Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vihartigris

    őstag

    válasz Stauffenberg #8 üzenetére

    Már FF rendszere is vannak egészen kompakt méretű, használható objektívek.
    A legfrissebb ilyen obi a Nikon 24-50.

    bármi reciproka a semmi

  • aginor

    addikt

    válasz Stauffenberg #8 üzenetére

    Bizonyos területeken ez igaz, de azért még mindig van jó pár olyan felhasználás ahol az m43 méretben verhetetlen. Mondok egy kissé szélsőséges példát: 40-150 vs Sigma 100-300 2.8. Kevésbé szélsőségeset hozva kapásból az Oly 60-as makró jut eszembe. Ettől még van igazságod, mert pl. ultra nagylátóban gyenge a rendszer mind az árat mind a méretet nézve. A Fixek terén is felemás a helyzet, de ha elég az 1.8, akkor azért még van némi előny, a palacsintákkal szintúgy. Kétségtelen tény, hogy a többi gyártó is jön fel, különösen ha a harmadik gyártókat is vesszük (Sigma, Tamron, stb), amik a 43-ra lányegében nem fejlesztenek.
    Más rendszerekben nem vagyok annyira otthon, de ha jól rémlik, akkor az APS-C formátum elég elhanyagolt, kivéve Fuji, így igazából van van a kis szenzor kis méret, vagy az FF jóval drágábban, változó, hogy mennyivel nagyobb verzióban (már ha).
    Az m43-nál inkább a vázak terén látok lemaradást, már ami a képminőséget és a fókuszt illeti. Ha ezeket rendbe tennék, és megfelelően beáraznák a vázakat, akkor szerintem alapvetően rendben lenne az is.
    Én szeretem a rendszert -rendszeres túrázóként- de ettől még nem mondom, hogy adott esetben nem próbálnék ki valami normális FF-et, de elnézve az árakat egyelőre nem éri meg a többlet beruházást (vagyis nincs hozzá "kedvem"). :B

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák