Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz sg22 #35 üzenetére

    A "normális" Linux-szal főleg az a baj, hogy addig OK, amíg az adott HW elemei támogatva van és mákod van, hogy olyanra rakod fel ami támogatott, csak amikor nem, akkor jönnek olyan szívások, hogy kezded az EFI-vel, és folytatódik a driverekkel. Minden hangsúlyozom, hogy minden megoldható, de nem a telepítés nagyon ritkán lesz az a 2 kattintás mint Win esetében, és ilyenkor keletkeznek az ilyen hasonlóan negatív vélemények, mint hogy mekkora szar.
    VM feltelepíted minden egyszerűen felmegy tök jó működik és akkor jön a HW, és a fejvakarás. :P

    El kell fogadni, hogy kell hozzáértés, a HW-k támogatásának utána kell nézni kezdés előtt és ésszel kell csinálni, program alternatívákat érdemes tüzetesen végignézni.

    @King Unique: Persze csak a Home userekenek lesz ingyenes ez nyilvánvaló. De szerinted, mi a jobb, ha illegálisan Win7-et használ vagy hagyjuk hogy nyugodtan frissítsen W10-re és növelje ezzel a sikerét? Egyből se lát pénzt az MS, de usert nyer a másodikkal. Már W8.1 is felkúszott a kalózverziókra probléma nélkül, hogy a W8 upgrade se validálta a licence-et megfelelően upgrade-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • Andris05

    tag

    válasz sg22 #62 üzenetére

    "az hogy terminalbol 10x egysazerubb meg gyorsabb"

    Ez valóban így van. Akkor meg miért ne használjam? Egy példa:

    Ctrl+Alt+T
    Billentyűzettel terminál nyitása ubuntun.
    sudo apt-get install smplayer
    begépelése,
    enter
    jelszó beírása, és még egy
    enter
    után telepíti az smplayert a függőségeivel együtt.

    Ez kb. 10 másodperc. Miért kellene az egérrel keresgélni, nyitogatni, kattintgatni, amikor ráadásul nem is látok valami jól?

  • utas666

    tag

    válasz sg22 #62 üzenetére

    Mi van hogyha nincs internet és ezért nem működik a szoftverbolt?
    Windowsnál ilyenkor tudom használni az eltárolt binárisokat, setup.exe, vagy portábilis, Linuxnál viszont ezt a megközelítést sokkal nehezebbnek találtam. Egyből el kellett kezdenem mindenféle csomagokat beszerezni a megfelelő disztróhoz és azon belül verzióhoz és amikor telepítettem, és indítottam volna, akkor egy újabb hiba üzenet és jöhet a következő csomag keresése.
    Windowson is van ilyen de sokkal kevesebb, egy .Net, Java, pár VS redist, tucat dll-ek, esetleg valami driver, kompatibiltás modos telepítés, registry tweak, de aztán szokott működni minden kis szaros support nélküli noname program is.

  • malnabokor

    senior tag

    válasz sg22 #62 üzenetére

    "de miert kene parancssorba irni?"
    -Ez egy nagyon jó kérdés, én sem tudom, a kolléga a linux védése közben hozta fel... :U
    Gondolom az is elkerülte a figyelmedet, hogy ezt írtam: -"Ne érts félre, nincs problémám a parancssorral,"

    #72 buherton
    Kérlek indokold meg, miért szenvednék értelmezési zavarban.
    Ugyanis, ha visszaolvasol, felmerült a felhasználók/potenciális felhasználók türelme és kitartása, mire Imibogyo felhozta példának, hogy a linuxban pl paranccsal "hangsúlyozom átlag user szempontjából" egyszerűbben/kényelmesebben lehet megoldani dolgokat. Erre hoztam én fel, hogy a parancsok a fejlettebb és fejlődő országok trendjeiben finoman szólva sem állja meg a helyét, máshol kellene változtatni, hogy a felhasználók maguktól váltsanak. De persze nagyon szívesen megnézném a 30 perces reklámblokkodat a SuperBowl döntőjében, ahol mondjuk az Apple után ecseteled az amerikai nép színe-java számára a parancsok nagyszerűségét. A tömegek tódulnának... :))
    Elnézést a stílusért, de ahogy fentebb is írtam, nincs problémám a parancsokkal, csak ez tipikusan az a terület, ami a mai világban sehogysem fogja előrébb lendíteni a linux helyzetét otthoni felhasználásban.
    "A GUI csak gátolja a gyorsaságot és a hatékonyságot az alapműveletek esetén, de a közepes összetettségűeknél is (diff, revision graph, stb...)" - "hangsúlyozom átlag user szempontjából"
    "Amikor munkáról van szó, akkor teszek a marketingre meg a külsőségre," - még szerencse, hogy játékokról van szó, de ha elvonatkoztatunk tőle, akkor mézd meg a BlackBerry szerepét: fényidejében az okostelefon piac ~30%-át birtokolták, céges telefonnak csak BB volt elképzelhető, és mégis hol tartanak most? (Mondom mindezt egy Z10-el a kezemben). Attól, hogy valamit munkára használnak, és arra valóban a legjobb (fizikai billentyűzettel gyorsan gépeltek) korántsem jelenti azt(!) hogy otthon is azt fognak használni, ha hiányzik a marketing és külsőség.

    [ Szerkesztve ]

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • vicze

    félisten

    válasz sg22 #104 üzenetére

    :)
    Ugye a legtöbb user-es az az Ubuntu, csak jó pár Linuxot használó ismerősöm erre azt mondja, hogy "Az nem Linux!", na erről beszéltem, hogy töredezett a Linux. :)

Új hozzászólás Aktív témák