Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    válasz hardzsi2 #2 üzenetére

    Ez 15+ éves probléma. Bár én nem kutató vagyok, de én is többször belefutok autocorrect hibába. Találkoztam már olyannal is amikor a ' használata sem segített, mert szöveget alakított át mindenképpen.
    Rendszeresen belefutok abba, hogy egy kódot mindig átalakít normál alakú számmá. Pl: 2E22 ebből lesz 2E+22 azaz 2*10^22.
    A kedvencem, amikor képlet ad egy kódot, aztán mikor értékként beillesztem, akkor alakítja át. Így meg esélytelen ' jelet használni.

    (Mint magánszemély, már jeleztem az MS-nek. De nem válaszoltak.)

    [ Szerkesztve ]

  • strogov

    senior tag

    válasz hardzsi2 #2 üzenetére

    Ez a probléma már régen eljutott az MS-hez, és leszarják. A #1-ben láthatod a hivatalos megoldást a problémára. Így a táblázat megjelenítésében jó lesz, de az értékben ott van az aposztrof. Számoknál képleteknél nagyobb gond, mert ott ezek után már nem tudsz műveletet végezni a cellákkal.

    Egyébként mIndenki szív vele. Ki jobban, ki kevésbé. Nekem volt, hogy user neveket baszott el, máskor rendszámokat. A probléma, hogy pl. rendszámot nem nevezhetem át. Ha kézzel töltögeted a táblázatot akkor odafigyelhetsz erre, de én pl. csak generált report-nál találkozok excel-lel. Itt kiköpi a report-ot, megnyitod, majd látod, hogy értelmetlen szar.

    Ráadásul nyelv függő. Magyarban a magyar hónap nevekkel csinálja, spanyolban a spanyollal. Tehát simán lehet, hogy egy fejlesztő gondolt az angol elbaszásra és remekjól "javítja", de a hottentotta kutatónál a saját nyelvén a kriksz-kraksz egy hónap rövidítése és ez megkeveri a táblázat egy-két sorát amit észre sem vesz, mert egyébként 50k sor, és csak aggregált oldalakat néz, majd továbbküldi elbaszva.

Új hozzászólás Aktív témák