Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz FoxiestFox #29 üzenetére

    Apple userként a legtöbb dologgal egyetértek abból, amit írtál, egyedül ez a rész nem világos, hogy mit jelent, mert ez így ebben a formában khm... butaság: "Mindig megrökönyödve figyelem ezeket a munkásembereket (fél évet dolgoztam egy ilyen szektással egy irodában), akik Apple vasakon szerencsétlenkednek jellemzően grafikai munkákkal, és őszintén elismerésem szoktam kifejezni nekik, hogy azokkal a perifériákkal képesek létrehozni bármit, ami összetettebb egy pálcikaembernél."

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • buvartacsko

    addikt

    válasz FoxiestFox #49 üzenetére

    4 TP-m volt es a családban van 5. Mit tud amit a MacBook nem tud otthonra? Tekintsünk el a talán vízálló billzettől. Pontosan addig voltam TrackPoint fan én is, ameddig ki nem próbáltam az Apple Trackpadjét, hidd el kényelmesebb és gyorsabb használni mint a pöcköt.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz FoxiestFox #29 üzenetére

    "Mindig megrökönyödve figyelem ezeket a munkásembereket (fél évet dolgoztam egy ilyen szektással egy irodában), akik Apple vasakon szerencsétlenkednek jellemzően grafikai munkákkal, és őszintén elismerésem szoktam kifejezni nekik, hogy azokkal a perifériákkal képesek létrehozni bármit, ami összetettebb egy pálcikaembernél."

    LOL

    Az a saját nyomora ha képes azt a fos Magic Mouse-t használni a kínlódás ellenére... én rádugom szépen a Razer Abyssus-omat ha egerésznem kell 'szt kész. Tökéletesen kiszolgál. Grafikára meg amúgy is egy jobb Wacom tábla való...

    Mondjuk ezt a szektázást nem tudom hova tenni, szerintem ugyanolyan égő szöveg mint a sok apple / linux fanboy winfosozása. Vagy az irdatlan mennyiségű birkázás és gerinctelen, kiba' alja köpködés amit a sok apple hater lerendez a fórumon... aláírom hogy lehet miért szidni a hazai közösséget, sok köztük a menőző proletár, csak ezt mondjuk nem kéne kivetíteni mindenkire.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • buvartacsko

    addikt

    válasz FoxiestFox #55 üzenetére

    akkor egész életedben egy 2008as géppel fogod tolni mert kell ott a klasszik TP bill? és egy 2008as halál elavult C2D géppel osztasz majd 2016/2017-es sokkal modernebb laptopokat amik sokkal jobban igazodnak a mai kor követelményeihez? :)

    igen, én értem amit mondasz, mindenki sokkal jobban szereti a pöcköt meg a thinklightot ameddig azt használ. ha 1-2 napig használnál mac-et, vagy teszem azt olyan laptopot aminek alulról megvilágított billentyűzete van, már nem szeretnéd.

    dockolni ma már bármelyik laptopot lehet hála a Thunderboltnak vagy az USB-C-nek, vagy az a baj, hogy nem egy fél asztalt elfoglaló csúnya fekete valamire kell ráerőlködni a laptopot? :)

    kérlek ne viccelj az access connections és power manager társaival, nagy, elhízott, bugware app mindegyik, tudom mert használtam... erőforrás pazarló fos mindkettő. majd mikor nem lesz hova upgradelned, megunod a silány lenovo minőséget, rájössz hogy más választás nem nagyon van. nem véletlen hogy a fél thinkpad topic kemény mag átállt macbookra azóta.

    a trackpad pedig sokkal gyorsabb mint a trackpoint egyébként, ahelyett hogy nyomnál akármilyen bill kombót, vagy felvinnéd a pöcökkel a kurzort a back gombra, csak két ujjal jobbra legyintesz pl és visszalépett egy oldalt a böngésző. stb, ezek a gesztusok sokkal hasznosabbak mint az hogy nem kell levenni a kezed a billentyűzetről. és még egyszer mondom, 2006-2014-ig ThinkPad user voltam, és nagyon belefáradtam a faszságokba, a legjobb gépem egy X41 volt, egyedül azzal az egy géppel nem kellett szervizbe járnom minden évben, úgy hogy én vigyáztam az összesre, volt hogy évi 2x dicsérte meg a szervizes a gépem állapotát... ehhez képest a gány macbookal, még semmi baj nem volt, és a baráti körömben se szopott még vele senki se. nyilván itt is előfordulnak hibák, de kevesebb.

    hála istennek nincs fekete szín, helyette van space gray, de a szürke jobb. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #81 üzenetére

    >Anyagminőség tény, hogy első blikkre sokkal jobb egy Macbookon

    Ezt most mint volt Macbook Air tulaj írom:
    A Macbook tényleg nagyon prémium anyag. De sajnos prémium módon sérül is. Csak ránézel és már karcolódik :DDD Ha meg vinni akarod valahová, méregdrága bélelt tokot vásárolsz neki és úgy bánsz vele, mint a hímes tojással.
    Egy TP-t meg laza mozdulattal bedobsz a csomagtartóba a pótkerék mellé - semmi baja nem lesz.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • buvartacsko

    addikt

    válasz FoxiestFox #172 üzenetére

    Baromi jó üzlet egy 10 éves gépet venni amit ma már semmire nem lehet használni érdemben. :)

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz FoxiestFox #48 üzenetére

    Jókat mosolyogtam a szentségtörő nyilatkozatodon, és egyet kell, hogy értsek. Első és második látásra tényleg vonzó a Mac, de valójában nem az a fennkölt tökéletesség, és ergonómiában, milliárd dolláros R+D ide vagy oda, valóban messze nem olyan tökéletes, mint ahogy azt be akarják állítani.
    Nekem évek óta van Macbook Air-em, Mac minim, Apple billentyűzet, trackpad, minden, és valahogy mindig azt érzem, hogy nem jó leülni eléjük. Szép az alumínium, de mégiscsak rideg, a billentyűzetek kopogóssága meg valahogy taszít, nem barátságos (nem beszélve a @ hiányáról). Az OSX-ben olyan inkonzisztens ordító hülyeségek vannak, hogy néha nem értem, hogy mire olyan büszkék a dizájnereik.
    Mindenemellett persze öszességében nem rossz a cucc, számos részmegoldás tényleg csúcs, de a nagy kezdeti lelkesedés után furamód én is azt éreztem, hogy ezen órákat én bizony nem akarnék dolgozni.

Új hozzászólás Aktív témák