Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve1207

    veterán

    Már egy ideje a táborban vagyok, csak sima alkalmi játékgépként, de megosztanám a tapasztalataim, ami a Win10-zel kapcsolatban merült fel. Asrcok H81M-ITX/Wifi lap, G3258 és Win10.

    A történethez hozzátartozik, hogy 1.3-as bios OC kompatibilis, az 1.4-es, ami már javítja a Win10 kompatibilitást viszont totál visszafogott és tuningmentes lett.

    Ha csak a Win10 a lényeg, akkor a legújabb biossal lassan mindenki tudja telepíteni és kész. Amennyiben a probléma fennáll a biosban az akítív magokat vissza kell venni 1-re és megoldható a telepítés. Arra nem emlékszem, hogy utána visszakapcsolva bootloop volt-e, mert feldobtam egyből az újabb biost, amikor megláttam.

    Itt kezdődött az OC probléma. Az új biosból kikerült az EZ OC és amit lehet állítani, az se működik már, ezért Win10 alatt lehetetlen volt. Megoldás: Take Ownership módosítás (google). Nálam az új biossal nem ment utána se az OC, szóval az olcsó H81 eléggé megsínylette a dolgot, viszont a mod után bios downgrade, gyors OC funkciók tárháza ismét, lazán felküldtem 4,2-re és kész.

    .

  • Steve1207

    veterán

    válasz MK VII #169 üzenetére

    Jaja, jó kis cucc ez :)
    Nekem nem fontos a Z-s lap (plusz ITX-ben neccesebb normálisat találni), most, hogy megoldottam a problémát ismét megy 4,4-en 1,280 V-on a gyári hűtővel. Tovább nem éri meg ezt a verziót húzni, mert sokat fogyaszt, ha emelem a feszt. Van B-s és C-s gyártási számú, most nem emlékszem, hogy nekem melyik van, csak, hogy nekem a "rosszabb". A másik variáns 4,7-4,8-on megy 1,2V-on gond nélkül. Szóval se fogyasztásba, se sehogy nem éri meg ez alá többet költeni, mert akkor már inkább cserélném i5-re.
    Persze a 4,7 kecsegtető, majd, ha lesz egy rendesebb hűtőm megnézem mit tud, lehet még egy delidezést is megérne :)

    .

  • Steve1207

    veterán

    Meglett a GTX 960-am és kicsit tesztelgettem. Egyből letiltott IGP-vel jobban megy a proci tuning is. Ahogy nézem 60 fok felett a gyári hűtővel viszont hibázik (4,5-ön is elindult így IGP nélkül 1,35V-on, még stressteszt is elfut egy darabig). Majd lehet szétkapom a házat, hogy jobban szellőzzön és leteszteltem úgy stabil-e :)
    Maga a 960 pedig szépen megy, Tomb Raider-t ultimate-re állítva átlag 51 fps-t hoz minden tressfx-szel fullhd-ben (4,2-n megy most a proci. 60fps-t hoz a benchmark, ha odatekerünk a vga-nak). F1 2015 pedig 60-65 körüli átlagot, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    .

Új hozzászólás Aktív témák