Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz darkhorse #9 üzenetére

    szóval magyarán ez ismét a nagyok lobbija, hogy kicsinálják a kis gyártókat, az intel pedig boldogan asszisztál hozzá... és ez fogja érinteni az amd platformot is?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz -Skylake- #58 üzenetére

    Ahogy hanischz írja, alapjában véve nem a linuxokra gondoltam a "kirohanásommal", bár az is ott van persze. Engem a mentalitás bax fel, amit már nagyon régóta képvisel a MS, hogy mi csak azért is jobban tudjuk nálad és a választás lehetőségét is elvesszük! Az még a jobbik eset, ha registry hekkeléssel vissza tudok nyerni win10 alatt valami funkciót / viselkedést / megjelenést amit szeretnék, de egy csomó mindent már két lábbal tiporva próbál letaposni az MS a torkunkon csakazértis..

    Mi a fenéért nincsen akkor egy developer edition win, ami sokkal többet enged? Értem én, hogy Manyi néni tudtán kívül instant szétbaxa az oprendszert ha jogot kap rá, de ezt le lehet azért úgy választani, hogy az átlag tényelg ne férjen hozzá, de pl telepítésnél had pipálhassak már ki egy mezőt, hogy én bizony olyan windowst szeretnék amiben szabadabb vagyok - vagy legyen külön telepítő image erre... Illetve tulképp erre találták ki az admin felhasználót, aminek a jelszavát jobb ha nem tudja a felhasználó, csak aki telepítette. De nem, már az admin is csak egy átlag felhasználó lesz a végére...

    Igenis szeretném fenntartani a jogot, hogy saját eszköz fejlesztésénél, vagy kis szériás cucc használatánál ne kelljen digitális aláírással xopnom. Ne vegyék ki a biosból a funkciót, csak pl úgy lehessen tiltani az alapból engedélyezett secure boot funkciót, hogy jelszót kér a bios is - mondjuk az alaplap serial number-ét bekéri. Ezt átlagjános nem fogja tudni kitúrni, és nem engedélyezi véletlenül... De ezzel az MS mentalitással hogy _HA_BELEDÖGLESZ_AKKOR_SEM_ csak arra tudunk sokan gondolni, hogy bizony az MS célja az, hogy a kis szoftver/hardverfejlesztőket egyszerűen kinyírja a piacról. Nekik nem fáj, ha csak a nagyok léteznek, és elméletben tényleg az átlagminőség emelkedését kellene generálnia - ami a gyakorlatban természetesen nem így van, mert a nagyok olyanok amilyenek: profit first...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz King Unique #64 üzenetére

    sry valóban összekavartam már a nagy neveket, ez tényleg az intel sara, de a mentalitás erősen hasonló ha valóban meglépik azt hogy kikapcsolhatatlanná teszik a secure boot-ot... vagy, majd jönnek a moddolt biosok a népszerűbb alaplapokhoz :)

Új hozzászólás Aktív témák