Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Televan74 #4 üzenetére

    "#3) GreatL Input lag 24,4 ms nem tudom mennyire lehet játékos."

    Teljesen "játékos". 30 ms-ig bezárólag kifejezetten jó, és használható egy tévé játék célokra is. :K

    Sőt, a televíziók világában a 20 ms körüli érték már kifejezetten jónak számít manapság. Ha pedig egy tévé 17-18 ms körüli értéket produkál, az már a "legjobbak legjobbját" jelenti.

    A Samsung és a Panasonic palettáján az utóbbi pár évben több ilyen modellt is lehetett találni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz AxBattler #9 üzenetére

    Annak, aki VA paneles tévét szeretne kedvező áron, ez valóban jó vétel. :K

    Azt azért tudni kell, hogy ezek a tévék valójában a 2-3 évvel korábbi 6xxx sorozatnak felelnek meg, mert a Samsung 2 éve egy "huszárvágással" feljebb lépett a számozásban az adott minőségi kategóriákban.

    (És én például ezért nem javaslok jó szívvel senkinek Samsung tévét 7xxx számozás alatt.)

    Amellett mindenképpen érdemes megnéznie élőben az adott tévét mindenkinek, mert ugyan ez a "kisebb" méretekben nem feltétlenül probléma, de a minap a Media Markt-ban megnéztem a kiállított 75 colos változatot, és bizony az egy rendkívül rossz betekintésű szöggel rendelkező VA panelt kapott.

    Annyira rossz a helyzet, hogy a tévéhez közel (~1,5-2 méterről nézve) a fejet a készülék középpontja körül tartva is a két szélen drasztikusan romlik a szaturáció.

    Mivel éppen a Media Markt statikus "piros hátteres", termékjellemzőket soroló demója futott, ez nagyon jól megfigyelhető volt.

    A kép középső ~80%-a piros képet adott. A maradék 10-10%-os területen "hússzínű" volt a kép két széle.

    Ez pedig szignifikánsan rontja a látott képi élményt...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz AxBattler #16 üzenetére

    "Igen a 6xxx-esek korrektek voltak pár éve, ez sem lehet rossz."

    No, azért azt jegyezzük meg, hogy az időintervallum, nem mindegy! :N

    A legendás "D/E/F/G/H6100/6400" tévék, a 120 Hz-es panellel, aktív 3D-vel, azért már az azt követő 6xxx-ekhez képest is szignifikánsan jobbak voltak. :)

    A sorozat "gyengítése" ott kezdődött, amikor ezek a jellemzők kikerültek a 6xxx modellek "tudástárából".

    "kb. 2.5-4 méterről nézném, szóval szerintem 49"-os is elég lenne, a 75" meg szóba sem jöhet... nincs is akkora üres falam. "

    Azért - figyelembe véve a két méret közötti minimális árkülönbséget is - ne vesd el az 55 colos modell!

    Az a 6 col különbség a gyakorlatban, pláne ilyen távolságból nézve nagy előny lehet a látványt illetően.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz lalakov #29 üzenetére

    Éppen a cikkben említett típus létezik 40 colos méretben is. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz flash- #49 üzenetére

    "különben az ips-t én is szeretem,csak a guruk a tv topicban esküdöznek a va-ra.[..]
    nemtom hogy egy ips tv hozza e ezt a szintet,könnyen lehet hogy igen, de nem tudom nem láttam egymás mellett még a kettőt"

    Mert sajnos azok a "guruk" nem veszik figyelembe az eltérő igényeket!

    Én végigjártam a tévés "ranglétrát", és minden típusú televíziót használtam már itthon. Az alapján én soha nem térnék már vissza IPS paneles készülékhez; egy kiváló VA panel a minimum.

    Viszont én házimozi rajongó vagyok, filmeket jellemzően teljesen sötét szobában nézek, így a kontraszt és a fekete szint kiemelten fontosak számomra.

    Ugyanakkor tudom, hogy világos nappaliban, kivilágított szobában, nem "hard core" házimozisoknak, a tévét gyakran sokan, több szögből nézőknek, stb. az IPS egy teljesen reális, jó megoldás tud lenni.

    Szerencsére az IPS paneles készülékek között is lehet találni pár igazán klassz példányt.

    "Tökéletes televízió" pedig nincsen. Nem létezett, és valószínűleg nem is fog létezni soha.

    Olyat viszont tudsz vásárolni, ami Számodra, a Te igényeidnek a lehető legjobban megfelel. Ha minden szempontot figyelembe véve, ennek megfelelve választasz készüléket, akkor tudod "kimaxolni" az élményt. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák