Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shady313

    aktív tag

    válasz atus72 #35 üzenetére

    Abból a szempontból igazad van, hogy a szórakoztatás technikában felesleges (egyszerű TV nézés). De a mai technikával sokan elindultak egy olyan irányba (felhasználói és gyártó oldalon egyaránt), hogy a TV mint fogalom nem korlátozódik le az egyszerű TV nézésre. A HDMI technológia lehetővé teszi a PC-ről TV-re történő hang és videó átvitelt. Miben különbözik a TV a mai monitoroktól? Van benne TV tuner. Tehát ha a te példádat nézzük, TV nézésre szükségtelen. De amit már írtam előbb is, a 4K nagyon jó munkafelületként szolgálna és igen is, sokaknak szükségük lenne rá. Nekem is. Persze akiknek az a fontos, hogy 4K-n fussanak a játékok 22"-os képernyőn, azon én is elmosolyodok. Ez a technika nem csak a szórakoztatás céljából készül, az iparnak is szüksége van rá.

    Továbbá a megnövelt képátló igényli a nagyobb felbontást, jelenleg ez a legnagyobb korlátja a fejlődésnek. Lesznek még utcák telepakolva ilyen kijelzőkkel, van olyan érzésem. Oda fog kelleni a nagy felbontás és képátló.

    Persze, kicsit sci-finek hangzik, de úgy veszem észre, hogy az ember képzeletének semmi sem szab határt. Amit 30 éve sci-finek és hűhának mondtak, még 30 év múlva mosolyogni fognak rajta. Ilyen a technika. Fejlődik. A kérdés csak az, hogy ez a fejlődés (és elkényelmesedés) hova vezet. A Wall-E elgondolkodtató film volt.

Új hozzászólás Aktív témák