Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorge_A

    csendes tag

    válasz horitomy #28 üzenetére

    Horitomy,
    egy kis segítség, hogy ne legyen a monitorodnak hangja. :)) Ugyanilyen 2493hm típusú monitorom van nekem is és valami sercegő hangja nekem is volt, de rájöttem hogy ha a monitor hangszóróinak hangerejét a 0-ra veszem akkor már nem serceg, csak a fülemet a monitor hátoldalához rakva lehet hallani a táp neszét, ami csak közvetlenül kb 5 centire hallható, ami természetes jelenség, és 40 centire a székből a monitor előtt ülve már nem.

    ui: Ha a hangszorók le voltak némítva és úgy is búg akkor sajnos nem tudom mi lehet a baja :F , de szerintem akkor érdemes a szervízben is megmutatni.

  • Jorge_A

    csendes tag

    válasz fLeSs #48 üzenetére

    [P:J]Kedves Fless,
    elolvastam a cikket, örülök neki, mivel nekem is samu 2493hm monitorom van már kb. 2 hónapja, s vártam, hogy vajon mennyire volt jó választás.

    Tetszett a cikk, viszont egy dolgot hiányoltam belőle: a gyári sémák deltaértékeit, a grafikonokkal együtt(tudom ez nem fontos, csak kiváncsiságból összevetettem volna a www.prad.de siteon letesztelt HP 2408h típusú monitorral)

    [P][/P]Továbbá érdekelt volna, hogy milyen a monitorok képe, hogyan jelenítik meg külső blu-ray lejátszóról a blu-ray filmek, hd tartalmak(lehet ez ps3 játék is), vagy milyen képet adnak külső dvd lejátszóval vetített dvd filmek esetén. Ez a HDMI csatlakozón keresztüli képmegjelnítés és képminőség letesztelése szempontjából lett volna fontos, hiszen ezidáig sajnos nem sok ilyen jellegű információnk van ezzel kapcsolatban. Illetve ha már ellátták vele a monitorokat, akkor pont ilyen felhasználás céljából tették. Ezért ezt a tesztelés hiányosságának tartom. (gondolom nem egyszerű szponzort, gyártót találni aki megfelelő készülékeket(blu-ray lejátszók, hdmi-s dvd lejátszók 1080i felkonvertálási képességekkel) tud biztosítani (a német prad.de oldalon ez a filmlejátszási és hd rész nagyobb hangsúlyt kap)Érdekelt volna, hogy vajon a dvi-hoz képest van-e változás(negatív értelemben).
    Továbbá nem titkoltan azért vagyok egy ilyen monitor tulajdonosa, mert pont ilyen majdani blu-ray film és játék lejátszási célokra szeretném a közeljövőben alkalmazni. Egyetértek továbbá a tv-bemenetek fájó hiányával, de ma már fontosabb faktor a HDMI elátottság és a HDCP kompattibilitás, mert ezek nélkül nem lehet időtálló egy nem grafikus tervezésre alkotott monitor.

    [P][/P]A cikkel tartalmával teljesen egyetértek, ami a tn paneles monitorok gyengeségeit illeti igazatok van, ráadásul itt ez a jelenség a nagy 24' colos mérettel is párosul.
    [P][/P]Tudom, hogy a tn paneles monitorokat nem lehet egy lapon említeni a fejlettebb panelek monitoraival, ahogy "mondtad be kell kategorizálni minden hardvert" de ha véleményt kell alkotni, és a saját kategóriájában, a tn paneles monitorok között értékelnéd a samu 2493hm-t akkor hányast adnál neki, illetve a versenytársaihoz képest milyennek tartanád[/B](egy régebbi cikkben a 225bw is jó értékelést kapott mint tn paneles monitor)? [/P]

    Válaszod előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák