Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz kalidor55 #10870 üzenetére

    én nem értem miért akarsz egy 120W tdp-s procit rommá húzni meg feszelni. Lesz egy kazánod, amire brutál hűtő kell, melegít mindent körülötte, próbára teszi a lapodat, és hiába húzod csutkára, pár generációval fentebb levő akármilyen konfig rommá ver. Meg a ddr2 ramtuning... Minek? Arányaiban már annyival többet kellene költeni, hogy ez már az a kategória, ahol szabadulnék a konfigtól és vennék mást. Ha elég a 8 gig, 2 gigás ddr3 modulokat tök olcsón lehet kapni, mert mindenki 4 vagy 8-as modulokat keres. De a 4g/8g modulok ára se vészes.

    E5440 a 16 dollárját megéri, vagy az e5450 a 25 dollárját, ennél többet szerintem hülyeség erre költeni. x5470 alin 50 dolcsi, amire már áfát is kell fizetni, mire kézhez kapod majdnem 20e. Ennyiért majdnem i7 2600-at kapni, vagy annak megfelelő xeon-t. De ha találsz olcsóbban, sandy i5 2500k-t veszel tizen pár ezer forintért.

    Ugyanez a bajom a 1366-al meg az x5650-ről is. Oké, hogy a cpu olcsó, de amíg a lap 35-40 ezer hozzá egyszerűen értelmetlen. Pici extra pénz és ott a hat magos coffe lake, vagy a 6/12-es Ryzen 5 1600. Illetve pár hét és itt lesz a 2600x.

Új hozzászólás Aktív témák