Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fefy

    csendes tag

    Amikor megláttam, hogy 500 Mbps egy EoP-os eszközön, kb sírtam a röhögéstől :D
    A Linksys (Cisco) egy kicsit többet ért szerintem a hálózati kommunikációhoz, mint az ASUS és a 85Mbps-os Linksys adapterekkel (PLTK300) se sikerült 30Mbps-nál nagyobb sebességet elérni, még úgy sem, hogy egy dupla konnektorba lett dugva a két eszköz (gyakorlatilag 10 cm-nyi, vagy még ennyi se, villamos hálózat volt a két eszköz között, ráadásul réz vezeték, nem alu). Habár ezt a ~30Mbps-ot tartotta az eszköz 3 teremmel arrébb is (a szegedi egyetemen a Cisco kurzus keretein belül teszteltük az EoP-ot (vagy Powerline-t, kinek, melyik elnevezés tetszik)). Ami vicces volt az egészben, az az, hogy amikor egymás mellett volt a két eszköz, akkor csak 24Mbps volt a sebesség, ~10 méterrel arrébb (1 terem), már 28Mbps, ~30 méterre (3 terem), pedig 30Mbps. Nagyobb távolságot már nem tudtunk mérni, mivel a távolabbi termek másik fázison voltak.
    A sebesség egyébként nagyon stabil volt, minimálisan ingadozott (bőven fél Mbps-en belül volt) és az egyes mérések legalább 5-6 percig tartottak.

    A lényeg lényege lényegében lényegtelen...

Új hozzászólás Aktív témák