Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dezz #3 üzenetére

    Csak az a probléma, hogy akkor még JEDEC tagok voltak, és a tagság egyik feltétele, hogy nem a többiek háta mögött védesz le mindent, főleg nem általánosan használatba vett megoldásokat. Sokak szerint a RAMBUS eleve csak kémkedni lépett be a JEDEC-be.

  • Reggie0

    félisten

    válasz dezz #6 üzenetére

    Igen, a nagykapacitasuak, mar mind BGA-k. Osszessegeben az a gond a BGA-val, hogy joval tobb vele a problema, mint a normal SOP/SOIC tokozasu IC-kel. Ennek gyartastechnologiai okai vannak. Jo minoseget keszito gyartonal szigoru minosegellenorzes mellett nem lesz nagy kulonbseg amit eszrevehetnel, viszont ez megdragitja a gyartast, igy dragabb lesz a modul. A silanyabb gyartoknal pedig tobb hibasan forrasztott kerul ki, igy nagyobb valoszinuseggel lesz belole garis problemad. Pont ez az elonye a sima DIMM foglalatoknak, hogy nincs akkora miniaturizalasi kenyszer.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dezz #14 üzenetére

    Jó hogy ezt mondod, mert évek óta azt nyomják (itt is) hogy "patent troll" és hogy "tolvaj"
    Szemétnek szemét húzás, de a többiek se szentek, elég, ha most a winyó részlegre tekintünk, vagy az nV szemétkedéseire az SLI, Physics kapcsán az egyszeri userekkel, Intel szemétkedéseire az AMD-vel és a többi. De az, hogy a saját fejlesztéseit lopja elég röhelyesen hangzik ugyi? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dezz #14 üzenetére

    Nem csak az a kémkedés, ha lenyúlod az ellenfél dolgait. Elég az is, hogy tudd merre indulnak, mik a terveik. Ezzel már lépéselőnybe kerülhetsz.

    A DDR meg mint megoldás meglepne, ha a RAMBUS találmánya lenne. Legfeljebb Ők implementálták először memóriabuszokra. A technológia kicsit régebbi. A JEDEC a DDR szabványt 1996-ban kezdte kidolgozni, amikor piacra került az Alpha 21264, aminek EV6 busza DDR rendszerű volt.

    Profitálni úgy is tudtak volna belőle, hogy keresztlicenc szerződéseket kötnek a többiekkel, mint ahogy normális cégek kultúr körülmények között szokták. Nekik ez valamiért nem tetszett, inkább izomból nyomultak.

    A RAMBUS soha nem gyártott semmit, és ezt ki is használta, ezért is lehetett laza a pereknél. Neki ugyanis nem okozhattak kárt azzal, hogy betiltják a termékeik forgalmazását, mert egyszerűen nem volt termékük. Szimplán egy technológiai cég, csak licencek eladásából él, ahogy pl az ARM is. Csak utóbbi cég érdekes módon tud civilizáltan viselkedni.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz dezz #17 üzenetére

    Viszont tudhat sok mindent mondjuk a Samsung, Hynix, Micron trio is, elvégre nekik legalább ennyi memória szabadalmuk van egyenként, nem keveset alkottak már Ők is ezen a téren.

    Hogy az XDR2 levált-e bármit is, az majd kiderül. Az XDR-ről is ezt mondták, csak ott is a túlzottan bonyolult implementáció, és az irreális licencdíjak miatt alig foglalkozott valaki vele.

    Videokártyákon és máshol sem használnak DDR5-öt, mert ilyen nem létezik. Van DDR4 előzetes szabvány, és van GDDR5 szabvány (utóbbi a DDR3-ra épül).

    Az amit a RAMBUS művel viszont csak és kizárólag nekik éri meg, mindenki más csak rosszul jár vele.

    Csak kérdés, hogy hogyan jár el az adott cég. A RAMBUS tipikusan nem is akar megállapodást kötni, hanem egy jegyzékkel indít, amiben visszamenőlegesen követel mindenféle összegeket, majd még mielőtt erre válasz érkezne ír egy bírósági beadványt is. Mocskosul korrekt megoldás ám. Látszik rajta, hogy mennyire számít a pénzéhség, és mennyire a jogok érvényesítése. Talán mindenki máshogy állna a RAMBUS-hoz ha lenne oly szíves, és a piaci normáknak megfelelően járna el.

Új hozzászólás Aktív témák