 5xxx, 7xxx se lesz jó..

    CPT.Pirk: Azért a régi és a mostani Celeronok már kb köszönőviszonyban se vannak 1mással. A Celeron "A" meg..ha a leggagyibb lapba is tetted, de a b21(bal oldalról 21-ik) lábat kitörted, ment szépen 450MHz-en.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz CPT.Pirk #14 üzenetére

    " kínlódunk azzal a retkes 4 pöckös gyári Intel hűtővel, aminek a felfogatása már csaknem emberiség ellenes bűntett.." ------ :C

    Hát ez már csak így van, de ha tuning játszik otthon, akkor jön az az abszurd eset, hogy a hűtő drágább mint a proci.:) Persze ez nézőpont kérdése, hisz egy hűtőt nem egy procira vesz az ember fia. Igaz, émn a TRUE felfogatása miatt is útálom az egészet. A hátlap miatt alaplap ki, és pl. ha nem tettem 3-3 vagy akár 4-4 alátétet a lábakhoz, akkor simán elfordult a hűtő a procin. Igaz, most vettem egy revC-s példányt, ha minden igaz ez már erősebb lesz.

    Én 286-on kezdtem, s jártam végig sorba..A kedvencek :
    DX4/100, 200MMX, PIII 933, PIII 1233, 2180, 3300, 8xxx, q9550

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz dízelracer #20 üzenetére

    Simán bakker, egyszerűbb volt. Már akkor se festettem a körmöm. :DDD Leragasztani meg..Á! Az én kezemet nem ilyen pepecselésekre találták ki. Pici fogó oszt' hajrá.

    (#17) Eddie141: Ha lenne rá időd(akarnád) tesztelgetni, s kifognál egy [ilyen]kis jószágot, ami léggel akár [így]is megy, beleszeretnél..
    Én még ma is 2xxx fan vagyok.. :U :B

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz RyanGiggs #22 üzenetére

    És egy E3xxx nem lehet még véletlenül se egy kalap alá venni egy E6750-esel!!
    -Ezt én nem is láttam.. :U
    Meg fogom keresni Neked, direkt csináltam 1-2 éve 2180/6320/6750-es teszteket. Hát...sírnál. Igaz 3,5GHz környékén már jó a 6750-es, de legtöbbje (az 1,35V Vid-esesek) 3,7-3,8GHz-en kész vannak és kell nekik 1,5V körüli fesz. Ezt a szutykot 1,2v-on 4,2GHz-en hajthatod, s hő mint olyan..nem lesz. S ha ott jársz (4,2GHz), MINDEN tekintetben csúnyán alulmarad a 6750-es. (Lehet már 3,9-4GHz-en is, akkor még nem volt 3300-as amikor nézegettem.) Uazon órajelen pedig a 6320-as jobb volt..(asszem a lap abit IP 35-E, a ramok PQI voltak, a hűtés meg Asus silent square pro. Ha megtalálom, átküldöm.) Nem is a procikat akartam hasonlítgatni, hanem akkoriban volt divat a 2xxx (nálam ez csak kizárólag 2140/60/80), procikat 8x400-on járatni mert úgy sokkal gyorsabb. Lószart. Ha a 50MHz-cel jobban tudtad járatni a ramot egy 9x355 alatt (lap visszaosztása) akkor az már gyorsabb eredményt hozott.

    De pl. futtatsd le a wPrime stabilitástesztet (1024) a prociddal. Ha 9percen belül végez, ok..Mert azt nem e3300, e 3200-is tudja..[link]

    Tudom, elmentünk a tuning felé, de itt pont ez a lényeg. Ezek a kis szutykok akár g31-ben is igen szépen húzhatóak és kompenzálják az alacson L2-t. :R

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz RyanGiggs #30 üzenetére

    Én is:)
    (meg kell majd keresni, valamelyik dvdn ki vannak írva, ha nem baj, nem ma teszem)

    Hát..ha uaz az órajel akkor szerintem nem érzékelhető különbség.
    Szintetikus teszteknél ok, ott sok mindentől függ, pl attól is, hogy az 1ik ugye 450-es a másik meg csak 400-as FSB-n fog menni, kérdés megint, hogy , hogyan tudod visszaosztani a ramokat alatta. A másik (fontosabb) az inkább, hogy míg a 6750-es a végét járja ott, a 8400-es be se indult még. q9400-es alapon elég volt a 4850-es vga-m alá, ez tuti. Hogy milyen játékok vannak amiknél esetleg hamarabb lehetne cpu limit mint vga..nem tudm, nem szoktam játszani, a fiam aki itt "lődöz" jobbra-balra. Szerintem 4850-hez 6750 ok simán. A másik kártyához nem volt még szerencsém (szerintem nem is lesz..)sajna.. :U :B

    10 percen belül vagy?

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz RyanGiggs #32 üzenetére

    Hát..míg nem végez , az a rendszeredtől függ. Kíváncsi leszk, s persze, hogy jó a máskor is. :R

    Nem, nem teljesen. Annyira nem terheli a procit, mint pl. a prime 95, Orthos-t már ne használj inkább. IBT/P95 ki mire esküszik...

    ja..Ha megnézted a képet a 3200-as 538 alatt végzett... ;) S Te már 600 felett jársz.

    Jó éjt!

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz No-kia #34 üzenetére

    Mármint mit kéne azonos órajelen? Pont ezt mondom: Senki sem állítja, hogy egy cerka jobb mint egy 6750-es ha nincs tuning. Ennek pont ez az ereje. Ok, nem mind megy így, de a 4GHz az simán, és..
    1.Nem kell lap alá (Wolfhoz jó azért p35..)
    2.Nem kell brutal hűtés
    3.Nem lesz nagy feszelés, nem kell erős 12v-os águ táp (Pl.Corsair)
    4.Elég akár667-es ram is a tuningjához..

    Megy mint az ágybasz@rás.

    Ha ezeket nézed.. ;)

    (#36) glutamin ? Bocsi, de ha valami értelmetlen az kb az 5xxx széria meg ez a 7xxx. Ha így nézzük 2xxx után az első valóban látványos javulás a 8xxx.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz glutamin #40 üzenetére

    Hát..ha képben van az ember, kb-ra tudja, hogy mi mit takar azért. Lehet annak Luc Gizi is a neve, bár igaz, eléggé megkavarodott a dolog. Kérdeznék valamit! Miben nyilvánul meg, hogy az alap 5xxx-ed gyorsabb mint a 3GHz-es 2180?

    Én néztem pl. a Pentium D 930-at meg a 2180-at. Na az a "D" az szar úgy ahogy van. egy 3GHz-en ketyegő 2180-as a 4GHz-en tekerő 930-as procimat MINDENBEN verte. Érezhetően gyorsabb volt a gép, nem csak szintetikus teszteknél.

    Kben arra értettem(durván), hogy ha van egy 2180-as procija valakinek, értelmetlen 5xxx, 7xxx, mert egy tuninggal ezeket a procikat befoghatja. Ok, azokat is lehet húzni (most is 7400-es van a gépemben(átmenetileg), de..képtelen vagyok megszeretni. Alapon megy, alacsony feszen (1,072V), most úgy se csinálok semmit amire gép kéne. A 3300-ast régebben azért adtam el, mert p45-ben Team 1200-as ramokkal 200-as FSB-vel el se indult:) Nem vicc, folyamatosan szívatott és 266-ról indult el normálisan. Ja!!!!!!!! Itt az élő példa:
    Havernak van egy 300-as x-y (nem emlékszem) tápja, Abit IB9, 2180, 2giga 667. Elszállt a lap. Pénz nem volt, vett egy g31-et. Közben ismerőse cégnek rendelt 7400-et és kicserélték a 2 procit. Tehát lett a g31, 667-es ramok, 300-as táp és egy Zalman hűtő. Ment is szépen 3,2GHz-en a 7400 benne, de neki MHz-ek kellenek x-y játékok miatt. Meglestük, mit tud a 3xxx-es cerkám benne. 24/7-ben szépen megy 4,2GHz-en benne. Szart a 7xxx-be, kérte, cseréljük el a 2 procit. Így lett ez a 7400-es procim, és mivel kellett a pénz, lebutítottam a gépemet hozzá. Ok, az a Cerka brutal jól megy, de tuti sok ilyen példát produkál az élet..

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Chaser #59 üzenetére

    Hát..ja. Na..akkor Te is jól eladtad azt a lapot..:(
    Én most elbarkeroltam a g31-et egy Abitra (IP35-E örök szerelem). Megnyígatom majd, télen meg veszek valami ütőset, ha lesz miből..

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz glutamin #75 üzenetére

    Super PI-vel uazon órajelen gyorsabb az 5200-as mint a 2180? Vagy nem jól értettem?
    Meg kell már keresnem a super PI-s régi teszteket, azt hiszem az Abitos topikban is ott van.. A ramok? Uúgy mentek 5200 alatt is mint 2180 alatt?
    8x400 az ok, ott szépen megy a kis szaros:) Én 3,6-on hajtottam [24/7-ben]először, majd ment 3,8-on is, de az kis brutal volt.4GHz felett volt léggel (bios boot, nem oprendszer alatt), ha giga lap lett volna (ET6-tal ) win alól többet ment volna..Set FSB-t meg nem szerettem sose..
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz Srodney #78 üzenetére

    :U ?
    Hogy "lehet vége" az sztem a mai szériára vonatkozik és nem 1848-ra. A mai Celeronok meg..ki kéne prtóbálnod egy 3xxx-es példányt, mert amit írsz, ...nem fedi a valóságot.

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz spirit007 #88 üzenetére

    Én 50k-ért vettem 512-es Klamatot, 333-on 2év után már alig tudtam hűteni, kuka lett a vége. Akkoriban vettem egy Diamond Monster 3D II Voodoo2 12MB-os VGA-t is 52K-ért és nem emlékszem már pontosan, de valami miatt egy idő után csak a quake cd-jén található kütyüvel lehetett 98 alá telepíteni. Hát..nem ma volt..

    (#94) Aggregátor: Éppen mondani akartam, hogy lassan olyan lett a "vita" mint egy AMD-Intel:)
    Kben meg..Ha ez a butitás, akkor (ebből lesz a galiba ;) ) egy 4magos AMD, az egy 4magos Intel celeron. :)) . Ott is azon megy a vita, ha egy q9xxx-et hasonlít vki egy ajemdéhez, hogy értelmetlen, mert az olcsóbb, stb..szóval Celeron! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz kriszbon #98 üzenetére

    Én se magamnak vettem... Viszont ha jól emlékszem a P3 1233-as procimat majd ennyiért vettem :U , meg a bika q9550-et is, igaz az drágábban ment el..

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz barnam_ #104 üzenetére

    ;)

    Eltüntél..vagy csak nem jó helyen kereslek?

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz winhate #106 üzenetére

    Teljesen igazad van. Sok hülye MHz, magok, L2 stb..
    1se kell. Legyen 0MHz-es, 0 magos. Gondolom Te is spirálfüzetet használsz 2B-s cerkával. Az az igazi. Okos ember megoldja, este meghitt környezetben a petróleumlámpa fényénél..
    -komolyan nem értettem ezt a hsz-t...- :U

    (#108) Duracellm...: :DDD Ez jó volt! :C

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz barnam_ #111 üzenetére

    Hajrá! ;) -Nekem meg..most nincs mivell...-

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák